Bilişim ProfesyonelleriHaber Duyuru EtkinlikManşet YanıSiber Güvenlik

HAVELSAN KALKAN İlk Türk Siber Güvenlik Ürünü Oldu

Web Uygulama Güvenlik Duvarı (WAF) ürünümüz HAVELSAN KALKAN, kendi alanında Ortak Kriterler EAL4+ Sertifikasını alan ilk Türk siber güvenlik ürünü oldu.

HAVELSAN KALKAN; yalnızca dünyaca ünlü markaların sahip olduğu “Web Uygulama Güvenlik Duvarı” alanında en yüksek uluslararası standarda ulaştığını, iki yıllık bir çalışma sonucu belgeledi.

Halihazırda Türkiye’de çeşitli kamu kurumlarında ve askeri kuruluşlarda kullanılan bu ezberbozan ürünümüzü, sizlerin de desteğini alarak, daha da yaygınlaştırmak arzusundayız. Emeği ile değer katan tüm takım arkadaşlarımızla, uyumlu bir ekip çalışmasının ödülüdür.

Yüksek seviye ağ trafikleri için yük dengeleme sağlayan, web uygulamalarına yönelik saldırıları tespit edip engelleyebilen Yük Dengeleme / Web Uygulama Güvenlik Duvarı ürünüdür. L4-L7 katmanlarında çalışabilen sistemin Kullanıcı Dostu Türkçe-İngilizce Arayüzler, Detaylı Bilgi Çubuğu Metinleri, Detaylı Raporlama, Kolay Kural Yaratma ve Düzenleme öne çıkan özellikleridir.

EAL4+ Sertifikasını alan ilk Türk siber güvenlik ürün HAVVELSAN WEB KALKANI

Türk savunma sanayisi bünyesinde yazılım tabanlı çözümler üreten HAVELSAN, etkin, güçlü, kaliteli, yerli ve ulusal siber savunma sistemlerinin geliştirilmesi, uygun çözüm ve hizmetlerin sunulması, siber tehditlerin ve kötücül yazılımların siber güvenlik laboratuvarında analiz edilmesi, etkilerinin canlandırılması için çeşitli ürünler oluşturuyor.

Bu çözümlerden HAVELSAN Kalkan, web uygulamalarına yönelik saldırıları tespit edip engelleyebilen, çok yüksek seviye ağ trafikleri için yük dengeleme sağlayan “Web Uygulama Güvenlik Duvarı” olarak görev yapıyor. Web uygulamalarını korumak üzere özel olarak tasarlanan ürünle, klasik güvenlik duvarları, saldırı engelleme sistemleri gibi yazılımlar tarafından tespiti mümkün olmayan saldırıların önlenmesine imkan sağlanıyor.

Sahip olduğu yetkinlikleri uluslararası düzeyde de belgelemeyi başaran HAVELSAN Kalkan, Uluslararası Ortak Kriterler Sertifikası olan EAL 4+ sertifikası aldı. Şirketin öz kaynaklarıyla geliştirilen HAVELSAN Kalkan, alanında EAL 4+ belgeli ilk Türk siber güvenlik ürünü oldu.

HAVELSAN Kalkan böylece, dünyaca ünlü bazı markaların ürünlerinin EAL 4 sertifikasına sahip olduğu “Web Uygulama Güvenlik Duvarı” alanında en yüksek uluslararası standarda ulaştığını belgeledi.

Uluslararası Ortak Kriterleri belirleyen EAL sertifikası, bir ürünün ya da sistemin güvenlik özelliklerini tespit ederek garanti seviyesini belirliyor. Sertifika, ara yüz, fonksiyon, sızma testleri gibi değerlendirmeler sonucunda veriliyor.

EAL 4+ sertifikasına sahip HAVELSAN Kalkan, halihazırda Türkiye’de çeşitli kamu kurumlarında ve askeri kuruluşlarda kullanılıyor.

Ürün hakkında daha detaylı bilgiye bu linkten erişebilirsiniz.

One thought on “HAVELSAN KALKAN İlk Türk Siber Güvenlik Ürünü Oldu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.