MakaleWeb Uygulamaları

Seo Nedir? Seo Başlangıç Kılavuzu

SEO nedir? Google’ın SEO tanımına bakarak başlayalım mı? “Arama motorlarının içeriğinizi bulabildiğinden ve otomatik olarak anlayabildiğinden emin olarak, sitenizin alakalı aramalar için görünürlüğünü artırma çabasına SEO denir”.

Google Arama Nasıl Çalışır?

Google, Dünyada en çok kullanılan arama motorudur. Türkiye’de yaklaşık %90’lık bir pazar payı var ve sonuç olarak Google, hangi SEO yöntemlerine izin verilip neyin verilmeyeceğini belirlemede doğal liderliğe sahip.

Google’da bir anahtar kelime veya terim arattığınızda sonuçlar neredeyse anında çıkıyor ama Google alakalı web sitelerini nasıl buluyor ve sonuçları nasıl sıralıyor?

4 Adımda Süreç Şöyle İşliyor

1. Tarama

Googlebot, her gün milyarlarca web sayfasını yeni ve güncellenmiş içerik aramak için tarar (arama yapar) ve bu sayfalardan bazılarını dizinine ekler.

2. Dizine Ekleme

Bir web sitesinin arama yoluyla bulunabilmesi için Google’ın dizininde olması gerekir. Google ayrıca siteyle ilgili bilgileri de dizinine eklemelidir.

3. Sıralama Algoritmasının Uygulanması

Bir arama başlatıldığında, Google sonuçları bir sıralama algoritmasına göre arar.

4. Arama Motoru Sonuç Sayfaları (Serps)

Google, verilen sorgu için dizindeki en iyi sonucu bulmak için yaklaşık 200 sıralama sinyali kullanır. Eşleşen tüm sonuçlar, arama sonuçları listesini – SERP’leri (arama motoru sonuç sayfaları) oluşturacaktır.

Yazının devamı: https://www.sarvon.com/seo

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.