Bilişim ProfesyonelleriYerli Yazılımlar

Tüm Bankalar ve Seçkin Ödeme Kuruluşları için Tamamen Ücretsiz SanalPOS

Sanal POS sistemi; online alışveriş yoluyla ürün ya da hizmet sunan E-Ticaret sitelerinde kredi kartı ve banka kartı ile ödeme yapabilmek için kullanılır. Klasik kredi kartlarının okutulduğu POS (Point of Sale) cihazlarının sanal versiyonu olarak ifade edilebilir.

Sanal Pos ürünümüzle size neler sunuyoruz?

İnternet Sitenizden Satış Yapın
Paynet Sanal Pos internet sitenizde satış yapıp tüm kredi kartlarından ödeme alabilmenizi sağlar.

Tüm Kredi Kartlarıyla Uyumlu
Sanal Pos tüm bankalara ait kredi kartlarıyla uyumlu çalışır. Tüm bankalarla tek tek anlaşma yapma zorunluluğunu ortadan kaldırır. Tek imza ile tüm bankalarla uyumlu bir sistem sunar.

Özelleştirilebilir
Sanal Pos’un arayüzü sitenize özel olarak entegre edilip ihtiyaçlarınıza uygun olarak düzenlenebilir.

7/24 Tahsilat
Sanal Pos ile dilediğiniz gün, dilediğiniz saat tahsilat yapabilirsiniz.

Raporlanabilir
Finansal işlemlerinize ait detaylı raporlara 7/24 dilediğiniz an tek tıkla ulaşabilirsiniz.

Kolay Kullanım
Kullanıcı dostu arayüzü dilediğiniz işlemi kolaylıkla yapabilmenize, satışlarınızı ve gelirlerinizi takip edebilmenize olanak sağlar, pratiktir.

SanalposPro Opencart, Prestashop ve WordPress (Woocommerce) için özel olarak hazırlanmış bir sanal pos modülüdür ve bu platformlarda sorunsuz olarak çalışmaktadır. EticSoft tarafından her geçen gün yenilenmekte olup sürekli güncellenmektedir. Sizlerde bu fırsatlardan yararlanmak için hemen indirip kullanmaya başlayın.

Sanal POS nedir, sanal pos nasıl alınır, sanal pos nasıl kurulur, sanal pos ücretleri, sanal pos komisyon oranları, sanal pos entegrasyonu, sanal pos ödemeleri, sanal pos hizmeti veren firmalar, online pos alırken gerekenler, sanal pos sistemleri, ücretsiz sanal pos alma, hangi bankanın pos cihazını almalıyım ve daha fazlası bu yazımızda.

E-ticarete yeni başlayacak girişimcilerin en çok akıllarına takılan “Sanal POS Nedir”“Sanal POS nasıl kullanılır?” veya “Sanal POS ne işe yarar?” sorusuna cevap olarak; Sanal POS bütün e-ticaret yapan web sitelerinde farklı birçok şekilde kullanılabilir. Temel amacı ödeme işlemini o anda tıpkı fiziki bir mağazadaki gibi gerçekleştirmek ve işlemi sonlandırmaktır.

Sanal POS Nedir?

Sanal POS veya VPOS (virtual point of sale), kredi kartı veya banka kartı ile alışveriş yaparken kullandığımız POS (point of sale/ödeme noktası) cihazlarının internete uyarlanmış halidir.

Sanal POS üzerinden işlem yapılmadan önce teslimat gerektiren e-ticaret işlemlerinde teslimat bilgisi sorulur, fatura bilgisi istenir veya siteye bağlı olarak farklı bilgiler de talep edilebilir.

Ödeme aşaması yani kullanıcının kredi kartı bilgilerini girdiği ekrandan sonra bilgiler, ilgili sanal POS’a ait bankaya iletilir ve işlem onayı alınır. Sonraki süreçte ilgili işlemin bedelini bankadan anlaşmasına bağlı olarak tahsil eder. Kısaca sanal POS işleyişi, alışveriş esnasında kart bilgilerinin güvenli bir şekilde ilgili bankaya iletilmesi ile geri bildirim sürecidir.

