MakaleWeb Uygulamaları

Web Sitenizi Yeniden Tasarlarken SEO’nuzu Koruyun

En iyi arama motoru optimizasyonu kontrol listesi; içerik planlamasını ve plan ve kodlama gibi teknik görünüm uygulamalarını birlikte içermelidir.

Bu hafta, web sitesini yeniden tasarlamak isteyen bir küçük işletme sahibinin, var olan arama motoru optimizasyonunu nasıl muhafaza edeceğini ve geçiş sırasında arama sıralamalarını kaybetmeyeceğinden nasıl emin olabileceğini sorduğunu gördüm.

Bunun mükemmel bir soru olduğunu düşündüm ve bu süreçte yapılan genel hataları ve web sitenizi yeniden tasarlarken bunların olmasını nasıl engelleyebileceğiniz konusunda bir araştırma yaptım.

Bunun korkunç tarafı şu ki; bu tip sorunlar ancak web siteniz yeniden tasarlandıktan ve zarar gördükten sonra ciddiye alınıyor. Fakat bu durumda arama motoru optimizasyonunuzu, arama sıralamalarınızı ve web sitenizin trafiğini korumak için çok geç. Zaman geçtikçe sıralamalarınızın ve trafiğinizin dibe vurduğunu fark edeceksiniz ve artık bunu düzeltmek çok zor olacaktır.

Web Sitenizi Yeniden Tasarlarken Başvurabileceğiniz Arama Motoru Optimizasyonu Kontrol Listesi

seo kontrol listesi checklist

En iyi arama motoru optimizasyonu kontrol listesi; içerik planlamasını ve plan ve kodlama gibi teknik görünüm uygulamalarını birlikte içermelidir. Geleneksel içerik pazarlama ile gerçekten güçlü bir kod temelini birlikte götürmezseniz, güçlü bir arama motoru optimizasyonuna sahip olamazsınız.

Önce Web Sitenizin Kurulumu

İçerik Oluşturma

  • Minimum 1000 kelime içeren güncellenmiş içerikler yazın
  • Yeni içeriklerinizi yazım ve gramer hataları için kontrol edin
  • Yeni içeriklerinizi okunabilirlik için şekillendirin
  • İçeriğinizi, meta başlık ve açıklama (description) kullanımı için değerlendirin
  • İçeriğinizin kalitesini kontrol etmek ve arama motoru optimizasyonunun web sitenizde yer edindiğinden emin olmak için en çok ziyaret edilen sayfalarınızı iki kere kontrol edin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.