MakaleWeb Uygulamaları

B2b Satış: Potansiyel Müşterileri Memnun Etmenin Yolları

B2B satış temsilcisi olmak hiç bu kadar zor olmamıştı. Artan beklentileri yönetmeli, çok sayıda rakibe karşı savaşmalı ve hedef kitlenizdeki herkesin ihtiyaçlarını karşılamak için zamanınız olduğundan emin olmalısınız.

İster onlarca yıllık deneyime sahip kır saçlı bir satış gazisi olun, ister satış mesleğinde yepyeni olun, işte potansiyel müşterilerinizi memnun etmek için bazı basit adımlar.

Bir satış temsilcisi olarak, müşterilerinizle aranızdaki ilişkinin satın alma aşamasından önce başladığını bilirsiniz. Olumlu marka deneyimlerinin, satın alma sonrasında yaratılması gerektiği kadar, satın alma öncesinde de oluşturulması gerekir.

Ancak potansiyel müşterileriniz için müşteri deneyimi oluşturmaya başlamadan önce, b2b yani işletmeden işletmeye satışın siz ve potansiyel müşterileriniz için ne anlama geldiğini anlamalısınız.

B2B Satış Nedir?

B2B satış, bir işletmeden diğerine ürün veya hizmet satma işlemidir. En yaygın B2B satış türü, bir şirket, işlerini yürütmek için kullanacak başka bir şirkete bir ürün veya hizmet sattığında gerçekleşir. İşletmeler arası satışlar, reklam veya perakende mağazaları yerine genellikle ilişkiler ve ağlar aracılığıyla yapılır.

İyi bir B2B satış deneyimi yapan şey, bir işletmenin sizinle çalışmasını kolaylaştırmasıdır. Yazının devamı: https://bulut.press/b2b-satis-deneyimi

“Müşterileriniz için yarattığınız olumlu deneyimler, her işletmenin uzun ömürlülüğüne ve başarısına katkıda bulunur.”

Aslında, onlar ne kadar mutlu olurlarsa, müşterilerinizin kalma ve bir arkadaşını önerme olasılığı o kadar artar. “Gelecekteki kârın %80’i mevcut müşterilerin %20’sinden gelecek, bu nedenle bir müşterinin mutluluğuna onlar daha müşteri olmadan önce odaklanmak mantıklı.”

Ancak müşterileri satın alacak kadar mutlu etmek, yalnızca müşterinin yaşam döngüsünün bir kısmını oluşturur – satın alma öncesi aşamada potansiyel müşteriniz için nasıl olumlu bir deneyim yaratırsınız?

B2C satışlarının aksine B2B satışlarında, temsilcilerin potansiyel müşteri için marka deneyimlerini keyifli kılmak için üstesinden gelmeleri gereken üç yaygın zorluk ve bunların üstesinden nasıl gelineceğine dair bazı ipuçları verelim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.