Bilişim ProfesyonelleriHaber Duyuru Etkinlik

Dijital Dünya Kadınları 2021 Etkinliği Kapılarını Açıyor

Değerli Sektör Temsilcisi,

“DİJİTAL DÜNYA KADINLARI 2021” ETKİNLİĞİ 10 Mart 2021 ‘de ÇEVRİMİÇİ olarak Düzenleniyor.

2019 Yılından bu yana her yıl düzenlenmekte olan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü haftası etkinlikleri çerçevesinde TÜRKİYE BİLİŞİM DERNEĞİ olarak DİJİTAL DÜNYA KADINLARI Etkinliğini bu sene ÇEVRİMİÇİ olarak 10 MART 2021 ‘de düzenliyoruz.

Bu senenin ana teması “Dijital Dünya Kadınları : CESUR. ÜRETKEN. GİRİŞİMCİ” olarak belirlenmiştir.

Çevrimiçi Etkinlik Tarihi ve Saati : 10 Mart 2021 – 14:30 – 16:30

Dijital Dünyanın yeni mesleklerinde daha fazla kadın iş gücüne ihtiyacımız var. Teknolojinin her geçen gün daha çok geliştiği, yenilendiği dijital çağda kadınların güçlendirilmesinin, yönetime dahil edilmesinin ve sahada yer almasının çok önemli olduğunu düşünüyor ve kadınların dijital dünyada daha fazla rol almalarını istiyoruz.

Kadınların önümüzdeki dönemde ve gelecekte daha fazla rol üstlenebilmesi için daha çok etkileşim ortamlarına daha fazla ihtiyaç duyulmakta, bundan hareketle Dijital Dünya Kadınlarının çevrimiçi ortamda buluşmaları sağlayarak ‘dijital dünya farkındalığı’’ ‘nın oluşturulması ve geliştirilmesini hedeflemekteyiz.

Dijital geleceğe kadınların yön vereceğine ve yöneteceğine inanıyor; çalışan, üreten, yöneten, girişimci ve sahadaki tüm kadınları çevrimiçi etkinliğimize katılmaya davet ediyoruz.

Bu sene TBD olarak 50. Yılımızı kutluyoruz. Dünya Kadınlar Gününü de bu sene daha bir coşkulu kutlayacağız, Türkiye’nin dört bir yanından yoğun katılım olacağını bekliyoruz.

DİJİTAL DÜNYA KADINLARI ‘2021 etkinliğimizde sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyarız.

Çevrimiçi Etkinlik Program/Kayıt : www.dijitaldunyakadinlari.com (Etkinlik katılımı ücretsiz olup, kayıt olmak zorunludur.)

Tarih : 10 Mart 2021 Çarşamba – Saat : 14:30 – 16.30 Saygılarımızla,
Türkiye Bilişim Derneği

“BASIN BÜLTENİ 2021”

“DİJİTAL DÜNYA KADINLARI ‘2021” : 8 Mart Dünya Kadınlar Günü haftasında 10 Mart 2021 ‘de ÇEVRİMİÇİ olarak düzenlenecek olan etkinliğin bu yılki teması “Dijital Dünya Kadınları : CESUR. ÜRETKEN. GİRİŞİMCİ” olarak belirlenmiştir.

NEDEN DİJİTAL DÜNYA KADINLARI ?

Dijital Dünyanın yeni mesleklerinde daha fazla kadın iş gücüne ihtiyacımız var.

Teknolojinin her geçen gün daha çok geliştiği, yenilendiği dijital çağda kadınların güçlendirilmesinin, yönetime dahil edilmesinin ve sahada yer almasının çok önemli olduğunu düşünüyor ve kadınların dijital dünyada daha fazla rol almalarını istiyoruz.

Kadınların önümüzdeki dönemde ve gelecekte daha fazla rol üstlenebilmesi için daha çok etkileşim ortamlarına daha fazla ihtiyaç duyulmakta, bundan hareketle Dijital Dünya Kadınlarının çevrimiçi ortamda buluşmaları sağlayarak ‘dijital dünya farkındalığı’’ ‘nın oluşturulması ve geliştirilmesini hedefliyoruz.

Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla 2019 Yılından bu yana her sene gerçekleştirilen etkinlik, bu sene 10 Mart 2021 tarihinde pandemi nedeniyle çevrimiçi olarak gerçekleştiriliyor.

Etkinlikle, Dijital Dünya Kadınlarının çevrimiçi ortamda buluşmaları sağlanarak ‘dijital dünya farkındalığı’’ ‘nın oluşturulması ve geliştirilmesi hedefleniyor.

Dijital geleceğe kadınların yön vereceğine ve yöneteceğine inanıyor; çalışan, üreten, yöneten, girişimci ve sahadaki tüm kadınları çevrimiçi etkinliğimize katılmaya davet ediyoruz.

Bu sene TBD olarak 50. Yılımızı kutluyoruz. Dünya Kadınlar Gününü de bu sene daha bir coşkulu kutlayacağız, Türkiye’nin dört bir yanından yoğun katılım olacağını bekliyoruz.

DİJİTAL DÜNYA KADINLARI ETKİNLİĞİ ÇEVRİMİÇİ OLARAK GERÇEKLEŞTİRİLİYOR.

10 Mart 2021 tarihinde, 14.30-16.30 saatleri arasında gerçekleşecek etkinlik, Türkiye Bilişim Derneği (TBD) önderliğinde GLOBALNET İnternet Teknolojileri ve YAZILIM firması tarafından organize ediliyor.

2019 yılında TSE Konferans Salonunda, 2020 Yılında ise BTK Konferans Salonunda gerçekleştirilen etkinlik, bu sene çevrimiçi olarak gerçekleştiriliyor.

