MakaleWeb Uygulamaları

SEO’yu Doğru Şekilde Öğrenmek

Arama motoru optimizasyonu (SEO) uzun zamandır web sitesi sahiplerinin ve çevrimiçi pazarlamacıların kafasını karıştıran, kompleks bir sektör olmuştur. Çoğu insan arama motoru optimizasyonunun ne olduğunu anlamıyor. Aslında; arama motoru optimizasyonunu doğru şekilde öğrenmek için vakit ayırmıyorlar ve yeterli efor sarfetmiyorlar. Evet, arama motoru optimizasyonunu öğrenmenin doğru ve yanlış yolları var. Yanlış yol black-hat SEO (siyah şapka arama motoru optimizasyonu) denilen, “kısayollar” ve “sırlar” kesinlikle geri tepecektir. Belki bugün değil, yarın değil ama bir gün mutlaka.

Arama motoru optimizasyonu stratejileriniz geri teptiği anda, Google arama sonuçları sayfalarındaki yeriniz, bir geminin çapasının binlerce metre suyun dibine düşmesi gibi düşecektir. Arama sonuçları sayfalarında dibe vurursunuz, unutulmaya yüz tutmuş sayfalara, ilk sayfanın yüzlerce sıralama altına düşersiniz.

Kimse bunu istemez.

Peki ya arama motoru optimizasyonunu doğru yaptığınızda? Otoriteniz artar ve bu da zamanla organik sıralamalarda tırmanmanıza, görünürlüğünüzün gelişmesine katkıda bulunur. Tabii ki bir gecede değil. Bu, inatçılık ve bağlılık ister. Eğer ne yaptığınızı biliyorsanız, geriye yalnızca zaman ayırmak ve biraz efor sarfetmek kalıyor. Sanırım bunu en güzel tanımlayacak şey alın teri.

Eğer bir taşın altında yaşamıyorsanız, arama motoru optimizasyonunun ne olduğunu biliyorsunuzdur. Temelde arama motoru optimizasyonu, Google gibi arama motorlarında web sayfalarını organik olarak sıralamak için takip edilen prensipler, metodlar ve tekniklerdir. Evet hepimiz bunu biliyoruz ama aynı zamanda biliyoruz ki, arama motoru optimizasyonu, öğrenmesi ve anlaması en sinir bozucu alanlardan biridir.

Gerçek mi? Arama motoru optimizasyonu, herhangi bir sonuç görmek için muazzam emek harcamanız gereken bir çapraz disiplindir. Çoğu insan için arama motoru optimizasyonunu doğru şekilde öğrenmek çok zor olabilir çünkü ortada çok fazla gereksiz ve yanlış bilgi var.

Google’ın arama sonuçları sayfasında en ilgili sonuçları görüntüleme amacıyla bu sektör çok değişti. Mümkün olan en iyi şekilde kullanıcıların aramalarına cevap verme amacı. Google ne istediğinizi biliyor ve bunu size veriyor.

SEO çalışması yaparak yükselme

Arama motoru optimizasyonunda gerçekten iyi olmak için farkına varmanız gereken bir şey var: Eğer Google size güvenmezse, siz de onun sonuç sayfalarında görünemezsiniz. Bütün olay da aslında bu değil mi? Kestirmeler ve kısayollara odaklanmaktansa, Google ile aranızda doğal bir güven oluşturmaya bakın. Arama motoru optimizasyonu için en meşhur başarı sırrı budur. Google size ne kadar güvenirse, arama sonuç sayfalarında o kadar uygun biçimde görünürsünüz. İşte oyunun adı da bu: Uygunluk.

Yazının devamı: https://bulut.press/seo-ogrenmek

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.