Bilişim ProfesyonelleriMakale

ERP dönüşüm zaman çerçeveleri nedir?

ERP dönüşüm zaman çerçeveleri nedir?

ERP dönüşüm zaman çerçeveleri nedir?

ERP dönüşüm zaman çerçeveleri nedir? ERP yöneticileri, işletmelerin artık dijitalleşmenin değerini sorgulamadığını, ancak c suite’in hala bazı şeyleri geride bıraktığını söylüyor.

Büyük ölçekli kurumsal kaynak planlaması (ERP) dönüşümlerinin zaman çerçevesi, aylardan ve bazı durumlarda yıllardan yalnızca birkaç haftaya indirildi.

Bu tür değişim programları çok aşamalı olabilir ve geleneksel olarak on yıla kadar süren yoğun planlama ve yürütmeyi gerektirir. Bununla birlikte, COVID-19 sonrası da dahil olmak üzere bir dizi koşul, işletmeleri hızlı hareket etmeye teşvik etti.

SAP müşteri başarı lideri ve SAP SE İcra üyesi Scott Russell, “Altı haftalık örneklerimiz var; altı hafta içinde olduğu gibi oradan da oraya geçiyoruz,” diyor. “Şimdi bu inanılmaz hızlı.”

Lahey’deki SAP Sapphire’de konuşan Russell, son 18 ayda pazarın nasıl önemli ölçüde değiştiğini vurguladı ve bu hareketin küçük ve orta ölçekli işletmeler (KOBİ’ler) tarafından yönlendirildiğini ekledi. 

Örneğin, SAP’nin yeni başlatılan RISE platformunun birçok müşterisi, rekabete ayak uydurmak için hızlı ERP dönüşümleri uygulamak isteyen orta ölçekli firmalardır.

Russell, “[İşletmeler] artık hareket etmeye istekli” diye devam etti. “Aslında, her şeyi mükemmel bir şekilde tanımlamadıkları programlar gördüm, ancak hareket ediyorlar ve ilerledikçe uyum sağlamak için yeterince çevik olacaklar çünkü beklemenin rakiplerine kendilerinden daha fazla avantaj sağlamak olduğunu biliyorlar. artık yapmaya hazır değil.” 

“Artık ERP’nin uzun vadeli uygulamalarını görmüyoruz. Piyasa bu şekilde uygulamak istemiyor. Kesinlikle istemiyoruz; çok adımlı bir yolculukta olsalar bile, değere dönüşme zamanı elde etmelerine yardımcı olmak istiyoruz. 

Açılış konuşmasında kimsenin artık dönüşümün gerekli olup olmadığını sorgulamadığını vurgulayan SAP başkanı EMEA North, Rohit Nagarajan’ın yaptığı yorumları yineledi. 

Scott, şu anda kararları yönlendiren en büyük faktörün hareketsiz durma korkusu olduğunu öne sürerek bunu pekiştirdi. Özellikle c-düzeyinde yöneticiler, kültür ve gelenek engelleri, özellikle de işlerinde zaten var olan yerleşik süreçler tarafından geri tutulsalar da, değişmemekten korkuyorlar.

Daha da ileri giden Russell, müşterileri arasındaki en büyük endişenin gerçekten de CEO’ları ve üst düzey yöneticilerinin ayaklarını sürümesi olduğunu söyledi. Özellikle bu davranışsal ve kültürel değişim, hızlı tempolu dijital dönüşüm projelerinden geçmenin faydasını taahhüt etmek ve takdir etmek için üstesinden gelmeleri gereken bir şeydi.

Makalenin orjinal kaynağını bu linkten okuyabilirsiniz.

Tüm yazılarımızı buradan okuyabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.