Haber Duyuru EtkinlikManşet

Türkiye’de Yazılım İşgücü Anketi

Türkiye Yazılım İşgücü İhtiyaçları ve Kayıpları Durum Tespiti, Uzaktan Çalışma ve Eğitim İhtiyaçları Anketi – 29.03.2022

TOBB TÜRKİYE YAZILIM MECLİSİ olarak veri odaklı çalışma stratejimiz çerçevesinde düzenlediğimiz bu ankete vereceğiniz katkılarla Türkiye ‘deki ;
– Yazılım işgücü ihtiyaçları,
– Yazılım işgücü kayıpları,
– İşe alımda yazılım işgücü tercihleri,
– İhtiyaç duyulan programlama araçları,
– Eğitim ihtiyacı ve eğitim konuları,
– İşgücü İstihdama Yönelik Teşvik ve Destekler,
– Yazılım sektörüne özel değerlendirmeler
konularında elde edilecek verilerle, durum tespiti ve analizler yaparak bir çok konuya ışık tutmayı ve kamuoyunu sağlıklı olarak bilgilendirmeyi hedefledik.

Kimler katılabilir?

Anketimiz, yazılım geliştirme faaliyeti olan tüm kuruluşları (kamu kurumları, özel şirketler, yazılım geliştiren firmalar, eğitim kurumları ve kar amacı gütmeyen kuruluşlar) kapsamaktadır.

Kişisel Veri TALEP ETMİYORUZ!

Ankette Ticari/Kişisel/Kurumsal Mahremiyeti gözettik ve yukarıda bahsettiğimiz hedefe yönelik olacak şekilde düzenledik. (Dolayısıyla formu dolduran kişi/kuruluşu belli edecek herhangi bir bilgi e-posta, ad soyad, kuruluş ismi vb. istenmemekte olup, takibi de yapılmamaktadır.)
DİKKAT!.. Aşağıda Google tarafından email adresinizle sizden oturum açmanız istenebilir, oturum açmak zorunda değilsiniz ve anketi doldurabilirsiniz.

Ankete bu linkten ulaşabilirsiniz.

TOBB Türkiye Yazılım Meclisi
https://tobbyazilim.org
https://www.linkedin.com/company/tobbyazilim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.