Bilişim ProfesyonelleriHaber Duyuru EtkinlikManşet

Verizon Facebook reklam boykotuna katıldı

Verizon Facebook reklam boykotuna katıldı

Verizon, Facebook’a karşı tavır alıyor, reklam kampanyalarını askıya alıyor

Verizon Perşembe günü Facebook ve Instagram’dan reklam çekeceğini açıkladı. Şirket Facebook bizi “rahat ettiren kabul edilebilir bir çözüm yaratabilene” kadar her iki platformda da reklam yayınlayacak. Hareket, Verizon’un derin devleti çevreleyen aşırı sağ komplo teorileriyle bilinen komplo grubu QAnon’un bir videosunun yanında görünen bir reklamına yanıt olarak geldi.

Şirketin baş medya sorumlusu John Nitti, Facebook reklamlarını boykot etme seçeneğini şöyle açıkladı: “Sıkı içerik politikalarımız var ve ihlal edildiğinde sıfır toleransa sahibiz, harekete geçiyoruz. Facebook bizi rahatlatan ve YouTube ve diğer iş ortaklarıyla yaptığımız şeylerle tutarlı, kabul edilebilir bir çözüm oluşturana kadar reklamlarımızı duraklatıyoruz. ”

CNBC tahmininin kaynakları şirket, 22 Mayıs – 20 Haziran tarihleri ​​arasında Instagram reklamlarında 406.600 dolar ve Facebook reklamlarında 1.460.300 dolar harcadı.

Verizon, Facebook’un reklam platformuna karşı ilk tavır alan değil. Bu ayın başlarında , Karalama Karşıtı Lig, NAACP, Uyuyan Devler, Değişimin Rengi, Özgür Basın ve Common Sense, Facebook reklam verenlerini sosyal medya platformundaki Temmuz harcamalarını duraklatmaya çağırdı.

Haber Kaynağına buradan ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.