Sanal POS Nasıl Alınır? Nasıl Kurulur?

E-ticaret işletmelerinin sanal POS hizmetinden yararlanabilmeleri için ülkemizdeki bankalardan veya BDDK tarafından onaylı ödeme kuruluşlarından başvuruda bulunmaları gerekir.

Bankalara başvuru yapabilmek için ise e-ticaret sitesi, satışı gerçekleşecek ürünlerle dolu olup sitenin içerisinde yer alması gereken Üyelik Sözleşmesi, Satış Sözleşmesi, Mesafeli Satış Sözleşmeleri, İade ve İptal Prosedürleri gibi bir takım metin ve sözleşmeleri içermelidir.

Ayrıca sanal POS başvurusunda istenen bir takım evrakları (nüfus cüzdanı örneği, vergi levhası, ortaklık sözleşmesi, imza sirküleri gibi) tamamlamış olmanız beklenir.

Sanal POS başvurusu belli bir süreç içerisinde banka tarafından onaylandıktan sonra bankanın size yolladığı bilgilerin sitenizde kurulu olan Sanal POS modülü sayesinde sisteme entegrasyonu sağlanır. Böylelikle kredi kartı ile ödeme alabilecek durumda olursunuz.

IdeaSoft Akıllı e-ticaret paketlerinin alternatif ödeme sistemleri ile olan entegrasyonu sayesinde ise sadece hesap erişim bilgilerinizi yazarak POS’larınızdan ödeme almaya başlayabiliyorsunuz.

Sanal POS Güvenli mi?

E-ticaret sitelerine sanal POS entegresi yapılabilmesi için bankaların zorunlu tuttuğu belli başlı güvenlik önlemleri vardır. Bunların denetimi olmadan bankalar sanal POS kullanımına izin vermez.

Kullanıcılar için bilgisayarlarındaki güvenlik yazılımlarını güncel tutmaları ve alışveriş yapılan web sitesinde SSL sertifikası olup olmadığını kontrol etmeleri güvenlik açısından dikkat etmeleri gereken noktalardır.

SSL sertifikası, e-ticaret sitesinden alışveriş yapacak müşterilerin kişisel ve kredi kartı bilgilerinin transfer sırasında kötü niyetli kişilerin eline geçmemesi için bilgilerin iletimi sırasında kullanılan, güçlü bir şifreleme sistemidir. Sanal POS dolandırıcılığının büyük oranda önüne geçer.

E-ticaret siteleri için ekstra güvenli olan 3D Secure sistemi de banka hesabınıza bağlı GSM numaranız üzerinden çalışan bir sisteme sahiptir. Bu sistem sayesinde işlem onayı tarafınızdan verildiği için daha güvenli kabul edilir.

Sanal POS Hizmeti Nereden Alınır?

Günümüzde artık çoğu tüketici birden fazla bankanın kartına sahip. Bu açıdan sanalpost kullanmak isteyen firmalar için de çözüm önerileri artmış bulunmakta. Sanal pos almak için ister bankalara başvurarak ister Sanal POS hizmeti sunan kurumlar ile anlaşabilirsiniz. Ayrıca bankaların ya da firamaların sanal pos ücretleri, sanal pos komisyon oranlarını da karşılaştırarak sizin için en uygun olanını seçmelisiniz.

Sanal POS hizmeti sağlayan ödeme kuruluşları;

Her banka için ayrı başvuru yapmak, kontrolünü ayrı ele almak yerine tüm bankalar alternatif ödeme sistemleri ile tek bir sanal POS’ta toplanabiliyor. Alternatif sanal pos firmalarından; Iyzico, HepsiPay, PayU, iPara, PayNet, TürkPOS

sayesinde sanal pos uygulamasına kolaylıkla geçip, kredi kartı ile ödeme almaya başlayabiliyorsunuz.

