Antalya Bilişim HaberleriBilişim ProfesyonelleriHaber Duyuru EtkinlikManşet

ATSO – Antalya OSB Proje Pazarı

ATSO Atatürk Konferans Salonunda gerçekleştirilecek olan ve bu yıl 28-29 Şubat 2024 tarihinde Çarşambe ve Perşembe iki gün faaliyet gösterecek “1. ATSO- Antalya OSB Proje Pazarı etkinliği” hakkında ATSO tarafından hazırlanan bilgiler aşağıdaki gibidir. Antalya ve Batı Akdeniz Bölgesi için önemli bir etkinlik. Sizlerinde katılımı önemli olacaktır.

Osman SELÇOK
Genel Yayın Yönetmeni
Bilişim Profesyonelleri Haber Sitesi


Antalya Ticaret ve Sanayi Odası ve Antalya OSB işbirliğinde, Fraport TAV Antalya sponsorluğunda düzenlenecek “Proje Pazarı” etkinliği, 28 – 29 Şubat 2024 tarihlerinde ATSO Atatürk Konferans Salonunda gerçekleştirilecektir.

ATSO olarak sürdürülebilir üretim ve ihracat vizyonu ile dünya genelinde hızla büyüyen teknoloji geliştirme ve yüksek katma değerli ürün geliştirme faaliyetlerinde ülkemizin de söz sahibi olmasına katkı sağlamak, sektörlerimizin uluslararası pazarda rekabet avantajını korumak ve geliştirmek, yenilik ve inovasyon geliştiren girişimcilerin çalışmalarını üyelerimiz ve yatırımcılar ile bir araya getirerek ülkemizin ihtiyaç duyduğu teknolojileri üretime dönüştürmek için Antalya OSB işbirliğinde 28 – 29 Şubat 2024 tarihinde 1. ATSO- Antalya OSB Proje Pazarı etkinliği düzenliyoruz.  

ATSO – Antalya OSB Proje Pazarı etkinliğine; ülkemizde “Sürdürülebilir Akıllı Şehirler ve İklim Değişikliğine Dirençli Kentler”, “ Bilişim ve Yazılım Teknolojileri” ve Havacılık ve Yer Hizmetleri Teknolojileri” alanlarında faaliyet yürüten tüm girişimcilerimiz başvuruda bulunabilecektir. İlgili alanlarda faaliyet ve çalışmaları bulunan uzman ve yetkin sanayici, yatırımcı ve akademisyenler tarafından değerlendirilecek proje başvurularından ön elemeyi geçen 20 proje, proje pazarına katılım hakkı elde edecektir.

ATSO Antalya OSB Proje Pazarı ilimizden ülkemize, ülkemizden dünyaya yayılacak ihracat potansiyeli yüksek olan teknoloji ürünleri sergilenecek ve yatırımcılar ile buluşacaktır. Bu çalışmamız ile nitelikli ticaret geliştirme çalışmalarına destek vermek, üretim ekonomimize katkı sağlamak, üniversite sanayi işbirliğini kültürünü yaygınlaştırmak,  üyelerimize ve sanayicilerimize ihtiyaç duydukları teknolojik çözümleri sunmak ve yatırım potansiyeli bulunan yüksek katma değerli ürünleri olan girişimcilerimizi üyelerimiz, melek yatırımcılar, sanayi ve endüstri firmaları, öğrenciler, akademisyenler ve ilimizin tüm sakinleri ile bir araya getirmeyi ve aralarındaki iletişimi arttırmayı amaçlamaktayız. Ayrıca, ilgili etkinlik ile yatırımcı girişimci eşleşme faaliyetlerine ile birlikte yatırım potansiyeli bulunan ürünlerini girişimcilere destek verecek tüm kurumlarımız etkinliğimizde hazır bulunacak. 


NEDEN PROJE PAZARI?

