Bilişim ProfesyonelleriMakaleTeknoloji

Ürün Tabanlı İşletmeleri Etkileyen 11 Yeni Teknoloji

Ürün Tabanlı İşletmeleri Etkileyen 11 Yeni Teknoloji nedir?

Ürün Tabanlı İşletmeleri Etkileyen 11 Yeni Teknoloji

Ürün Tabanlı İşletmeleri Etkileyen 11 Yeni Teknoloji nedir? Teknoloji sıçramalar ve sınırlarla ilerlerken, iş dünyası üzerindeki etkisi katlanarak büyüyor. Özellikle ürün tabanlı işletmeler için, tekliflerin üretimi, tanıtımı, reklamı ve ticarileştirilmesi söz konusu olduğunda doğru teknolojiden yararlanmak anahtardır. İşte ürün bazlı işletmelerde en büyük etkiye sahip olması beklenen birkaç teknoloji.

Ürün tabanlı işletmeler üzerinde en büyük etkiye sahip olacak yeni veya yeni teknolojinin hangisi olduğunu düşünüyorsunuz ve neden?

 1. 5G Teknolojisi
  5G Teknolojisi, işletmelerin daha düşük güç gereksinimleri ve artırılmış bant genişliği ile platformlar ve stratejiler oluşturmasına olanak tanır. İşletmelerin müşterilere hitap etmeleri ve onlara hızlı, güvenilir hizmet vermeleri için daha fazla fırsat sağlayacaktır. Akıllı cihazlar, insanların nasıl alışveriş yaptığını ve hangi markalarla iş yapmayı seçtiklerini etkilemeye devam edecek.

 2. Makine Öğrenimi
  Makine öğreniminin büyük bir etkisi olacak. Gördüğümüz en yeni teknolojilerden biri, e-ticaret için AI metin yazarlığıdır. Açıklama ve kopya, dönüşümleri ve SEO’yu etkiler. Teknoloji, etkili kopyalama yapma yükünü kaldırmaya yardımcı olabilirse, bu markalar için çok büyük olacaktır.

 3. Nesnelerin İnterneti
  Bağlı akıllı cihazlar zaten her yerde bulunur ve 5G’nin daha düşük gecikme sürelerinin ve güç gereksinimlerinin ortaya çıkmasıyla birlikte daha da yetenekli hale gelecektir. Nesnelerin İnterneti, hem ürün inovasyonu hem de üretim, pazarlama ve lojistikte iyileştirmeler için ileriye dönük ürün tabanlı işletmeler için inanılmaz fırsatlar yaratır.
 4. Sanal Gerçeklik
  Salgın ve sosyal mesafe nedeniyle artan ihtiyatla, sanal gerçeklik perakende işletmelerin ürünlerini sergilemeleri için çok uygun bir yol haline geldi. Ancak, pandeminin ardından birçok geleneksel perakende operasyonunu geçmişte olduğundan daha az müşteriye bırakabileceği için oyunun kurallarını değiştiren bir alışkanlık taşıyor. İnsanlar sadece mevcut satın alma alışkanlıklarına alışabilirler.

 5. GPT-3
  Teknoloji yükselişte, özellikle AI. Üretken Önceden Eğitilmiş Transformatör 3 (GPT-3), alandaki en büyük başarılardan biridir. Esasen internetin tamamı. Bununla birlikte, daha fazla ölçeklenemez ve bu veri topluluğu üzerinde eğitilmek, beraberinde doğal insan önyargısı getirir. Kaliteli veriler, yapay zekayı iyileştirmenin bir sonraki adımıdır ve bu da, herhangi bir işletmenin, özellikle de üreticilerin geride kalmaması için önemli bir parça olacaktır.

 6. Ses ve Konuşma Yazılımı
  Önümüzdeki birkaç yıl içinde ses ve konuşma yazılımlarının büyüdüğünü görmeye devam edeceğiz. Bu değişikliğin sonucu, müşteriler için daha kişiselleştirilmiş deneyimler olacak. Google Asistan ile belirsiz sonuçlar almak yerine, kullanıcılara tam olarak istediklerini sağlayan doğru sonuçları belirlediğini göreceğiz.

 7. Artırılmış Gerçeklik
  Artırılmış gerçeklik, ürün tabanlı işletmeler üzerinde en büyük etkiye sahip olacak. AR ile müşteriler, ürünleri gerçek hayatta satın almadan önce deneyebilir ve bu da ürününüzü daha fazla insanın “eline” bırakır. Aynı zamanda heyecan verici ürün deneyimi uygulamalarına ve dönüştürücü pazarlama potansiyeline sahiptir. Bu hem işletmeler hem de müşteriler için harika olacak.

 8. Sosyal Ticaret Platformları
  Sosyal ticareti her zamankinden daha kolay hale getirecek yeni platformlar ortaya çıkacak. Markalar, sosyal medya kanalları aracılığıyla ürün yerleştirme fırsatları için içerik oluşturucular ve etkileyicilerle ortaklıkları genişletmeye çalışmalıdır. Bu, gelir paylaşımı veya ücretli yerleşimler gerektirecektir, ancak son derece özgün olabilir ve ürünlerinizi hızla arzu edilen büyük kitlelere sunabilir.

 9. Siber Güvenlik Teknolojisi
  Güvenlik ve veri gizliliği ile ilgili teknoloji, özellikle Nesnelerin İnterneti (IoT) cihazlarıyla ilgili olarak bu yıl ön planda olacak. Son zamanlarda bir dizi veri ihlali gördük ve IoT şirketleri, cihazları yeterli güvenlik olmadan zorlamaya devam ediyor. Bu arenada, ev ve ticari IoT ürünleri için katı yasalar ve güvenlik teknolojisinde bir artış görmeyi beklemeliyiz.

 10. 3D Baskı
  3D baskı, zaten ürün yaratmanın popüler bir yolu, ancak insanlar bunun önemini anladıkça büyümeye devam edecek. Şirketler prototipler oluşturmak, yeni ürünleri test etmek ve yatırımcılara satış konuşması yapmak için kullanabilir.

 11. Görüntü Tanıma
  Görüntü tanıma, e-ticaret ve diğer ürün tabanlı işletmeler üzerinde halihazırda büyük bir etki yaratıyor. Çevrimiçi etkileşimlerin çoğu mobil aracılığıyla gerçekleştiği için bunu bilmek özellikle önemlidir. İşletmelerin, kullanıcıların görsel aramaları ve tersine görsel aramaları yapmasına olanak tanıması önemlidir. Mobil kullanıcıların işletmenizi veya ürünlerinizi bulmasını ve sizden satın almasını kolaylaştırır.

Tüm yazılarımızı buradan okuyabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.