Antalya Bilişim HaberleriHaber Duyuru EtkinlikManşet

Antalya Bilim Festivali Kapılarını Açıyor

2. Antalya Bilim Festivali 19 Ekim 2023’de kapılarını açıyor

Bilim meraklıları bu festivalde buluşacak

Kepez Belediyesi’nin bu yıl 2’ncisini düzenleyeceği Antalya Bilim Festivali (BİLİMFEST), Dokumapark’ta 19 Ekim Perşembe günü kapılarını ziyaretçilere açıyor.

Antalya Bilim Festivali (BİLİMFEST), başlıyor. Kepez Belediyesi’nin bilimi sevdirmek, ülkemizin bilim ve teknoloji alanında yaptığı güzel çalışmaları duyurmak ve anlatmak amacıyla düzenlediği Antalya Bilim Festivali (BİLİMFEST),19 Ekim’de kapılarını ziyaretçilerine açıyor.

Dokumapark’ta 19-20-21-22 Ekim tarihlerinde düzenlenecek festivale, TÜBİTAK, ASELSAN, HAVELSAN, ROKETSAN, TÜMOSAN,TUSAŞ,TURKSAT, TUA, MKE, ANZATSAN, SARSILMAZ, BMC, üniversiteler, teknoketler başta olmak üzere yerli ve milli teknoloji üreten kurumlar katılacak.

İçişleri Bakanlığı’nın da katılacağı Bilimfestte, konferanslar, bilim showlar, motorlu yamaç paraşütü gösterisi, sabit balon uçuşu gösterisi, sürpriz uçak gösterileri, animasyon gösteriler, flyboard gösterisi, planetaryum, simülasyon ve daha bir çok etkinlikler gerçekleştirilecek.

Kepez Belediyesi’nce Antalya Bilim Festivali’nin bu yıl 30 Mart-2 Nisan tarihlerinde yapılması planlanmış, ancak ülkemizde meydana gelen deprem felaketi nedeniyle ileriki bir tarihe ertelenmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.