Bilişim ProfesyonelleriHaber Duyuru EtkinlikManşet Yanı

IBM Cloud bu ay ikinci küresel kesintiye maruz kaldı

IBM Cloud bu ay ikinci küresel kesintiye maruz kaldı

Aralıklı sorunlar İngiltere, Avrupa, Asya ve ABD’deki bulut hizmetlerini azalttı.

IBM Cloud, bu hafta aralıklı kesintiler yaşadı ve hizmetin bu ay ikinci kez hizmetinde ciddi aksamalar yaşandığını belirtti.

Servis göre, İngiltere, ABD, Sidney, Tokyo ve daha Çarşamba gecesi birkaç saat boyunca sporadik kesintileri ve sorunlar raporlandı.

Kullanıcılar, çevrimiçi olarak sanal özel bulut hizmetlerine, Kubernetes iş yüklerine, Watson AI ve diğer IBM Bulut işlevlerine erişmekte zorluk çekerken, hizmete giriş yapma konusunda sorun yaşadı .

IBM’in Cloudant Dashboard ve API’leri hem Londra’da hem de Frankfurt’ta üç saat boyunca kapandı ve LogDNA Indexing, Alman sitesinde işleme sorunlarının da görüldüğünü ve IKS konteyner hizmetlerinin ABD’nin Dallas’ta 12 saat kesintiye uğradığını gösteriyor.

IT Pro , yorum yapmak için IBM’e yaklaştı ve firma sorunu henüz çözmedi. İki hafta önce yaşadığı büyük olayla bir “üçüncü taraf ağ sağlayıcısı” nı suçladı.

Bu kesinti 80 dater merkezini çevrimdışına alarak Red Hat dahil bulut bilişim hizmetlerini etkiledi. Firmaların kendi durum sayfası, dahili sunucu hata sayfası okumasıyla ilgili sorundan etkilendi:
“Maalesef, sonunda bir hatayla karşılaştık ve geliştiricilerimiz bunu temizlemeye çalışıyor. Lütfen sayfayı yeniden yüklemeyi veya bu bağlantıları izlemeyi tekrar deneyin”.

IBM’in önceki kesintiyi hemen ele almadığını, ancak Twitter hesabında hizmetlerin “mümkün olan en kısa sürede tam hizmetlere geri yüklendiğini” bildiren bir açıklama yaptığını belirtmek gerekir.

Önceki kesinti, “IBM Cloud ağını yanlış yönlendirmeyle dolduran harici ağ sağlayıcısı” idi. IBM’e göre bu, IBM Cloud Services ve veri merkezlerini etkileyen ciddi trafik sıkışıklığına neden oldu.

Haber Kaynağına buradan ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.