Haber Duyuru EtkinlikManşet

2023 Yılı Faizsiz Kredi Desteği Programları (MAKİNE, YAZILIM)

T.C. Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı, Hatay, Kahramanmaraş ve Osmaniye illerinde bulunan KOBİ’ler için 2023 Yılı destek programlarını ilan etmiştir.

Bu illerde bulunan KOBİ’ler, Makine İmalat Sanayisi ve Yazılım Sektörünün Geliştirilmesi amacıyla açıklanan bu destek programına 27 Ocak 2023 saat 23.59‘a kadar başvurabilirler. 2023 Yılı Faizsiz Kredi Destek Programı Başvuru Rehberi’nde bulunan detaylı açıklamaların bulunduğu PDF dosyasına bu linkten ulaşabilirsiniz.

Mali Destek Programları Duyurusu

2023 Yılı Faizsiz Kredi Desteği Programları (MAKİNE, YAZILIM)

T.C. Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı, 2023 Yılı Makine İmalat Sanayisinin Geliştirilmesi Faizsiz Kredi Destek Programı (MAKİNE) ve 2023 Yılı Yazılım Sektörünün Geliştirilmesi Faizsiz Kredi Destek Programı (YAZILIM) kapsamında Hatay, Kahramanmaraş ve Osmaniye illeri için destek programları ilan etmiştir.

1.  2023 Yılı Makine İmalat Sanayisinin Geliştirilmesi Faizsiz Kredi Destek Programı (MAKİNE)

2023 Yılı Makine İmalat Sanayisinin Geliştirilmesi Faizsiz Kredi Destek Programı’nın (MAKİNE) temel amacı makine imalat sanayisinde faaliyet gösteren KOBİ’lerin yenilikçi ve sürdürülebilir üretim anlayışı ile rekabet edebilirliklerinin güçlendirilmesidir. Program bu amaç doğrultusunda Makine İmalat Sanayisinde faaliyet gösteren KOBİ’lerin,

  • Verimliliğini artırmaya yönelik teknoloji altyapısının geliştirilmesi,
  • Yeşil ve dijital dönüşümüne katkı sağlanması,
  • İhracat kapasitesinin artırılması ve/veya ithal ikame ine üretiminin desteklenmesi

temel öncelikleri çerçevesinde uygulanacaktır.

Program için tahsis edilen toplam kaynak tutarı 40.000.000 TL olup, proje başına asgari 300.000 TL, azami 3.000.000 TL destek sağlanacaktır. Program rehberi Ajansın web sayfasında yayınlanmış olup Program rehberi ekinde sunulan NACE kodları kapsamında faaliyet gösteren/gösterecek KOBİ’ler programa başvuru yapabilecektir. Program kapsamında her başvuru sahibi en fazla 1 proje başvurusunda bulunabilecektir.

3.  2023 Yılı Yazılım Sektörünün Geliştirilmesi Faizsiz Kredi Destek Programı (YAZILIM)

2023 Yılı Yazılım Sektörünün Geliştirilmesi Faizsiz Kredi Destek Programı (YAZILIM) temel amacı TR63 Bölgesinde yazılım sektöründe faaliyet gösteren KOBİ’lerin rekabet edebilirliklerinin güçlendirilmesidir. Program bu amaç doğrultusunda yazılım sektöründe faaliyet gösteren KOBİ’lerde,

  • Ürün ve hizmet çeşitliliğinin artırılması,
  • Verimliliği artırmaya yönelik, fiziki, teknolojik ve genç istihdam odaklı beşeri altyapılarının geliştirilmesi,

temel öncelikleri çerçevesinde uygulanacaktır.

Program için tahsis edilen toplam kaynak tutarı 15.000.000 TL olup, proje başına asgari 150.000 TL, azami 1.500.000 TL destek sağlanacaktır. Program rehberi Ajansın web sayfasında yayınlanmış olup 62.01, 62.02 ve 62.09 ile NACE kodları kapsamında faaliyet gösteren/gösterecek KOBİ’ler Programa başvuru yapabilecektir. Program kapsamında her başvuru sahibi en fazla 1 proje başvurusunda bulunabilecektir.

Destek Programları İçin Ayrıntılı Bilgiler

Proje başvuruları e-Devlet Kapısı üzerinden kimlik doğrulama ile erişilebilen Kalkınma Ajansları Yönetim Sistemi (KAYS) (https://kaysuygulama.sanayi.gov.tr/) üzerinden alınacak olup Program başvuruları için son tarih 27 Ocak 2023 saat 23.59’dur. Elektronik ortamda tamamlanan başvurulara ilişkin Taahhütnamenin e-imza ile imzalanması ya da e-imza ile imzalanamadığı hallerde Ajansa elden, posta ya da kargo ile teslimi için son tarih ise 3 Şubat 2023 saat 17.00’dır.

Programlara ilişkin toplantı takvimi önümüzdeki günlerde Ajans web sayfasında yayınlanacaktır. Destek programlara ilişkin rehber, toplantı takvimi ve diğer ilgili dokümanlara ilişkin detaylı bilgi için Ajans web sitesi www.dogaka.gov.tr’yi takip edebilirsiniz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

T.C. Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı ‘nın duyurusunu bu linkten detaylı inceleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.