Bilişim ProfesyonelleriMakale

En iyi şifreler hatırlayamadığınız şifrelerdir

En iyi şifreler hatırlayamadığınız şifrelerdir

En iyi şifreler hatırlayamadığınız şifrelerdir

Profesör Alan Woodward şifre yöneticilerinin avantajlarını açıkladı

En iyi şifreler hatırlayamadığınız şifrelerdir. Bir bilgisayar bilimi profesörü, en iyi şifrelerin hatırlayamadığınız şifreler olduğuna inanır. 

Surrey Üniversitesi’nden Profesör Alan Woodward,  BBC’ye  , bir e-posta adresi yazarken hata yapmanın, değerli verilerin riske atılması nedeniyle “dijital yaşamınıza anahtarlar vermek” gibi olabileceğini söyledi.

Bunu genişleterek, aynı şey, insanlar bilgisayar korsanlarını engellemek için güçlü şifreler oluşturmaya çalışırken aşırı karmaşık kombinasyonların sıklıkla hatalara yol açtığı şifreler için de geçerli olduğunu söyledi.

“Şimdi, uygun bir kelimenin herhangi bir biçimini kullanarak, 1’i l veya 0 ile o ile değiştirerek mi, yoksa ne olursa olsun, çatlamaya tabi olduğunu göstermek için bolca kanıt var, çünkü saniyede çok fazla tahmin yapılabilir Modern bazlı sistemlerle” diye anlattı Pro IT .

“Ve ifadenizi daha uzun yapmak bile yardımcı olmuyor – aslında daha uzun ifadelerin kırılmasını kolaylaştırdığını gösteren bazı kanıtlar var. Bu nedenle, gerçekten rastgele bir karakter koleksiyonu en iyisidir ve çok fazla hesabınız varsa bunları asla hatırlamayacaksınız benim gibi, bu yüzden bir şifre yöneticisi kullanmalısınız. “

Yanlış bir e-posta adresi girme örneği, BBC‘nin  bir yabancının kredi raporunun ayrıntılarını görmesine izin verdi . Kredi puanlama sitesi ClearScore’da listelenen kişisel bilgiler aynı ada sahip biri tarafından görülmüştür. Bir kişi kredi hizmetine kaydolmak için başvurdu, ancak e-posta adreslerini girerken küçük bir hata yaptı ve bu genellikle kullanıcı adı olarak iki katına çıktı.

Biraz yanlış olan e-posta adresi aslında, hesaba erişmelerine, ayrıntıları değiştirmelerine ve doğum tarihi, önceki adres ve kredi kartları, krediler gibi tarihi bankacılık bilgileri gibi çeşitli kişisel bilgileri görmelerine izin veren bir e-posta alan başka birine aitti. ödemeler.

Bir ClearScore sözcüsü davayla ilgili uyarıldıktan sonra BBC’ye şunları söyledi : “Böyle bir şey olduğunda ClearScore, sahtekarlık olduğu ve her şeyi kilitlediğine dair en kötü durum varsayımını yapıyor.”

Web sitesi, kayıt aşamasında başvuru sahibini doğru e-posta adresinin kullanıldığından emin olmaya çağıran bir hatırlatıcıya sahiptir. Sitede sahtekarlıktan korunma hakkında da bilgi bulunmaktadır.

Şifrelerinizin yeterince güçlü olduğundan emin olmak, çoğu zaman sorun yaratabilir veya çok karmaşık ya da yeterince benzersiz olmayan kişiler olabilir. Profesör Woodward için en iyi şifreler, çalışamadığınız şifrelerdir.

“Kişisel olarak, şifrelerle ilgili asıl mesele, en iyi şifrenin hatırlayamadığınız şifredir.” “Aslında, şifrelerimi benden atmaya çalışırsanız, size söyleyemedim tavsiye ettiğim gibi yapıyorum ve bir şifre yöneticim var. Bu şekilde diğerlerine erişmek için sadece güçlü bir şifre hatırlamalıyım.

“Şifre yöneticilerini kullanmak, site operatörlerine şifrelerin kesilip yapıştırılmasına izin vermem için sebeplerden biridir – birisinin bir şifre yöneticisinden site giriş ekranına manuel olarak bir şifre yazmasını sağlamak sıkıcıdır ve güvenlik eklemez. Güçlü erişim kontrolüne sahip olmak, kullanıcıların etrafta çalışmanın yollarını bulma olasılığı daha yüksektir ve esasen tüm güzel güçlü şifre korumanızı atlatmaktır – hepimiz ‘güçlü’ şifre ile ekranlara yapışan yapışkan notları gördük. “

Haber Kaynağına burdan ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.