Yerli Yazılımlar

İnşaat Hesabı – İnşaat Projesini Oluşturan Tüm Bileşenleri Bilir

İnşaat Hesabı Nedir?

Güncel piyasa fiyatlarıyla %90 doğrulukta hesap yapan inşaat maliyeti hesaplama yazılımıdır. Tüm işçilik ve malzeme fiyatları illere göre değişkenlik gösterir ve sürekli güncel tutulmaktadır.
İnşaat Hesabı; müteahhitlerin bir arsaya veya kentsel dönüşüm projesine teklif verme aşamasında en büyük yardımcısıdır.
İnşaat maliyetini 1000’lerce kalemle hesaplar ve yaklaşık 60 sayfalık bir rapor verir.

Tamamen İnternet Üzerinden Çalışır

İnşaat hesabı tamamen internet üzerinden çalışır. Kullanmak için bilgisayarınıza herhangi bir program yüklemeniz gerekmez. Hesabınıza internet bağlantısı olan herhangi bir cihazdan dilediğiniz an kolayca ve anında ulaşabilirsiniz.

İnşaat Projesini Oluşturan Tüm Bileşenleri Bilir

Bir inşaat projesinde karşınıza çıkabilecek tüm maliyet kalemlerini hesaplamalarına dahil eder. Belirttiğiniz metrekare, balkon, mutfak ve banyo sayısı gibi tercihlerde metraj hesabını yeniden ve eksiksiz gerçekleştirir. Böylelikle hiçbir maliyet kalemini gözden kaçırmamış olursunuz.

Kullanımı Kolaydır

Sadece bağımsız bölümlerinizin metrekarelerini girerek hesaplama yapmanıza imkan tanır. Başka hiç bir parametreyi düşünmenize gerek kalmaz. Projesi çizilmiş veya çizilmemiş tüm projelerinizin maliyetini dakikalar içinde hesaplamanız mümkündür.

Gerçek Saha Fiyatlarını Kullanır, Daima Günceldir

Türkiye’nin 81 ilindeki aktif projeleri tarar ve güncel maliyetleri toplayarak hesaplamalarına yansıtır. Veri akışında müteahhit, mimar, mühendis, taşeronlar ve tedarikçiler ile çalışır. Bu sayede piyasa koşullarını araştırıp, fiyat teklifleri almanıza gerek kalmaz.

Tüm Gider Yönetimini Tek Noktadan Gerçekleştirmenizi Sağlar

Kendi üzerinde barındırdığı gider yönetim modülü ile başka hiçbir programa ihtiyaç duymaksızın, karlılığınızı kontrol edebilir, ödeme planınızı ve nakit akışınızı yönetebilir, açık hesap çalıştığınız firmaları takip edebilirsiniz.

Pratik ve Ekonomiktir

Binlerce karmaşık mühendislik hesaplarını sizin yerinize yapar. Aktif bir mühendisle bir haftayı bulabilen maliyet hesabını dakikalar içerisinde gerçekleştir. Saha fiyatlarını periyodik olarak kontrol edip güncellediği için fiyat araştırmasına zaman ayırmanız ve hesap hatalarından endişe etmeniz gerekmez.

İnşaat Hesabı Nasıl Çalışır?

Yapacağınız inşaattaki daire ve dükkan m2 ‘lerini ve binanın kat sayısını sisteme girdiğinizde detaylı maliyet hesabı yapar.
Bu hesabı yaparken şunlara dikkat eder:

