Bilişim FirmalarıBilişim Profesyonelleri

Sarvon Web Tasarım Şirketi

2006’da Antalya‘da web tasarım ofisimizi açtık ve 1 Mayıs 2007 tarihinde limited şirket olduk. Kuruluşumuzdan bu yana tek işimiz web tasarımı & içerik yönetim sistemi oldu.

Peki 2006’dan bu yana neler yaptık, işimize nasıl yaklaştık?

Güçlü, merkezi bir yazılım altyapısı geliştirdik

Yazılımın (yönetim panelinin) merkezi oluşu, tek veritabanına sahip ama aynı zamanda tüm modülleri, tasarımları, dilleri, yönetimleri vs birbirinden ayrı komplike bir sistem anlamına gelmektedir. Eklediğimiz her yeni özellik, her iyileştirme ve geliştirme (yani kalıcı tüm nicel birikimler) nitel bir sıçramaya dönüştü. Bulut.press markasıyla yazılımımız artık bir bayilik platformu ve kullanmak isteyen web tasarımcılara açık. Aynı zamanda kendi sitesini yapmaya ilgili, hizmete ihtiyaç duymayan tüm son kullanıcılara da hitap ediyor.

Bulut.press yazılım, hizmet kalitemizi belirleyen en önemli farkımız. Farklı illerden ve sektörlerden müşterilerimize ait 500’ün üzerinde kurumsal web sitemizin aynı zamanda bayilerimizin de kendi müşterilerine ürettiği web sitelerinin arka planında çalışan sanal bir fabrika. Yazılımımızın eski versiyonunu Akdeniz Üniversitesi (kendi sunucularında) 6 yılı aşkın süre ile kullandı; 200’den fazla yönetici oluşturdular, binlerce sayfa yönetildi.

Mobil kullanımın yaygınlaşması, bulut sunucu teknolojisi ile tanışmamız bizi köklü bir değişime sürükledi. Merkezi yapısı ve çekirdek mantığı aynı olmak üzere yazılımı sıfırdan ürettik. Bilgi birikimimiz, merkezi yazılım tecrübemiz ve yeni teknolojilerden oluşan bu harika karışım Bulut.press markası ile bir platforma dönüştü. Öyleki eski versiyonda sadece Akdeniz Üniversitesi’nin web sitesini yapabilmekten yüksek sesle bahsederken şimdi tüm üniversiteleri rahatlıkla taşıyabilecek bir yazılımdan daha alçak gönüllü bahsediyoruz 🙂

 • Son kullanıcılara açık, isteyen herkes üye olup sitesini hemen yapabilir ve kendi adresinde yayına alabilir.
 • Bayilerin kullanımına açık, web sitesi hizmeti vermek isteyen tüm ajanslar, freelance grafikerler, web tasarımcılar veya girişimciler çok uygun fiyata istedikleri siteyi satın alabilir, css kodlamasına müdahale ederek tasarımları değiştirebilir ve kendi hizmet fiyatını belirleyip satabilir.
 • Diğer ‘hazır site’ platformlarından ne farkı var?
  • Teknik olarak tartışmasız üstün niteliklere sahip, özelliklerini şu sayfadan inceleyebilirsiniz; Teknik Özellikler
  • Teknik olmayan bir ifadeyle şöyle açıklanabilir; Diğerleri ile kolayca bir ‘kartvizit site’ yapabilir ve internet dünyasının dişli rekabetiyle ilgisi olmayan, beklentisi olmayan bir esnafı mutlu edebilirsiniz. Bulut.press ile ise tam donanımlı, seo gücü yüksek, hızlı, gerçek temiz url adreslerinden oluşan, modül-kategori-sayfa kombinasyonu olan, sınırsız gerçek dil paketleri oluşturabildiğiniz, çok yöneticili, çok dokümanlı karmaşık web sitesi projeleri üretebilirsiniz. Örneğin bir üniversite, belediye, organize sanayi şirketi, küçük ve orta ölçekli firmaların web sitelerini bu sistem ile güvenli şekilde üretebilirsiniz.
  • Ayrıca, bir muhatabınız var, her şekilde destek alabilirsiniz;
   • Eğitim videoları mevcut.
   • Yazılım içinde ticket (destek) sistemi mevcut.
   • Telefonla ulaşabilirsiniz.
   • Ofisimize gelebilirsiniz.

Biz, teknoloji ve hizmetimizin “sürdürülebilir” nitelikte olmasını, bu altyapı ile çözmüş bir firmayız.

Müşterilerimizin kendi sitelerini, bizden bağımsız, son derece konforlu şekilde tüm modülleri ile yönetebildikleri, verim alabildikleri bu yazılım, bulut sunucuya tam entegre gelişmiş bir sistemdir. Seo (arama motoru optimizasyonu) uyumlu, mobil uyumlu, sınırsız dil destekli modüler yapısı ile aynı zamanda merkezi olması onun en çarpıcı özelliğidir.