Sanal Pos PRO  EticSoft tarafından geliştirilmektedir.

Sanal POS hizmeti sağlayan bankalar;

E-ticaret için bankaların sunduğu ve farklı adlarda tanımlanan VPOS hizmetleri mevcuttur. Bankaların ödeme çözümleri;

Akbank – Sanal AKPOS
Müşterilerin kredi ve banka kartları ile Axess Sanal POS üye işyerlerinden yaptıkları alışverişlerinde hem belli bir oranda chip-para kazandırıyor hem de kazandıkları chip-paraları tüm Axess üye işyerlerinde kullanma imkanı tanıyor. Sanal pos akbank müşterinin talebine bağlı artı taksit veya erteleme kampanyalarını sunabiliyor.

QNB Finansbank – FinansWebPOS
CardFinans Üye işyeri olunduktan sonra QNB Finansbank kredi kartı sahiplerinin taksitli ve ParaPuanlı alışveriş yapmalarına imkan sağlıyor. (sanal pos finansbank)

Vakıfbank – VPOS-724
Vakıfbank WorldCard kullanılarak yapılan alışverişler esnasında taksit seçeneğinin yanı sıra yurt dışı kartlarla yapılan işlemleri tahsilat imkanı da sağlıyor.(sanal pos vakıfbank)

Yapı Kredi Bankası – POSNET
Yapı Kredi size uygun POS çeşitlerini (Standart Sanal POS, Ortak Ödeme Sayfası, Kolay Mağazacılık, Web POS) seçmenize imkan sağlıyor. Bununla birlikte World üye işyerleri işlemlerin bir kısmını puan ile bir kısmını peşin veya taksitle yapabiliyorlar.(sanal pos yapıkredi)

Garanti Bankası – Garanti Sanal POS
Visa, Mastercard, American Express Card ve Diners Club logolu kartlara satış yapabilmenizi sağlıyor. Ayrıca Bonus, Flexi, MileS&Smiles kredi kartı ve American Express Card sahiplerine taksitli ödeme imkanı sunuyor. (sanal pos garanti)

Halkbank Sanal POS
Tek çekim ve taksitli olarak ödeme seçenekleri ile sunulduğu gibi Web Üyesi İşyeri olduğunuz takdirde Paraf uygulamalarından yararlanabiliyorsunuz.(sanal pos halkbank)

DenizBank – DenizPOS
Visa, MasterCard, Amex logolu tüm kredi ve Debit kartları kabul ediyor. Ayrıca Bonus taksitli satış, bonus puan kullanma ve ön provizyon alma/kapama işlemlerine olanak sağlıyor.(sanal pos denizbank)

İş Bankası Sanal POS
İş Bankası sanal posları Visa, Mastercard, American Express ve UnionPay logolu tüm kredi ve banka kartlarını kabul ediyor. Aynı zamanda fiziki POS cihazlarında yapılabilen satış, taksitli satış, vade farklı satış (Maximum Fırsat), MaxiPuan kullanma, ön provizyon alma/kapama işlemleri Sanal POS’ta da yapılabiliyor.(sanal pos iş bankası)

Türkiye Ekonomi Bankası – TEB Sanal POS
TEB, Visa ve Mastercard logolu tüm kredi kartları ve banka kartlarını kabul ediyor, taksitli ödeme seçenekleri sunuyor.(sanal pos teb)

Ziraat Bankası Sanal POS
Ziraat bankası üye iş yerlerine belli bir komisyon ve/veya ciro blokesi karşılığı Maximum fırsat ve hizmetlerini müşterilere sunma imkanı sağlıyor.(sanal pos ziraat)

ING Bank Sanal POS
ING Bank müşterilerinizin kredi ve banka kartlarından yaptığı alışverişlerinde kampanya ve taksitli ödeme seçenekleri sunmanızı sağlıyor.(sanal pos ing)

Detaylı bilgi almak için : https://sanalpospro.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.