Antalya Bilişim HaberleriHaber Duyuru EtkinlikManşet

ATSO Tarım Teknolojileri Hackathon Maratonu

ATSO Tarım Teknolojileri Girişimcilik ve İnovasyon Merkezi Projesi olarak Yazılımcılar için bir Hackathon Maratonu gerçekleştirilecektir.

BAKA 2022 yılı Girişimcilik Ekosisteminin Geliştirilmesi Mali Destek Programı tarafından desteklenen ATSO Tarım Teknolojileri Girişimcilik ve İnovasyon Merkezi Projesi kapsamında ATSO Hackathon Maratonu yapılacaktır.

ATSO Tarım Teknolojileri Girişimcilik ve İnovasyon Merkezi” içinde yer alan dikey tarım ünitelerinden alınacak verilerin (bitki büyüme sırasında ölçülmesi gereken parametreler) işlenmesi, optimum verim için gerekli parametrelerin belirlenmesi ve raporlanmasına yönelik yazılım geliştirmeleri beklenen hackathon üniversite öğrencilerinin, yeni mezunların ve yazılım ile uğraşan tüm bireylerin katılımına açıktır.

Takımların en az 2 en fazla 3 kişiden oluşması gerekmektedir.

Etkinliğe en fazla 10 takım kabul edilecektir.

Hackathon maratonuna kayıt olmak için tıklayınız.


ATSO TARIM TEKNOLOJİLERİ VE İNOVASYON MERKEZİ PROJESİ

Genel Bilgilendirme

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Hackathon; belirlenen konu üzerinde yenilikçi fikirler geliştirebilecek olan takımların bir araya gelerek; 2 gün içerisinde ve sabit bir ortamda yazılımın yazılacağı bir etkinliktir.
Etkinlik süresince mentorlar hazır bulunacak olup, yazılım geliştirme süresince
katılımcılara destek verilecektir.

Tema:

Katılımcılardan “ATSO Tarım Teknolojileri Girişimcilik ve İnovasyon Merkezi” içinde yer alan dikey tarım ünitelerinden alınacak verilerin (bitki büyüme sırasında ölçülmesi gereken parametreler) işlenmesi, optimum verim için gerekli parametrelerin belirlenmesi ve raporlanmasına yönelik yazılım geliştirmeleri beklenmektedir.

Kimler başvurabilir?

Hackathon, üniversite öğrencilerinin, yeni mezunların ve yazılım ile uğraşan tüm bireylerin katılımına açıktır. Takımların en az 2 en fazla 3 kişiden oluşması gerekmektedir. Etkinliğe en fazla 10 takım kabul edilecektir.

Jüri Değerlendirme Kriterleri

• Planlama
• Sürdürülebilirlik
• Bütünlük
• Yenilikçi Yönü
• Zorlukları Çözme
• Sunum Etkisi

Zaman ve Yer

• ATSO Hackathon 01-02 Nisan 2023 tarihlerinde düzenlenecek ve saat 09:30’da başlayacaktır.
• ATSO Hackathon, Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen “ATSO Tarım Teknolojileri Girişimcilik ve İnovasyon Merkezi” projesi kapsamında düzenlenecektir.
• Etkinlik adresi: Göksu Mahallesi Gazi Bulvarı, No: 481, Kepez/Antalya
• Hackathon sırasında katılımcılara yiyecek-içecek hizmeti sağlanacaktır.

Ödül

Birinci Gruba 15.000 TL
İkinci Gruba 6.000 TL
Üçüncü Gruba 4.000 TL ödül verilecektir.

Teknoloji Desteği

• Hackathon süresince kablosuz internet bağlantısı Antalya Ticaret ve Sanayi Odası tarafından sağlanacaktır.
• Katılımcılar bilgisayar ve ihtiyaç duyacakları cihazları kendileri getireceklerdir.
• Katılımcılar, Hackathon sırasında getirdikleri ve kendilerine ait olan tüm kişisel eşyalardan, cihaz ve malzemelerden kendileri sorumlu olacaklardır. Herhangi bir kayıp veya çalıntı durumunda sorumluluk katılımcıya aittir.

Fikri Mülkiyet Hakları

• Her bir katılımcı, Hackathon esnasında takım tarafından geliştirilen projenin orijinal olduğunu ve ekibin bizzat kendi yaratıcılığıyla oluşturulduğunu; projenin daha önceden herhangi bir üçüncü şahsa satılmadığını ve projenin herhangi bir Üçüncü şahsın fikri mülkiyet hakkını ihlal etmediğini açıkça teyit eder. Her bir katılımcı, Antalya Ticaret ve Sanayi Odasını, bu konuda üçüncü şahıslar tarafından ileri sürülebilecek her türlü yükümlülük, zarar veya açılabilecek davalara karşı tamamen ve herhangi bir kısıtlama olmaksızın tazmin ve telafi etmeyi taahhüt eder.
• Katılımcılar, Hackathon esnasında paylaştıkları tüm bilgilerin kamunun bilgisi dâhilinde olduğunu ve gizliliğe tabi olmadığını kabul eder.
• Katılımcılar, projelerinin parçası olarak, açık kaynak lisansları veya benzerleri çerçevesinde içerikleri kullanırlarsa bu kullanım ve lisanslara uyma konusundaki
sorumluluk kendilerine aittir. Her bir katılımcı, yukarıda belirtilen garantilerin yanlışlığından ve/veya ihlalinden tek başına sorumlu olmayı kabul eder.
• Birinci olan grup geliştirilen yazılımın tüm kullanım haklarını ATSO’ya devredecektir.

Sorumluluk Beyanı

• Antalya Ticaret ve Sanayi Odası, katılımcıların teslim etmiş olduğu herhangi bir üründen veya katılımcıdan kaynaklanan herhangi bir yaralanma veya hasardan hiçbir şekilde sorumlu değildir. Katılımcıların 3. kişilere verdiği zararlardan Antalya Ticaret ve Sanayi Odası yetkilileri sorumlu değildir.

Değişiklik Hakkı

• Antalya Ticaret ve Sanayi Odası’nın, objektif ve makul sebeplerle, önceden tüm katılımcılara elektronik posta ile bildirmek kaydı ile şartnamede, değerlendirme ölçütlerinde, mentorlar ve jüri üyelerinde, ödüllerde, programda ve takvimde her türlü değişikliği yapma hakkı saklıdır.
• Antalya Ticaret ve Sanayi Odası, mücbir sebebin ortaya çıkması halinde, etkinliği değiştirme, kısıtlama veya iptal etme hakkına sahiptir.
• Antalya Ticaret ve Sanayi Odası, yeterli ekip sayısına ulaşılamaması durumunda etkinliği iptal etme hakkına sahiptir.

Program

 1. Gün Programı
  09:30-10:00 Açılış
  10.00-10:30 Brief
  10:30-13:00 Hackathon
  13:00-14:00 Öğle Arası
  14:00 18.00 Hackathon
  18:00-19:00 Akşam Yemeği
  19:00 Hackathon
 2. Gün Programı
  09.00-10.00 Kahvaltı
  10.00-13.00 Hackathon Devam Ediyor
  13.00-14.00 Öğle Yemeği
  14.00 – 18.00 Proje Sunumları ve Jüri Değerlendirmeleri

Detaylı bilgi için: https://www.atso.org.tr/tr/duyurular/duyurular/arge/atso-hackathon-maratonu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.