Bilişim ProfesyonelleriRöportajlar

Yakup KÜÇÜKSARAÇ ile Bilişim Profesyonelleri Röportajımız Akdeniz Bilişim Zirvesi 2023

Değerli Bilişim Profesyonelleri, değerli meslektaşlarımız, “Süper SponsorumuzBiga Bilişim‘in destekleri ile hazırladığımız “Bilişim Profesyonelleri ile Röportajlar” özel serimize devam ediyoruz.

Röportajlarımızın 19. bölümünde; Antalya Teknokent tarafından 15 Aralık 2023 Cuma günü, Türkiye Yüzyılında, “Teknoloji ve Bilişimin Yüzyılı” temasıyla ve 4500 üzerinde katılımcı ile bu yıl 7.si gerçekleştirilen Akdeniz Bilişim Zirvesi‘ne katılıp, bilişim profesyoneli meslektaşlarımız ve katılımcılar ile sohbet edip, röportajlar gerçekleştirdik.

Olbia Bilişim Teknolojileri Kurucu ve CEO | Evant Teknoloji Partneri | Akdeniz Bilişim Zirvesi Etkinlik Komite Başkan Yardımcısı Yakup KÜÇÜKSARAÇ ile gerçekleştirdiğimiz röportajımızda; Akdeniz Bilişim Zirvesi‘nin geçmişi, katılımcı profili ve başarı hikayesi üzerine konuştuk. Yakup Küçüksaraç, zirvenin 2015 yılında gönüllülük esasıyla başladığını ve o günden bu yana katlanarak büyüdüğünü belirtti.

Zirvenin bilişimde farkındalık yaratmak amacıyla önemli bir platform olduğunu vurgulayan Yakup Küçüksaraç, ulusal ve global düzeyde birçok katılımcı ve sponsorun etkinliğe destek verdiğini ifade etti. Geçen yıl 4.000 kişiyi aşan katılımcı sayısıyla dikkat çeken zirvenin, Akdeniz Bölgesi’nde önemli bir etkinlik haline geldiğine dikkat çekti. Ayrıca, zirvenin gönüllüler tarafından organize edildiği ve her geçen yıl daha fazla destek bulduğu belirtti.

Yakup Küçüksaraç; katılımcıların, etkinlikte sektör profesyonelleri ve öğrencilerle bir araya gelerek networking yapma fırsatı bulduklarını ve bu tür etkinliklerin sektöre büyük katkı sağladığını ifade etti. Röportajın sonunda, zirvenin başarılarından dolayı tüm katkı sağlayanlara teşekkürlerini sundu.

Süper Sponsorumuz Biga Bilişim‘in destekleri gerçekleşen “Bilişim Profesyonelleri ile Röportajlar” özel serimize devam edeceğiz. Bizi izleyen bütün Bilişim Profesyonellerine ve bilişim sektörü meraklılarına iyi seyirler dileriz. Bir sonraki röportajımızda görüşmek üzere…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.