GİRİŞİMCİLER İÇİNATSO Antalya OSB Proje Pazarına Türkiye’de faaliyet yürüten tüm teknogirişimciler başvuruda bulunabilir.  Ön elemeyi geçerek proje pazarına katılmaya hak kazanan girişimcilerimiz derece almaları durumunda para ödülü kazanma, çalışmalarını ve projelerini sunmak, yatırımcı ve sanayicilere sunum yapma imkanı bulma,  ATSO üyesi firmalarla işbirliği geliştirme fırsatı yakalama, katılıcımlar ile network ağı oluşturma, ilimizde faaliyet yürüten akademisyenler ile know-how işbirliği geliştirme ve ihtiyaç duydukları destek, hibeler ile ilgili detaylı bilgi alma ve etkinlik günü gerçekleşecek etkinliklere katılma hakkına sahip olacaklar. 
YATIRIMCILAR İÇİNTürkiye’nin her yerinden proje başvurusu yapan tüm girişimcilerin projelerini inceleme, teknoloji girişimcileri ile birebir görüşme imkanı, yeni ve güncel teknoloji ve uygulamalar hakkında bilgi ve farkındalık sahibi olma, networking oluşturma, yüksek katma değerli ürün ve uygulamalara yatırım desteği sağlama ve kamu kurum ve kuruluşlarının sunduğu hibe ve desteklerden faydalanma, etkinlik günü gerçekleşecek etkinliklere katılma hakkına sahip olacaklar.    
ATSO ÜYELERİ İÇİNHer yıl düzenlenmesi planlanan bu etkinlik ile odamız üyesi firmalar ile sanayiciler, yatırımcılar ve teknoloji girişimcilerinin eşlemesi ve bir araya gelme imkanı oluşacaktır. Üyelerimiz sektörleri ile ilgili deneyim ve birikimlerini katılımcılar ile paylaşacak girişimciler arasında işbirliği ve iş geliştirme imkanı ve etkinlik günü gerçekleşecek etkinliklere katılma hakkına sahip olacaklar.
DİĞER KATILIMCILAR İÇİNATSO Antalya OSB Proje Pazarına katılacak girişimlerin proje ve çalışmaları hakkında bilgi edinme ve girişimciler ile iletişime geçme, yeni ve güncel teknoloji ve uygulamalar hakkında bilgilenme ve farkındalık sahibi olma, etkinlik sırasında gerçekleştirilecek olan paneller, seminer, söyleşi ve etkinliklere katılım sağlama imkanı sağlayacak.