Etkinliğin bu seneki programında da zengin içerik ve değerli konuşmacılar bulunuyor.

TBD (Türkiye Bilişim Derneği) Genel Başkanı Rahmi Aktepe, “Dijital dünyanın yeni mesleklerinde daha fazla kadın iş gücüne ihtiyacımız var. Kadınların dijital dünyada daha fazla rol almalarını istiyoruz” diyerek teknolojinin her geçen gün daha çok geliştiği, yenilendiği dijital çağda kadınların güçlendirilmesinin, yönetime dahil edilmesinin ve sahada yer almasının çok önemli olduğunu belirtti.

Aktepe, ” İçinde bulunduğumuz dijital dönüşümün kadın gücü, kadın zekâsı ve kadın dokunuşu olmadan eksik kalacağı şüphesizdir. Dijital geleceğe kadınların yön vereceğine ve yöneteceğine inanıyor; çalışan, üreten, yöneten, girişimci ve sahadaki tüm kadınları etkinliğimize davet ediyoruz.” dedi.

Türkiye Bilişim Derneği Merkez Yönetim, Şube KADIN Grupları ve de AVRUPA CEPIS Kadın Çalışma Gruplarıyla DİJİTAL DÜNYADAKİ KADINLARA yönelik etkin çalışmalarının olduğundan bahseden Rahmi AKTEPE “Gelin kadınların dijital dünyaya  katılmaları ve yer edinmeleri çin hep birlikte destek olalım.” çağrısı yaptı. Rahmi Aktepe, bu sene TBD olarak 50. Yılımızı kutluyoruz. Dünya Kadınlar Gününü bu sene daha bir coşkulu kutluyoruz. Ayrıca DİJİTAL DÜNYA KADINLARI etkinliğinin  çevrimiçi olması sebebiyle Türkiye’nin dört bir yanından katılım olacağını bekliyoruz dedi. 

TÜRKİYE BİLİŞİM DERNEĞİ www.tbd.org.tr


DİJİTAL DÜNYA KADINLARI ETKİNLİĞİ PROGRAMI

DİJİTAL DÜNYA KADINLARI ‘2021 AÇILIŞ KONUŞMASI İLE BAŞLIYOR

Türkiye Bilişim Derneği (TBD) Genel Başkanı Rahmi AKTEPE tarafından açılış konuşmaları ile başlayacak.

Etkinlikte kadınlara yönelik girişimcilik, , teknolojik faaliyetler, iletişim ağları ve etkileşimler üzerine faaliyetleri olan Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileride konuşmacı olarak yer alıyor.

DİJİTAL DÜNYA KADINLARI : “CESUR. ÜRETKEN. GİRİŞİMCİ”

Bu senenin ana teması “Dijital Dünya Kadınları : CESUR. ÜRETKEN. GİRİŞİMCİ” olarak belirlenmiştir.

Bir çok sektörden Cesur, Üretken ve Girişimci Kadınların ve ayrıca Bilişim Dünyasından çalışan, yönetici kadınların konuşmacı olarak yer alacağı etkinlikte, kadınlar başarı hikayelerini anlatacaklar, girişimci adaylarına öneri ve tavsiyelerde bulunacaklar.

DİJİTAL DÜNYA KADINLARI GÖNDERDİKLERİ VİDEO MESAJLARI İLE DÜNYAYA SESLENİYOR

Dijital Dünya Kadınlarından gelen video mesajları yayınlanacak ve verdikleri önemli mesajlarla kendi pencerelerinden dünyaya seslenecekler.

İçerisinde son derece ilginç mesajların olduğu Kadınların Dünyaya Mesajlarının tamamını www.dijitaldunyakadinlari.com ‘da okuyabilirsiniz. 

DÜNYA KADINLAR GÜNÜ KUTLAMALARI ve HEDİYE ÇEKİLİŞİ

Etkinlikte çevrimiçi olarak Dünya Kadınlar Günü kutlamaları yapıldıktan sonra, teknoloji, eğitim, sosyal farkındalık, sağlık gibi çeşitli hediyelerde dağıtılacak.

Etkinlikte dünya kadınlar gününe özel hediye çekilişi ile katılımcılara çeşitli dijital teknolojiler, sağlık, konaklama vb hediyeler verilmesi planlanmaktadır.

ETKİNLİĞE KİMLER KATILABİLİR?

Etkinliğe Türkiye’nin dört bir yanından evde, iş yerinde ya da sahada çalışan; girişimci, üreten, yöneten, dijital dünyada var olmak, fark yaratmak ve fark edilmek isteyen her yaştan tüm kadınların katılması beklenmektedir.

DİJİTAL DÜNYA KADINLARI ETKİNLİĞİNE KATILIM ÜCRETSİZ

Türkiye Bilişim Derneği (TBD) önderliğinde ve organizasyonu GLOBALNET İnternet Teknolojileri ve YAZILIM firması tarafından gerçekleştirilen etkinliğe katılıma dair bilgilere aşağıda yer verilmiştir.

Çevrimiçi Etkinlik Kayıt :  www.dijitaldunyakadinlari.com (Etkinlik katılımı ücretsiz olup, kayıt olmak zorunludur.)

Tarih : 10 Mart 2021 Çarşamba – Saat : 14:30 – 16.30

Detaylı Bilgi: https://www.dijitaldunyakadinlari.com/basin-bulteni-2021/

Etkinlik Programı: https://www.dijitaldunyakadinlari.com/#Program

Kayıt: https://www.dijitaldunyakadinlari.com/kayit-formu/

Etkinlik Görselleri :https://www.dijitaldunyakadinlari.com/afis-gorseller/