Haber Duyuru EtkinlikManşet

Yazılım Sektörü ve Globalleşme Zirvesi

Yazılım Sanayicileri Derneği (YASAD) olarak yazılım sektörünün ihracat odaklı gelişimini desteklemek amacıyla hayata geçirilecek olan ‘Yazılım Sektörü ve Globalleşme Zirvesi’, 14 Haziran Çarşamba günü Dedeman Gayrettepe İstanbul’da gerçekleştirilecektir.

Türk yazılım sektörümüzün globalleşme yolunda son yıllarda elde ettiği önemli kazanımları ve başarı hikayelerini; sanayicimiz, yatırımcılar ve basın mensupları ile buluşturacağımız etkinlikte Bilişimin Yıldızları Destek Paketi ve e-Turquality Programı’na ilişkin güncel bilgiler aktarılacaktır.

Etkinliğe ayrıca ilk kez Sistem Global ve YASAD iş birliğinde hazırlanan “Türkiye Yazılım Ekosistemine Genel Bakış” raporu kamuoyuna açıklanacaktır.

ANA TEMA :

Yazılım Sektöründe Globalleşme Yolunda Destekler, İhracat Stratejisi ve Başarı Hikayeleri

ZİRVENİN AMACI:

• Geçmişi 50 yılı aşan Türk yazılım sektörünün globalleşme yolunda son 3 yılda elde edilen kazanımları sektörümüz, sanayicimiz, yatırımcılar, basın ile paylaşmak.

• Türkiye Yazılım Sektörü Ekosistem Raporu ve çıktılarının sektörümüz ve yatırımcılarımızla paylaşılması.

• Yazılım sektörüne son 3 yılda verilen yeni kamu destekleri ve elde edilen ilerlemelerin sektörümüz ve basınla paylaşılması

• Yurtdışına açılan erli yazılım şirketlerimizin tecrübe paylaşımı ve başarı hikayeleri, yol haritası paylaşımı.

• Uluslararası rekabette büyüme stratejisi , destek mekanizmaları ve başarılı örneklerin paylaşılması

• Müşteriye veya ülkeye özel yazılım geliştirme sürecinde dikkat edilecek noktalar, destekleyici çalışmalar ve tecrübe paylaşımları

ZİRVE KONULARI:

Türk Yazılım Ekosistemi

Bilişimin Yıldızları (e-Turqality Programı) Ticaret Bakanlığı Destekleri

İlk e-Turquality Firmalarımız

Globalleşmede Başarı Öyküleri

İhracat Stratejisi Nasıl Oluşturulur?

İhtisas Serbest Bölgede Yatırımcı Olmanın Avantajları

ETKİNLİK Detayları ve Kayıt için: https://www.yasad.org.tr/tr-TR/etkinlik-detay/yazilim-sektoru-ve-globallesme-zirvesi


YASAD Hakkında

Türk yazılım sektörünün çatı kuruluşu olma misyonuyla 1992’de kurulan Yazılım Sanayicileri Derneği’nin (YASAD) öncelikli hedefi; yerli yazılım sektörünün tanınması, büyümesi, gelişmesi ve küresel ölçekte söz sahibi olabilmesidir.

Yazılım sektörü kendi ticari büyüklüğünün yanı sıra hizmet verdiği diğer sektörlerdeki şirketlerin kaliteli, rekabetçi ürün ve hizmet üretimine doğrudan katkı sağlar. Bu yönüyle de yazılım sektörünün destek ve teşviklerde ‘stratejik öncelikli’ değerlendirilmesi için çalışmalar yürütür.

Derneğimiz; yazılım ekosisteminin güçlenmesi, ulusal destek ve teşvik mekanizmalarının, küresel trendler ile uyumlu aksiyonlarla hayata geçirilmesine odaklanır. Kamu kurum ve kuruluşları, üniversiteler, iş dünyası temsilcileri ile tüm sanayi sektörü şirketleri arasında koordinasyon merkezi olarak görev yapar.

Yazılım ve bilgi teknolojileri alanındaki ulusal hedeflerin gerçekleştirilebilmesi için aktif, sonuç odaklı, sürdürülebilir projeler yürütür, teknoloji platformları oluşturur.

Aynı zamanda yazılım firmalarının kurumsallaşması, nitelikli ürün ve çözümlerin üretimi, ticarileşmesi, kalifiye istihdam açığının giderilmesi, global düzeyde rekabet gücü, ihracat hacminin arttırılması nihai olarak da ülkenin bilişim teknolojileriyle kalkınmasına katkı sağlar.

YASAD, 400’ü aşkın üyesiyle yazılım sektörünün en güçlü sesidir.

YASAD Hakkında detaylı bilgiler için: https://www.yasad.org.tr/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.