PROJE PAZARI ETKİNLİĞİ KATILIM KOŞULLARI

 • ATSO Antalya OSB Proje Pazarına girişimciler tarafından yapılan proje başvurularında “Sürdürülebilir Akıllı Şehirler ve İklim Değişikliğine Dirençli Kentler”, “ Bilişim ve Yazılım Teknolojileri” ve Havacılık ve Yer Hizmetleri Teknolojileri” faaliyet alanlarında bulunmayan projeler ön değerlendirmede elenecektir. 
 • ATSO Antalya OSB Proje Pazarı yenilik ve inovasyon geliştiren tüzel kişiler, teknopark, teknokent, inovasyon ve kuluçka merkezlerinde faaliyet yürüten teknoloji girişimcileri, Ar-Ge ve Tasarım Merkezlerinde çalışma yürüten firmalar ve araştırmacılar, üniversitelerde endüstriyel üretime yönelik çalışma yürüten akademisyenler ve araştırmacılar,  lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencileri ve teknoloji girişimcilerinin katılımına açıktır. 
 • ATSO Antalya OSB Proje Pazarı’na proje yürütücüsü ve ekip üyeleri belirtilmek koşulu ile ekibi halinde başvuru yapılabilir. Ön elemeyi değerlendirmesi sonrası proje pazarına katılım hakkı elde eden girişimcilerden en az bir kişinin katılım sağlaması gereklidir ve yalnızca bir grup üyesinin konaklama ve ulaşım giderleri karşılanır. Proje pazarına katılmaya hak kazanan girişimciler etkinlik süresince kendilerine tahsis edilen alanlarda bulunmak zorundadır. 
 • ATSO Antalya OSB Proje Pazarı’na başvuran girişimcilerin T.C Vatandaşı olmaları gerekmektedir. 
 • ATSO Antalya OSB Proje Pazarı’na başvuru için ürün/hizmet/uygulamanın prototipin yapılmış olması gerekmektedir. Aksi durumda, proje başvurusu ön değerlendirmede elenecektir. 
 • ATSO Antalya OSB Proje Pazarı’na yapılacak proje başvurularında sayı sınırlaması bulunmamaktadır. Sunum yapabilecek yeterli sayıda proje üyelerinin bulunması durumunda Proje Pazarı’na aynı proje grubu birden fazla proje ile başvurulabilir. Tek kişinin katılımı durumunda ancak bir proje başvurusu yapılabilir.
 • ATSO Antalya OSB Proje Pazarı’na katılım için seçilen projelerin bütün hakları proje sahibine aittir.
 • ATSO Antalya OSB Proje Pazarı, katılımcılara ve projelere ait bilgi, görseller ve elektronik ortamda gerçekleştirilen toplantı görüntülerini; etkinliğin duyurulması amacıyla sosyal medya hesapları ve diğer yayın organları vasıtasıyla, etkinliğin organizasyonu amacıyla ATSO’nun tedarikçileri, paydaşları ve 3. kişilerle uygun bulduğu formatta duyurabilir ve yayınlayabilir.
 • Proje pazarına gönderilen eserlerin özgün bir çalışma olmaması, aksine bir iddia olması ve üçüncü kişilerin proje üzerinde hak iddia etmesi ve benzeri durumlarda her türlü sorumluluk proje sahibine aittir.
 • ATSO ve Antalya OSB personeli, görevden çekilmiş olsalar bile değerlendirme kurulu üyeleri, yedek üyeleri ve etkinlik raportörleri ile bu kişilerin birinci dereceden yakınları yarışmaya katılamaz. Bunun aksi bir durumun tespiti halinde, proje diskalifiye edilir; ödül verilmişse, ödülü geri alınır.

PROJE PAZARI PROGRAMI

Başvuruların Alınması: 18 Ocak – 12 Şubat 2024
Ön Değerlendirme: 13 – 16 Şubat 2024
Ön Değerlendirme Sonuçlarının Duyurulması: 19 Şubat 2024
Ana Değerlendirme: 28 – 29 Şubat 2024
Jüri Değerlendirme Aşaması: 29 Şubat 2024

Proje Pazarı Başvuru Kategorileri

1- Sürdürülebilir Akıllı Şehirler ve İklim Değişikliğine Dirençli Kentler: 

 • Akıllı ulaşım, akıllı enerji, akıllı bina, akıllı sağlık, akıllı üretim teknolojileri,  tüm diğer akıllı uygulamalar
 • Yeni Nesil Fotovoltatik Hücre Panel ve Sistem Teknolojileri
 • Yeni Nesil Yenilenebilir Enerji Teknolojileri (Akıntı, Dalga, Jeotermal ve Güneş)
 • Enerji verimliliğini arttıran uygulamalar, sistemler ve malzemeler
 • Enerji Yoğunluğu Yüksek Batarya Hücre, Yönetim Sistemi ve Geri Dönüşüm Teknolojileri
 • Güç Yoğunluğu Yüksek Süper kapasitörlerin Geliştirilmesi
 • Hidrojen Yakıt Hücreleri ve Hibrit Sistem Teknolojilerinin Geliştirilmesi
 • Endüstriyel Simbiyoz ve Geri Kazanım Teknolojileri
 • Bitkisel Tarım Atıkları, Gıda Atıkları ve Biyokütle Kaynaklarının Değerlendirme Teknolojileri
 • Karbon Yakalama, Depolama ve Kullanım Teknolojileri
 • İmalat sektöründe yeşil dönüşüm ve yenilikçi uygulamalar