Eski müşterilerimiz de dahil tüm kullanıcıların merkezi geliştirmelerden ücretsiz faydalanmalarını sağladık

Müşterilerimiz kendi web sitelerini tam hakimiyetle ve konforlu şekilde yönetebilmektedirler. Merkezi çalışma formülüne sahip olan bu yönetim panelinin kendisi de sürekli geliştirilmektedir. Bu yüzden 10 yıl önceki müşterilerilerimiz, bugün hala müşterimiz olarak kalmaya devam ediyor. Örneğin 10 yıl önce Google Harita ekleme modülü yazılımda yokken müşterimiz olan bir firma, web sitesini teslim aldıktan 6 ay sonra bir gün oturum açtığında Google Harita ekleme modülüne ücretsiz sahip oldu. 2 ay sonrasında Google bir güncelleme duyurdu, biz bunu yazılıma ekledik; firma bu güncellemeden de ücretsiz faydalandı… gibi

Sadece işimizi takip etmek için ayrıca yazılım geliştirdik

Güçlü yönlerimizden biri de “şirket içi iş takibimiz”. Yine firmamız tarafından (kendimize özel) yazılmış olan bu program, tüm projelerin, görev yönetiminin, süreli hizmet takibinin, otomatik sms gönderiminin, destek (ticket) yazışmaların, insan kaynakları ve muhasebe gibi herşeyin senkronize kayıt altına alınmasını ve yönetilmesini sağlayarak hizmet kalitemizi arttırmaktadır. Aslına bakarsanız satılabilecek, değerli ticari bir ürün niteliğinde olan bu iş takip yazılımını biz, sadece iş takibimizi doğru yapabilmek için geliştirdik.

Web tasarım sektöründe önemli zayıflıklardan biri de “iş disiplininin” gelişmemiş olmasıdır. Çünkü, başlangıçta evden çalışanların veya öğrencilerin harçlığını çıkarmak üzere yapıp geçtikleri ve genelde askere gittiklerinde başıboş kalan nihayetinde kapanan, sahiplerini mağdur eden web siteleri ile bu sektör gözünü açtı; müşterinin, web tasarımcının peşinde koştuğu ve hiç bilmediği/bilgilendirilmediği bir dünyada savaşarak web sitesini teslim almaya çalışması ile güvenilmez bir süreç halini aldı.

Bazen yanıbaşınızda olan firmayla bile iş üretemezsiniz halbuki bizim Türkiye’nin farklı illerinden hiç yüzünü görmediğimiz onlarca müşterimiz oldu. Özellikle uzakta olan müşterilerimize karşı daha duyarlı yaklaştık.

Biz, güven duyulan bir marka olmayı çok önemsedik.

SARVON® olarak bu konuda başta kendi “kalite yönetim sistemimizi” oluşturduk diyebiliriz. Sonra da ekibimizi ve müşterilerimizi bu sisteme dahil ettik. Şöyle ki;

Web tasarım projemiz başlatıldığı gün, iş takip yazılımımızda sizin belirlediğiniz yetkililere ve bizim yetkili birimlerimize “Projemiz Oluşturuldu” mesajıyla tüm aşamaların liste olarak yer aldığı ilk bilgi maili gönderilir. Bundan sonra her aşama her gelişmenin son durum raporları ile gönderimi kayıtlı herkese gitmeye devam eder. Proje aşamaları, görevler, yapılması gereken her madde gözden kaçmayacak şekilde sistemde işler. Böylece kalite standardımızı koruyarak her yeni proje yayın aşamasına getirilir.

Google aramalarında müşterilerimizin yüksek oranda başarılı olmalarını sağladık

Web içerik yönetim sistemimiz, Google Arama Motoru kriterlerine göre geliştirilmiş ve müşterilerimizin yüksek oranda doğal sonuçlarda bulunarak internetten fayda sağlamalarına imkan vermiştir.

Müşterilerimizin, aylık veya ekstra seo ücreti ödemeden ve kimseye bağlı kalmadan kendi seo çalışmalarını yapabilmelerini sağladık. Google’da anahtar kelimelerde bulunabilme potansiyelini nasıl arttırabilecekleri konusunda bilgiler verdik. Onların web sitelerinden verim almalarını sağladık.

Estetik, anlaşılabilir, kurumsal web tasarımları hazırladık

Yönetilemeyen, bulunamayan, hızlı açılmayan ama “güzel görünen bir web tasarımı” bize göre çöp. Ziyaretçiye ulaşamayan, sahibi tarafından güncellenemeyen ‘güzel’ web siteleri maalesef kısa sürede ölmeye mahküm.

Bu düşünceyle birlikte tasarımın çok önemli ve etkili olduğunu bilerek web sitelerimizi tasarlıyoruz.

Müşterilerimizin ve bayilerimizin eğitimine her zaman kaynak ayırdık

Şirketinizin neredeyse en önemli kanalı web siteniz. Ticari hayat orada dönüyor. Müşteri potansiyeli orada. Ürünleriniz / hizmetleriniz / haberleriniz / ekibiniz / adresiniz herşeyiniz orada.

Bu kadar önemli bir kanalı kimseye bağlı kalmadan yönetmenizi, ona hakim olmanızı dolayısıyla web sitenizden verim almanızı çok önemsedik.

Web içerik yönetim panelimizle ilgili istediğiniz saati rahatça değerlendirebilmeniz için konu başlıklarına göre kategorize ettiğimiz kısa eğitim videoları hazırlayarak destek kalitemizi arttırmaya çalışmaktayız.

Müşterilerinin ve çalışanlarının kazandığı bir ticari işletmenin, kazanacağına inanıyoruz…

Sarvon®, interAnaliz Yazılım Ltd.Şti. markasıdır.

Firmamız hakkında bilgi almak ve bizimle iletişim kurmak için: https://www.sarvon.com/web-tasarim-iletisim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.