Haber Duyuru EtkinlikManşet

İnsansı robot müzesi 15 Aralık 2022’de Avcılar’da açılıyor

İnsansı robot müzesi 15 Aralık 2022’de Avcılar’da açılıyor! Detaylar hakkında bilgi sahibi olmak için okumaya devam edin.

İnsansı robot müzesi 15 Aralık 2022’de Avcılar’da açılıyor

İnsansı robot müzesi 15 Aralık 2022’de Avcılar’da açılıyor! Dünyanın ilk insansı robot müzesi, 15 Aralık 2022’de Avcılar’da açılıyor. Dr. Özgür Akın açılışla ilgili yaptığı açıklama ile “İstanbul Robot Müzesi’nde benzersiz bir deneyime hazır olun. Geleceğe tanıklık edin. Açılışımıza katılmanız bizleri mutlu edecektir.” dedi.

İstanbul Robot Müzesi Hakkında

İstanbul Robot Müzesi; Türkiye’nin seri üretim yapan ilk insansı robot fabrikası olan AKINROBOTICS’in tüm üretim serüvenini gözlemleyebilmeniz için İstanbul’da, 15 Aralık 2022’de kapılarını ziyaretçilerine açıyor.

AKINROBOTICS; 1995 yılında kurulan yazılım şirketi AKINSOFT’un bünyesinde Ar-Ge çalışmalarına 2009 yılında başlamıştır. Hizmet sektörüne yönelik, teknolojinin son ve en etkileyici trendi olan yapay zeka ile çalışan robotlar üreterek dünyada bir ilki gerçekleştirmiştir.

AKINROBOTICS’in kuruluşundan bu yana geçen 13 yıllık sürede yapmış olduğu tüm robotik çalışmaların bulunduğu Robot Müzesi’nde; Robot Deneme Çalışmaları, Yapay Zeka ile Çalışan İnsansı Robotlar, Sosyal Robotlar, Hizmet Robotları, Tarım Robotları, Arazi Robotları, Temizlik Robotları, Endüstriyel Robotlar yer almakta ve Endüstriyel Çözümler ile daha birçok robotik çalışma sergilenmektedir.

Müzede ayrıca; AKINROBOTICS tarafından yerli olarak üretilen ve robotik çalışmalarda kullanılan Akıllı Aktüatörler, BLDC Motorlar, Kontrol Devreleri, Geliştirme Kitleri, Plastik Enjeksiyon Kalıpları ve tüm bu çalışmaların mimarı olan Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Özgür AKIN’ın bu teknoloji serüvenindeki deneyimlerini, birikimlerini ve çalışmalarını görebileceğiniz özel bir bölüm bulunmaktadır.

İstanbul Robot Müzesi’ni ziyaret edenler; robotik teknolojiler konusunda uzman rehberlerin anlatımı ile robotların ilk üretim aşaması olan ve sayıları 141’i bulan eskiz çalışmalarını yakından inceleyebilecek, aktif olarak çalışan 67 robotun üretim aşamalarında kullanılan 211 farklı mekanik parça ve 804 elektronik parçanın tarihi gelişimini gözlemleyebilecekler.

Ziyaretçiler ayrıca Türkiye’nin ilk insansı robotu olan AKINCI’nın gelişme sürecine tanık olacak, AKINSOFT tarafından Konya’da kurulan, müşterilere garson robotların hizmet verdiği ve aktif olduğu süre boyunca Dünyanın ilk robotik uygulama merkezi unvanını koruyan Cadde Meram Kafe & Robotik Uygulama Merkezini keşfedebilecek, üretmiş olduğumuz tüm ürünlerin uygulama alanları ve kullanım şekilleri hakkında yeterli bilgi edinme ve onlar için hazırlanmış etkileşim alanlarında deneyim kazanma şansını yakalayacaklardır.

4 Aralık 2017’de Eğitime destek kapsamında AKINROBOTICS İnsansı Robot Fabrikası’nda teknoloji severlerin geleceğe yön veren robotik teknolojileri daha yakından gözlemleyebilmesi için Teknik Gezi Projesi ile temelleri atılan Robot Müzesi; İstanbul yerleşkesinde, Dünya’nın ilk robot müzesi olarak sizleri bekliyor.

En yeni, en teknolojik!

ADA serisinin son üyesi ADA7 ile tanışın! ADA7, gelişmiş yapay zeka teknolojisi, üstün hareket kabiliyeti, hareketli el eklemleri ve iskelet takibi gibi özellikleri ile İstanbul Robot Müzesi’nde sizleri bekliyor.

Durdurulamaz ARAT 4.1

Engel tanımayan 4 ayaklı robot ARAT, İstanbul Robot Müzesi’nde, ona özel kurulmuş platformunda bütün yeteneklerini sizlere sunmak için hazır bekliyor.

Müze Kurucusundan Mesaj

“Geleceği keşfetmeye hazır mısınız?”

1995 yılında 15 m²’lik ofisimizde hard diski olmayan bir bilgisayarla çalışmaya başladığımızda gelecek planlarımız çoktan hazırdı.
Her geçen gün kendimizi daha fazla gelişmeye adadık. 2009 yılında robotik teknoloji laboratuvarlarımızı kurduk, AKINCI-P ve AKINCI-1 prototip çalışmalarını başlattık.

Robotik teknolojiler geliştirmeye başladığımızı düzenlediğimiz basın toplantısı ile tüm dünyaya duyurduk.

13 yıl içerisinde sosyal robotlar, tarım robotları, endüstriyel robot kollar, insansı robotlar ve 4 ayaklı robotlar gibi onlarca robot geliştirdik.

Her gün bir adım daha ileri gidiyor ve çıktığımız bu yolda ülkemizi dünya çapında temsil edebilmek adına hiç durmadan çalışıyoruz.

Bu amaçla da şimdiye kadar yaptığımız çalışmaları insanlara tanıtmak, hem de geleceğimiz olan gençleri robotik bilimiyle tanıştırmak adına dünyadada bir ilk olan İstanbul Robot Müzesini açtık!

Bütün teknoloji severleri geleceği keşfetmeye, Dünyanın İlk İnsansı Robot Müzesi’ne davet ediyoruz…

DR. Özgür AKIN


Genel Yayın Yönetmeninden Not:

Emeklerinize sağlık. Her zaman inandığım bir şey var, “istersek yapabiliriz” Dr. Özgür Akın bey de her zaman bu konu da örnek aldığım biri. Kendisini daha pek çok kez tebrik etmeye devam edeceğiz. Hayatımıza her zaman yeni ve farklı şeyler katmaya devam ediyor. Geliştirdiği Robotlar ve Robot Müzesinden dolayı kendisine müteşekkiriz. Özgür Bey emeklerinize sağlık.

Tüm yazılarımızı buradan okuyabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.