Dijital MedyaMakaleWeb Uygulamaları

SEO Başarısı İçin Sosyal Medyayı Etkili Kullanmak

Arama motorları işletmeniz için yapılan aramalarda görünen bütün sosyal medya postlarını indeksler.

Konu işletmenizi büyütmeye geldiğinde birçok şirket pazarlama için arama motoru optimizasyonunun önemini biliyor fakat çok azı sosyal medyanın potansiyelinin farkında ve çok büyük bir çoğunluk için sosyal medya arama motoru optimizasyonunun gücü gözden kaçıyor.

Sosyal Medya Arama Motoru Optimizasyonu Nedir?

Sosyal medya arama motoru optimizasyonu veya sosyal arama motoru optimizasyonu, SERP’teki arama sıralamalarınızı geliştirmek amacıyla sosyal medya ve arama motoru optimizasyonu stratejilerini kombine etme pratiğidir.

Sosyal medya ve arama motoru optimizasyonu genellikle farklı takım üyeleri ve farklı departmanlar tarafından geliştirilir ve farklı pazarlama taktikleri olarak görünür. Zekice geliştirilmiş, veri odaklı bir pazarlama stratejisi sosyal medyayı ve arama motoru optimizasyonunu bütünüyle aynı pazarlama ekosistemine dahil eder. Sanılanın aksine paylaşılan veriler dönüşüm oranlarınızı geliştirmenize yardımcı olacaktır.

Sosyal Medya, Arama Motoru Optimizasyonunu Nasıl Etkiler?

web site sıralamaları
  1. Arama sıralamaları: Arama algoritmaları tarafından kullanılan sosyal sinyallerin, web sitenizdeki bağlılık verileri ve web tasarımınızın kalitesi üzerinde büyük bir etkisi vardır.
  2. İçeriklerin genişlemesi: Organik aramalarla web sitesi içeriklerinizin yeni ve dönüşen ziyaretçiler bulmasına yardım eder.
  3. Marka bilinci: Sosyal medya içerikleri sayesinde online tavır, güven ve itibar inşa eder.
  4. Link inşa etme: İçerikleriniz fark edildikçe ve diğer web sitelerine eklendikçe arama motoru optimizasyonu dostu linkler inşa etmenize yardımcı olur.
  5. Yerel arama motoru optimizasyonu: İşletme profili verileri ile müşteri görüşleri sayesinde yerel tavrınız ve sıralamalarınız gelişir.

Bütün bunlar web sitenizin arama sıralamalarını geliştiren güçlü sosyal sinyal ağlarıdır. Bu yüzden sosyal medya arama motoru optimizasyonu, her büyüklükte işletme ve endüstri için oldukça önemlidir.

Şirketinizin sosyal medya profilleri, şirketiniz için yapılan aramalarda -genellikle de web sitenizin hemen altında- görünür. Ayrıca arama motorları işletmeniz için yapılan aramalarda görünen bütün sosyal medya postlarını indeksler. Yazının devamı: https://bulut.press/seo-basarisi-icin-sosyal-medyayi-etkili-kullanmanin-yollari

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.