MakaleWeb Uygulamaları

İçeriklerinizle Google’ı Etkilemenin 8 Yolu

İnsanlar onu arayıp bulamadığı sürece web siteniz için hazırladığınız o içerikler hiçbir amaca ulaşamayacaktır. Yani içeriğiniz arama motoru optimizasyonu (SEO) faktörleri dikkate alınarak yazılmalı ve doğru bir kitleye hitap etmeli. Web sitenize daha çok trafik alabilmek ve markanız ile hedef kitleniz arasında bir bağ oluşturabilmek için yapabileceğiniz birkaç şey var.

1. Organize Olun

Düzenleme yapabileceğiniz bir takvim oluşturmak size içerik görevlerinizi düzenleme, yayımladığınız bloglarda ahenk sağlama ve sosyal aktivitenizi geliştirme imkanı verir. Çok daha önemlisi ise tekrara düşmenizi ve sıradanlaşmanızı engelleyerek kullanıcılarınızı kendinize bağlamanızı sağlar.

Organize olmak başarının anahtarıdır ama içerik planlarınıza bağlı kalmak her zaman kolay olmayacaktır.

Bir takvim oluşturmakla başlayın, daha sonra fikirleriniz üzerine beyin fırtınası yapın: Hangi sorulara cevap verebilirsiniz? Hangi temalar uyumlu? Size ilham veren şeyler neler?

İçeriklerinizi blog yazısı, site içi metinyönlendirme ve video gibi sınıflara ayırın. İçerik kendi başına başarı yakalayana kadar sıralamaları düzenleyin ve yayımlama sıklığınızı planlayın: günlük, haftalık, aylık.

2. Tüketici Karakterleri – Hedef Kitlenizi Tanıyın

web tasarımlarınızdaki içerikler hedef kitlenize göre yazılmalı

İşletmenizin başarısı için web tasarımınızı kimin için yaptığınızı ve içeriklerin kimlere hitap etmesi gerektiğini bilmelisiniz. Kullanıcılarınızın yolculuklarına bağlı olarak içerikleriniz farklı temellere sahip olacaktır.

Web sitenize ilk defa giriş yapan birinin markanıza karşı bir bağlılığı yoktur. Bu andan sonra odak noktası ilham verici içerikler ve markanızın değeri olacaktır.

Var olan müşterilerinizin farklı öncelikleri ve ihtiyaçları vardır. Yani içerikleriniz farklı biçimlerde sunulmalıdır. Müşteri memnuniyetini ve satışları arttırmayı hedefliyorsanız sizi desteklemeleri için onları cesaretlendirmeli ve satış yeteneklerine izin vermelisiniz.

3. Rakiplerinizden Öğrenin

Hedef anahtar kelimelerinizin çevresinde görünen organik içerikleri değerlendirerek neyin çalışıp çalışmadığını anlayabilirsiniz ve bunu kendi web sitenizde uygulayabilirsiniz. Rakiplerinizin içeriklere odaklanma şekillerini ve anahtar kelime tercihlerini anlamak, avantaj elde edemediğiniz terimler arasındaki boşlukları doldurmanıza ve kendi domaininize gelen organik trafikleri arttırmanıza yardımcı olabilir.

4. 70:20:10 İçerik Kuralını Takip Ettiğinizden Emin Olun

Google‘ın “hero, hub, hygiene” yaklaşımı içeriğin 3 tipini temel alıyor ve etkili bir içerik stratejisi için kullanışlı bir iskelet yapısı sunuyor.

İçeriğinizin %70’i işletmenizin çalışma şekline ve hizmetlerine özel olmalı (hygiene) çünkü kullanıcılarınızın dönüşüm için bu bilgiye ihtiyacı var. Bu; sektör haberleri, değerlendirmeler ve teklifler gibi günlük mesajlarınızdır.

Yazının devamı: https://bulut.press/iceriklerinizle-google-i-etkilemenin-8-yolu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.