Python öğrenmek isteyenler için To-Do list

Bu makalenin amacı size Python ekosistemi hakkında fikir verebilmek ve kafa karışıklığınızı nispetende olsa azaltarak doğru karar verebilmenizi sağlamak.

Öncelikle size biraz Python dili hakkında kısa kısa bilgiler verelim, umarım hepinize faydalı olur.

Python dilini öğrenmek ne kadar sürer?

Programlama öğrenmeye yeni başlayan bir yazılımcı Python öğrenmek için günde 3 saat vaktini ayırırsa, kişiden kişiye değişmekle birlikte 3 ile 5 ay sonrasında iyi bir aşama kat etmiş olur. Birde temel seviyede programlama biliyorsa, bir veya bir buçuk ay gibi bir sürede python programlama dilinin önemli bir kısmını öğrenebilir.

Python öğrenmek zor mu?

Python Programlama dili kullanmak ve öğrenmek genelde oldukça kolaydır.

Bununla birlikte Python sözdizimi hem okunabilir hem de ileriye dönüktür. Öğrenim, kararlı programlama dili sayesinde basittir. Yeni başlayanlar için de ideal bir seçim olarak ön plana çıkmaktadır.

Python öğrenmek için ne yapılmalı?

Bildiğiniz gibi internette, özellikle youtube videoları ile birlikte bir çok ücretsiz programlama eğitimlerini bulabilmeniz mümkün. Bulduğunuz kaynaklar arasından anlatımı size en yakın olan eğitimlere başlamanız yeterli. Bu eğitimlerin içerisinden sıfırdan ileri seviyeye kadar Python programlama eğitimleri bulabilirsiniz. Daha iyi bir eğitim için ücretli sitelerden de eğitim alabilirsiniz. Python programlama dili internet üzerindeki en çok satan eğitimlerden birisidir.

Python Neden bu kadar kolay?

Python programlama dili nesne yönelimli, yorumsal, modüler ve etkileşimli, yüksek seviyeli bir dildir. Yüksek seviye bir dil olduğu için öğrenilmesi kolaylaşmaktadır. Yapılmak istenen işler hızlı bir şekilde daha az kod satırıyla yapılabiliyor.

İşte Python öğrenmek için yapılması gerekenler..

Birinci görsel yapılacaklar listesini, ikinci görselde yol haritasını göstermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.