Haber Duyuru EtkinlikManşet

DCF Data Center Expo 2022 Fuarı Hakkında Her Şey!

DCF Data Center Expo 2022 Fuarı Hakkında Her Şey!

DCF Data Center Expo 2022 Fuarı Hakkında Her Şey!

DCF Data Center Expo 2022 Fuarı Hakkında Her şeyi anlatıyoruz. 20-22 Ekim 2022 tarihleri arasında İstanbul Expo Center‘da düzenlenecek olan DCF Data Center Expo 2022 özellikle veri merkezi sektörünü için önemli bir etkinlik olacak. Veri merkezleri ile iletişim kurmak isteyen bütün işletmeler için büyük bir imkan sağlayan bu fuar özellikle bilişim firmaları tarafından güzel bir fırsat.

Fuar Hakkında

Avrasya bölgesinin tek veri merkezi fuarı olma özelliğiyle gerçekleştirilen ve veri merkezi sektöründeki büyük boşluğu dolduran “DCF Veri Merkezi Fuar ve Konferansı” 20-22 Ekim 2021 tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi’nde sektörü tekrar bir araya getirmeye hazırlanıyor. İlk yılında Ortadoğu, Avrupa, Körfez Bölgesi ve Afrika’dan 30 ülkenin sektör profesyonellerini, girişimci firmalarını, oyuncularını ve oyun değiştiricilerini Türkiye’de birleştiren etkinlik; 2021 yılında etki alanını genişleterek Türkiye’nin kendi verisini kendi sınırları içinde barından bir ülke olmasına ve aynı zamanda bölgesel bir veri merkezi konumuna erişmesine katkı sağlamaya devam edecek. İlk yılında 2010 m2 alanda 12 ülkeden 2500 fazla ziyaretçiyi, 55 katılımcıyı ve 110 markayı İstanbul’da ağırlayan organizasyon; 2021 yılında bölgenin sektördeki en büyük ve etkili veri merkezi organizasyonu olmayı hedefliyor.

” Veri merkezi sektörünün ülkemizde gelişmesi ve ülkemizin Avrasya Bölgesi’nde veri merkezi üssü olmasına katkı sağlamak üzere gerçekleştirilen Türkiye’nin veri merkezi fuarı ve konferansı DCF DATA CENTER EXPO & CONFERENCE 2022, 20-22 Ekim 2022’de, İstanbul Fuar Merkezi’nde BİLİŞİM PROFESYONELLERİ.COM ‘un da medya partnerliği ile gerçekleştirilecektir.

30 ülkeden 5000 profesyonel ziyaretçi ve 100 markanın yer alacağı fuar; sektör profesyonellerinin sunumlarıyla, 3 gün devam edecek konferansla eş zamanlı yapılacaktır..

Data Center, Cloud, Big Data, Devops, IOT, Cyber Security, AI, Blockchain, Software, AI-VR ve Satellite alt başlıklarından oluşan fuara katılım hakkında detaylı bilgiyi [email protected] veya [email protected] adreslerinden,  https://www.dcfdatacenterexpo.com web sitesinden ve +902122660050 no.lu telefondan edinebilirsiniz. “

Fuar hakkında PDF Dokümanı incelemek için bu linki kullanabilirsiniz.

TÜM GÖZLER BU ETKİNLİĞİN ÜZERİNDE!

• Türkiye’den ve dünyadan katılım sağlayan üreticiler, sağlayıcılar ve işletenler ile görüşebilirsiniz.
• Sınırsız fırsatlara sahip olan Avrasya bölgesinde sektörün öncülerinden biri olabilirsiniz.
• BT sektörünün global gücüne yakından şahit olacaksınız.
• Network ağınızı lokal ve global düzeyde geliştirebilirsiniz.
• Geniş katılımcı spektrumu ve güncel teknoloji ürün ve servislerine ortak bir platformda erişeceksiniz.
• İşinizi geliştirmek için doğru yerde olduğunuzu hissedeceksiniz!

Ücretsiz online davetiyeye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz!

https://www.dcfdatacenterexpo.com/ziyaretci-olun/


Basın Bülteni                                                                                                                                  

Türkiye, Veri Merkezi Üssü olmak için 30 ülke ile İstanbul’da buluşacak!

Dünyada veri merkezi trafiğini sağlayan üs sayısı 10 milyona yaklaştı. 2 milyar metrekareye yakın fiziki bir alanı kaplayan veri merkezleri için Türkiye, global üs olmayı hedefliyor. 30 ülkeden yatırımcıyı üçüncü defa İstanbul’da toplamaya hazırlanan DCF Veri Merkezi Fuarı, bu anlamda veri akışının yüzde 95’ini dışarıdan sağlayan Türkiye için de önem arz ediyor.

