MakaleWeb Uygulamaları

Harika Ux Araçları Kullanıcı Deneyimini Nasıl Geliştirebilir?

Kullanıcı deneyimi önemlidir. Uygulamanızda veya web sitenizde tek bir kötü deneyim bile potansiyel müşterileri uzaklaştırmak için yeterli olabilir. Aslında, PWC’nin araştırması, alıcıların% 32’sinin kötü bir deneyimden dolayı sevdikleri bir markayla iş yapmayı bırakacağını buldu.

Kullanıcı deneyimini doğru hale getirme, potansiyel müşterilerin yolculuğa katılmasını sağlamak ve onları ilk tıklamadan nihai dönüşüme kadar boru hattı boyunca taşımaya yardımcı olmak için kritik öneme sahiptir. Sıfırdan sağlam bir kullanıcı deneyimi geliştirmek ve dağıtmak kolay değildir. Bu yazıda kullanıcı deneyimini geliştirmeye ve çevrimiçi etkinizi artırmanıza yardımcı olabilecek harika UX araçları derledik. Hadi başlayalım.

Ux Etkisini Keşfetmek

UX neden bu kadar önemli? Çünkü kullanıcıların ne yapmaları gerektiğini ve bunu nasıl yapmaları gerektiğini anlamalarına yardımcı olur. Gerçek hayatta her gün UX web tasarım örnekleriyle karşılaşıyoruz – ve bu terimi genellikle bunları tanımlamak için kullanmıyoruz, süreçler ve potansiyel hayal kırıklıkları aynıdır.

Daha İyi Kullanıcı Deneyimi için Threestage Yaklaşımı

Kullanıcı deneyimi için harika dijital UX tasarımı söz konusu olduğunda, üç aşama kritik öneme sahiptir: yakalama, oluşturma ve onaylama.

  • Yakalama aşaması: Bu aşama kullanıcı araştırmalarına odaklanır – potansiyel müşterilerin ne istedikleri, ne istemedikleri ve kullanıcı deneyiminizin nerede iyileştirilmesi gerektiği hakkında veri toplama süreci.
  • Oluşturma aşaması: Bu aşama tamamen tasarımla ilgilidir. Buraya, araştırma verileriyle uyumlu çevrimiçi kullanıcı deneyimi geliştirmeye çalışıyorsunuz.
  • Onay aşaması: Bu aşama, kullanıcı deneyiminizin amaçlandığı gibi çalışmasını sağlamak için kullanıcı testine odaklanır., hem tamamen işlevsel bir bakış açısından hem de hizmetiniz veya uygulamanızla etkileşime giren kullanıcılar açısından.

Aşağıda bu farklı aşamalara giren 17 UX aracına bakacağız: https://www.kullanicideneyimi.org.tr/ux-araclari

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.