2- Bilişim ve Yazılım Teknolojileri Kategorisi 

 • Bulut Bilişim Destekli, Maliyet Etkin, Güvenirliği Arttırılmış Mobil Uygulamalar
 • Giyilebilir Teknolojilerde Yenilikçi Yazılım Uygulamaları (Akıllı Giysiler)
 • Sağlık Hizmetlerinin Optimizasyonu için Yapay Zeka Yazılımları
 • Kişiselleştirilmiş Sağlık Uygulamaları, Hastalık Tahminleme ve Önleme Faaliyetlerine Yardımcı Olmak Amacıyla Medikal Kayıtlardan ve Akıllı Cihazlar Kullanılarak Hastalardan Toplanan Verileri Birleştirecek Şekilde Büyük Veri Kütüphanelerinin Oluşturulması ve Bulut Tabanlı Büyük Veri Analitiği Çözümlerinin Geliştirilmesi
 • Su Kaynaklarının Yönetiminde Uzaktan Algılama ve Bilişim Uygulamaları
 • Sanal Gerçeklik/Artırılmış Gerçeklik, Oyun Geliştirme ve Etkileşim Teknolojileri
 • Tarım ve Gıda alanında yenilikçi dijital çözümler
 • Gıda Güvenliğine Yönelik Nesnelerin İnterneti Uygulamaları
 • Turizm teknolojilerine yönelik akıllı, dijital ve yenilikçi uygulamalar
 • Hava ve Kara Kuvvetlerine Destek Olarak Kullanılabilecek Otonom Araçların Milli İmkanlarla Geliştirilmesi ve Savunma Amacıyla Kullanılan Milli Araçlar Sayesinde Ulusal Güvenliğe Katkı Sağlanması
 • Ürün ve Teknoloji Geliştirme Sürelerini Kısaltılmasını Sağlayacak Yazılım Teknolojileri
 • Sağlık, Enerji, Lojistik, Ulaşım ve Tarım gibi Çeşitli Sektörel Uygulamaların Etkinliğini Artırmak Amacıyla Pekiştirmeli Derin Öğrenme Modellerinin Eğitimi için Yüksek Verimliliğe Sahip Yöntemlerin Federe öğrenme, Robotik, Planlama ve Tahmin gibi Kritik Teknolojiler ile Geliştirilmesi
 • Çeşitli Sektörlerdeki/Alanlardaki Çalışma Aşamaları için İhtiyaç Duyulan İnsan Gücünü Nitelik ve Nicelik Olarak Azaltacak Modellerin Geliştirilmesi
 • Firmalara Bulut Üzerinden Sunulacak Olan Derin Öğrenme Hizmeti ile Firmaların Ürünlerine ve Süreçlerine Katma Değer Sağlanması, Yeni Ürünler, Süreçler ve Hizmetler Tasarlanması

3- TAV Özel Ödülü Kategorisi (Havacılık ve Yer Hizmetleri Teknolojileri) 

 • Havacılık Yer Hizmetlerinde Yapay Zeka Destekli Havalimanı Kioskları
 • Havalimanındaki İşlemlere Dijital Yenilikçi Uygulamalar
 • Yolcuya Eşlik Eden Robotlar, 
 • Havacılık Faaliyetlerinde Makine Vizonu ve Öğrenmesi Faaliyetini Yaygınlaştıracak Uygulamalar,
 • Yer Hizmetlerinde Enerji Verimliliğini Arttıracak Uygulamalar,
 • ChatGPT Teknolojisine Sahip Turistik Kiosklar Geliştirilmesine Yönelik Çalışmalar
 • Havacılık Sektöründe Araç Hafifletmeye Yönelik Kompozit Malzeme Geliştirilmesi
 • Sürdürülebilir Havacılık Yakıtı Üretimine Yönelik Çalışmalar, Biyoyakıtlar
 • Havacılık Servislerine Yönelik Yenilikçi Teknolojiler ve Ödeme Sistemleri Akıllı Destinasyon Yöntemi. 

Kayıt olmak ve detayları öğrenmek için: https://www.atso.org.tr/tr/projeler/atso-proje-pazari

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.