Antalya Bilişim HaberleriGenç BPHaber Duyuru EtkinlikYapay Zeka

BTK Akademi Antalya Yapay Zekâ Bahar Kampı Tamamlandı

BTK Akademi‘nin Antalya‘da düzenlediği (Python ile Makine Öğrenmesi Atölyesi) “Yapay Zekâ Bahar Kampı” başarıyla tamamlandı.

Yazılım, sistem, işletme, kişisel gelişim, K12 ve tasarım dünyalarında eğitim sunan BTK Akademi platformu; Dr. Murat Altun rehberliğinde 24 Şubat – 24 Mart 2024 tarihleri arasında Antalya’da gerçekleştirmiş olduğu Python ile Makine Öğrenmesi (Yapay Zeka) Atölyesi eğitimini tamamladı.

Python ile Makine Öğrenmesi (Yapay Zeka) Atölyesi, veri bilimi yolculuğunda makine öğrenmesine giriş yapmış, programlama ve istatistik bilgilerini edinmiş kişilerin derin öğrenme ve yapay zeka yolculuğunda bilgilerini katlayarak arttırması amaçlanmıştır.

İçeriğindeki derin öğrenme, makine öğrenmesi ve analiz konularını aynı zamanda gerçek projelerle destekleyen hem bu zamana kadar öğrenilenleri pekiştirme hem de yeni bilgilerin katılması hedeflenmiştir. Atölye, Antalya Muratpaşa Gençlik Merkezinde birçok imkanla beraber gerçekleştirilmiştir.


Eğitimde atölye süresince, katılımcılar öğrendikleri bilgileri gerçek projelerde uygulama fırsatı sunuldu. Eğitimin sonunda ise katılımcılara öğrendiklerini test etmek için bir yarışma düzenlendi. Düzenlenen bu yarışmanın heyecanı ve rekabet duygusu ise yarışma esnasında fazlasıyla kendini hissettirmekteydi.


Eğitimin sonunda katılımcıların sertifikalarının verildiği ödül ve sertifika töreni gerçekleştirildi.

BTK Akademi’nin, Gençlik Spor Merkezinin desteği, Bilişim Profesyonelleri Haber Sitesi Genel Yayın Yönetmeni Osman Selçok‘un katılımı ve Dr.Murat Altun öncülüğü ile yapılan yarışmanın sonucunda ilk üçüne ve daha sonra tüm katılımcılara madalya ve çeşitli hediyeler takdim edildi. Atölye sonunda ise katılımcılarla yapılan değerlendirmelerde atölyenin devam etmesinin istendiği ve eğitimin onlar için olan katkıları alınan fikirlerde net bir şekilde görüldü.

Katılımcıların ortak fikri ise BTK Akademinin desteği ile bir de Python ile İleri Seviye Makine Öğrenmesi (Yapay Zeka) Kampı talebi oldu. Bu istek ise atölye eğitiminin katılımcılar adına faydalı olduğu ve talebin arttığını göstermektedir. Yapılan etkinlikten sonra ise Bilişim Profesyonelleri Haber Sitesi ile birlikte katılımcıların da bilgileri ve izlenimlerinden yararlanmak için röportajlar yapıldı.

Günün ve yapılan eğitimin değerlendirmesi için katılımcıların ve eğitimci Dr. Murat Altun’un fikirleri ve gözlemleri dinlendi. BTK Akademi’nin sağlamış olduğu bu faydalı atölye eğitiminin ise hedefine ulaşıldığı ve devamının istendiği fikri çıkarılan sonuç oldu. Böyle bir eğitime sağlanan devamlılık ve istikrar ise takdir edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.