  1. İnşaatı yapacağınız ildeki güncel işçilik ve malzeme fiyatlarını göz önüne alır. Örneğin: İstanbul’da yapacağınız inşaattaki seramik işçilik fiyatıyla Amasya’da yapacağınız inşaattaki seramik işçilik fiyatı birbirinin aynısı değildir. Bu fiyatlar sürekli güncellenir. Bazı fiyatlar günlük güncellenirken, bazı fiyatlar haftalık veya 2 haftalık periyotlarla güncellenir.
  2. Yönetmelikteki değişiklikleri takip edip, sistemi sürekli günceller. Örneğin: Asansör yönetmeliği gereği 10 katlı bir bina hesabı yapmak istediğinizde 2.asansör yapmanız gerektiği, yangın yönetmeliği gereği bina yüksekliği 21.50mt’yi geçtiğinde ana merdivene ek olarak yangın merdiveni de yapmanız gerektiği konusunda sizi uyarır ve maliyet hesabını ona göre yapar. Yangın merdiveni yaparken karşınıza çıkan 100’lerce kalemin maliyetini hesaplar. Bu şekilde tüm yönetmelikleri sisteme anında entegre eder.
  3. İnşaat maliyetini hesaplarken inşaatı kendi içinde 30 kategoriye ve 1000’lerce işleme ayırır. Tüm değerler birbirine bağlı olarak çalışır. Örneğin: Siz dairelerden 1 tanesine ilave ebeveyn banyosu yapmak istediğinizde sistemde 150-200 farklı değerin metrajı ve fiyatları değişkenlik gösterir.
  4. Farklı malzeme türlerine göre hesaplama yapıp size malzemeler arasında karar verme hakkı sunar. Örneğin: Binanın dış duvarlarını 13,5cm tuğla mı yoksa 13,5cm gazbeton mu yapmak arasında ne kadar fiyat farkı olduğunu anında hesaplar. Gazbeton ödemesini m3, tuğla ödemesi ise adet olarak yapılır. Tuğla harcı için kum ve çimento gerekirken, gazbeton için yapıştırıcı gerekir. Tüm bunların metrajlarını ve fiyatlarını detaylı hesaplayıp iki malzeme arasında detaylı maliyet hesabı yapar. Bu hesabı tüm inşaat için yapar.
  5. Mimarın yaptığı etütü veya projeyi İnşaat Hesabı sistemine girebileceğiniz gibi elinizde bir proje yoksa arsanızın imar durumu belgesindeki bilgileri kullanarak da maliyet hesabı yapabilirsiniz.
  6. Toplam inşaat alanını değiştirmeden, farklı daireler yaparak maliyet farkını görüp ona göre nasıl bir inşaat yapacağınıza karar vermenize yardımcı olur. Örneğin: 1000 m2
    inşaat alanınız var. 20 tane 50 mdaire yapmakla, 10 tane 100 mdaire yapmanız arasındaki maliyet farkını anında görebilirsiniz. Her iki inşaatın toplam alanı da 1000molsa da toplam maliyetleri değişkenlik gösterir. İnşaat Hesabı kesinlikle inşaatın toplam alanını 1500TL-2000TL gibi sabit bir değerle çarpıp maliyet hesabı yapmaz. Aynı şekilde dükkan yapıp yapmamak, dubleks daire yapıp yapmamak, daireleri küçültmek veya büyültmek arasındaki maliyet farklarını anında hesaplayabilirsiniz.

Binlerce formülü toplar ve birbirleri ile ilişkilendirir

Yoğun mühendislik hesabı gerektiren ve birbirini etkileyen binlerce formülü birbiriyle ilişkilendiren inşaat hesabı, projenize eklediğiniz her bir bölümü, türüne göre maliyetinize yansıtmak için bu detaylı ilişkilendirmeleri kullanır. Örneğin herhangi bir dairenize ekleyeceğiniz ek bir banyo için banyo duvarında kullanılacak fileden, kapı çıtasına. Lavabo bataryasından, havlupana yaklaşık 280 değişkeni aynı anda hesaplayıp, maliyete yansıtır. 

İmar Yönetmeliklerine Uyumlu Çalışarak Sizi Anında Bilgilendirir 

Binanızdaki kat sayısı, bina yüksekliği ve bağımsız bölüm sayısı gibi değişkenler oluştuğunda ya da sizin tarafınızdan değiştirildiğinde inşaat hesabı imar yönetmeliklerine göre kullanmanız gereken asansör sayısı, yangın merdiveni ve sığınak zorunluluğu gibi pek çok yönetmelik şartını projenize yansıtır ve sizi bilgilendirir. Bu sayede proje planınız için farklı versiyonlar deneyerek toplam maliyet yansımasını görebilir, proje planına karar verirken en karlı modeli kolayca bulabilirsiniz. 

Yapı Türü ve İl – İlçe Seçiminize Göre Hesaplamalarını Özelleştirir

Projenizin yapı türünü seçtiğinizde inşaat hesabı bu seçime göre hesaplama metriklerini otomatik oluşturur. Benzer biçimde projenin gerçekleştirileceği il ilçe bilgisini girdiğinizde ilgili bölgedeki güncel saha fiyatlarını otomatik olarak hesaplamanıza yansıtarak size en tutarlı maliyet hesabını üretir.

Malzeme Türü ve Marka Seçimi ile Esnek Hesaplama Yapar

İnşaat hesabı ile projenizde kullanacağınız fayans, döşeme, kapı kolu, batarya, boya, elektrik teçhizatı gibi tüm bileşenler için farklı malzeme türleri ve markaları arasından seçim yaparak maliyetlerinizi yönetmeniz mümkündür. Bu sayede bölgedeki daire standartlarına göre piyasa koşullarına en uygun ve en rekabetçi projeyi oluşturmanıza yardımcı olur. 


İnşaat Hesabıtüm binaların, apartmanların, projelerin, A’dan Z’ye tüm hesapları yaparak, detaylı inşaat maliyet hesabını yapan ve 60 sayfalık rapor halinde sunan alanında ilk ve tek inşaat maliyeti hesaplama platformudur.

İnşaat Hesabı: İnşaat Maliyeti Hesaplama ve Gider Takibi Programı

Adres: Orhan Veli Kanık Cad. No:37/B Kavacık/Beykoz-İstanbul

E-Posta: [email protected]
Telefon: 0216 706 0572
Whatsapp: 0533 048 72 28

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.