MakaleWeb Uygulamaları

Açılış sayfası Landing Page Tanımı Faydaları ve İpuçları

Landing Page: Açılış sayfaları, potansiyel müşteriler ve dönüşümler oluşturmak isteyen işletmeler için olmazsa olmazlardandır. Bununla birlikte, tam potansiyellerine ulaşıp ulaşmadıkları büyük ölçüde web tasarıma bağlıdır.

Açılış sayfalarının önemli bir özelliği adındadır: Bunlar, insanların bir arama sonucunu, bir reklamı veya bir bağlantıyı tıkladıklarında “açtıkları” sayfalardır.

Bunlara genellikle bir web sitesinin gezinme menüsü aracılığıyla erişilemez, yani bir şekilde şirketin veya kuruluşun web sitesinden ayrılmışlardır.

Ancak landing page tek başına yeterli değildir. Açılış sayfaları ayrıca ziyaretçilerin bir eylem gerçekleştirmesini (CTA call to action, eylem çağrısı) sağlamalıdır.

Bunlar, Açılış Sayfalarıyla Ulaştığınız Hedeflerdir

Çoğu durumda şirketler açılış sayfalarını iki hedeften birini gerçekleştirmek için kullanır:

  • Potansiyel müşteri yaratma: Açılış sayfaları genellikle, örneğin bir haber bültenine kaydolarak veya ücretsiz bir teknik inceleme indirme karşılığında iletişim bilgilerini almak için kullanılır.
  • Dönüşümler: Müşterileri bir satın alma işlemi yapmaya veya sipariş vermeye ikna etmek için de kullanılabilirler. Bu durumda, açılış sayfasındaki bir düğme (CTA düğmesi) aracılığıyla kullanıcıları satış huninizin daha ilerisine yönlendirirsiniz.

Açılış sayfalarını başka amaçlar için de kullanabilirsiniz. Örneğin, daha fazla trafik veya dikkat çekmek için. Sayfanın tasarımı ve içeriğinin bu tek amaca bağlı olması çok önemlidir. https://www.sarvon.com/landing-page

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.