MakaleWeb Uygulamaları

Müşteri Merkezli Tasarımın 5 Kuralı

Satışın ilk kuralı, dinlemektir.

potansiyel müşterinizin ihtiyaçlarını anlama zahmetine bile girmemişken, sunabileceğiniz şeyler üzerinden satmaya başlarsanız, kaybedersiniz. Onlara bir şey satmaya çalışmadan önce olabildiğince çok soru sorun.

Dinlemek, ürünün de ilk kuralıdır.

Müşterilere soru sormadan üretilen, bakımı yapılan ve büyütülen bir ürün kum üzerine inşa edilmiştir. Öte yandan, müşteri odaklı bir ekip tarafından tasarlanan ve yönetilen bir ürünün sağlam bir temeli vardır.

müşteri odaklı olmak için dinleyin

Bir ürün ekibi olarak nasıl müşteri odaklı olabilirsiniz? Her şeyden önce nasıl dinleyebilirsiniz? İlk adım, ekipteki herkesin müşteri “seslerine” maruz kalmasını sağlamaktır.

Müşteri Odaklı Tasarım Nedir?

Müşteri odaklı tasarım, ürününüzü veya hizmetinizi müşterilerinizin isteklerine, ihtiyaçlarına ve zorluklarına göre oluşturma sürecidir. Bu sesler birçok kanaldan geliyor. Web kullanım analitiği veya oturum yeniden oynatma teknolojileri gibi pasif araçlar, davranışları ve yolları daha eksiksiz resimler halinde toplayarak müşterilerin istek ve ihtiyaçlarının yankılarını kaydeder. Ortaya çıkan modeller, bazı çıkarımlarla müşterilerin ne yaptığı hakkında çok şey gösterebilir.

Kaynak: https://www.kullanicideneyimi.org.tr/musteri-odakli-tasarim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.