Avrasya Bölgesinde sadece Türkiye’de düzenlenebilen DCF Veri Merkezi Fuarı, veri merkezleri alanında 30 ülkeden sektör profesyonellerini bir araya getirmeyi hedefliyor. 20– 22 Ekim 2022 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecek fuar Data Center, Cloud, Cyber Security, IoT,  Big Data, DevOps, Blockchain, AI, AR-VR ve Software gibi tüm yenilikçi sektörlerin geliştirilmesi ve uluslararasılaştırılması için stratejik ve hayati bir önem taşıyor.

Bilgi, eğlence, iletişim, finansal hizmetler, kamu yönetimi, enerji transferi, güvenlik gibi güncel hayatı tamamlayan her şey bugün dijital ortamda toplanıyor. Milyarlarca bilgi ve verinin saklanması, transferi ve işlenmesi tüm sektörler için büyük önem taşıyor. Bilgi ve verilerin toplanması, depolanması, işlenmesi ve dağıtılması çok sayıda bilgisayar ve ağ donanımlarının bir araya geldiği fiziksel veri merkezleri ile mümkün oluyor. Dünyada veri trafiğini saklayan, yönlendiren irili ufaklı merkez sayısının 10 milyona yaklaştığı ve bu merkezlerin 2 milyar metrekareye yakın fiziki bir alanı kapladığı tahmin ediliyor.

Türkiye veri trafiğinin yüzde 95’ini dışarıdan sağlıyor

Türkiye’de mevcut veri merkezi alanının 100 bin metrekare olduğu tahmin edilirken, kamu ve özel yatırımlarla birlikte 5 yıl içerinde 400 bin metrekareye ulaşılması hedefleniyor.Türkiye son yıllarda,pandeminin de etkisiyle, veri merkezi sektöründe dünyada en hızlı büyüyen ülkelerden biri haline geldi.  Mevcut veri trafiğinin yüzde 95’ini dışarıdan sağlayan Türkiye için veri merkezi sektörü hayati derecede önem taşıyor.  Yeni yatırımlar açısından büyük bir potansiyel olarak görülen Avrasya’da sektörün tüm taraflarını bir araya getirmeyi hedefleyen veri merkezi fuarı DCF Data Center Expo İstanbul’da üçüncü defa düzenlenecek. 20-22 Ekim 2022 tarihleri arasında, üç gün boyunca, İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecek DCF Data Center Expo, tüm Ortadoğu, Doğu Avrupa, Balkanlar, Körfez Ülkeleri ve Kuzey Afrika’dan 30 ülkenin bilişim teknolojileri profesyonellerini, girişimci firmaları ve uzman konuşmacıları bir araya getirecek.

Bilişim sektörüne yeni teşvikler!

5G mobil altyapısı, veri hacminin bin kat artacağını, veri hacmini karşılamak ve gerekli ekonomik katkıyı alabilmek için altyapıların güçlendirilmesi gerektiğini ifade edenDCF Data Center Expo Proje Müdürü Savaş Burkay; “Pandemi öncesinde veri merkezlerinde Ankara’da doluluk oranı yüzde 85, İstanbul’da ise yüzde 80 civarındaydı. Pandemiden sonra veri merkezlerinin stratejik önemi iyice anlaşıldı. İki ay önce Cumhurbaşkanlığı’nın Dijital Dönüşüm Ofisi’nde yayınladığı rapor ile Türkiye’nin bölgede veri merkezi üssü olması ve veri merkezi sektörünün güçlendirilmesi adına atılması gereken adımları belirlemesi sektör için büyük önem taşıyor. Bu anlamda açıklanacak teşvikler de sektör için oldukça kıymetli. Nitekim Türkiye, çevresindeki 100 ülkeye göre bilişim know-how’ını ve ilgili sektör sanayiini geliştirmiş, bu alanda bölgesinde rakipsiz bir ülke. Çevre ülkelerdeki sektörel ihtiyaca cevap verecek en uygun firmalar Türk firmaları olacaktır. DCF Veri Merkezi Fuarı ile Türk firmalarını biraz da bu amaçla 30 ülkeyle tanıştırıyoruz.” dedi.

DCF Data Center Expo’yu kimler ziyaret edecek?

DCF Data Center Expo; Kamu Kuruluşları, Banka ve Finans, Telekomünikasyon Kurumları, Sağlık Kurumları, Data Center İşletmecileri, Endüstriyel Üreticiler (Otomotiv, Beyaz Eşya, Ambalaj gibi), Call Center, Sigorta, Tekstil, İnşaat, Ulaştırma (Hava Yolları, Deniz Yolları gibi), Enerji, Turizm, Kimya, Gıda, Basın Yayın sektörlerinin bilişim yöneticilerine  hitap ediyor.

Bilgi için: [email protected] +90 212 266 00 50

Fuar Görselleri

Tüm yazılarımızı buradan okuyabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.