Haber Duyuru Etkinlik

Agion Group iştirakinde miniklerle Robotik Kodlama etkinliği

Bilgin Akademi öğrencilerine Agion Group tarafından organize edilerek Rootek Ar-Ge Bilişim tarafından düzenlenen etkinlikte robot yapımı ve robotik kodlama hakkında bilgiler verilerek, öğrencilerin robotik eğitimi sırasında eğlenceli ve keyifli bir zaman geçirmeleri de sağlandı.

Agion Group kurucusu Uğur Serbest etkinlik ile ilgili “Agion Group olarak geleceğin tasarımcılarını, girişimcilerini şimdiden destekliyoruz. Bizleri ağırlayan Bilgin Akademi öğretmenleri ve öğrencilerine teşekkür ediyoruz.” diyerek duygu ve düşüncelerini aktardı.


Robotik Kodlama Öğrenmenin Çocuklara Faydaları

Çocukların aklında geldiği gibi “Robotik Kodlama” robot yapmak için yapılan programlama tanımı ile mekanik aletlerin elektronik devrelerin kodlanması ile hareket ve yönlendirme kabiliyetinin kazanmasıdır.

Robotik kodlama başlanan işi ve projeyi takip etme, ürünü çalışabilir hale getirene kadar projesinin sorumluluğu çocukların sorumluluk becerisini kazandırır.

Robotik ve kodlama eğitimi alan çocuklarda belirgin olarak yaratıcılık, problem çözme, sorumluluk becerilerinin kazanılmasında etkili olsa da bunlarla sınırlı değildir.

Robotik kodlama ile çocuklarda araştırma yapmayı sağlayarak bilgi okuryazarlığı, bir ürünü baştan sona kendi bağımsız fikirleri ve yaratıcılığı ile yaparak öz-yönelim, doğrusunda ve yanlışında eleştirel düşünme, yapılan grup çalışmaları ve projeleri bir ekip ile çalışma becerilerinin de kazanması hedeflenmektedir.

Robotik Kodlama ile Çocuklar
  • Analitik düşünme becerileri kazandırır.
  • Olay veya durumlar arasındaki ilişkileri görebilmesini sağlar.
  • Yaratıcı düşünmesine yardımcı olur.
  • Problem çözme yeteneğini artırır.
  • Sistematik düşünmesini sağlar.
  • Makinelerin çalışma mantığını kavramasına yardımcı olur.
  • Çocukların kod yazmayı öğrenmesi, yalnızca yaptıkları meslekte değil, yaşamlarının tümünde fark yaratmalarını sağlar.

Ayrıca Kodlama öğrenmek, mesleğini daha iyi yapmasını sağlayabilir üstelik, yaşam kalitesini artırmak için ona yol da gösterebilir. Düşünme becerilerini geliştirmek, problem çözmek ve yaratıcı düşünmek kod yazmayı öğrenerek gerçekleşebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.