ManşetYerli Yazılımlar

İnepilepsy nedir?

İnepilepsy nedir?

İnepilepsy nedir?

İnepilepsy nedir? Bugün size bu muhteşem icattan bahsedeceğiz!

Epilepsi Hastalığı Nedir?

Epilepsi hastalığı halk arasında sara hastalığı olarak da bilinen kronik (uzun süreli) bir hastalıktır. Epilepsi hastalığında beyinde bulunan nöronlarda ani ve kontrolsüz deşarjlar (boşalmalar) olur. Bu durum sonucunda da hastada istemsizce kasların kasılması, kişinin duyusal işlemlerinde ve bilincinde çeşitli değişiklikler meydana gelmektedir.

Epilepsi Hastalarının Yaşam Konforunu Artıran Uygulama İNEPİLEPSY

Yeryüzünde en yaygın ilk 10 hastalık arasında gösterilen rahatsızlığa karşı geliştirilen İNEPİLEPSY uygulaması ile nöbet gelmeden 180 saniye kadar önce hasta ile yakınlarının görsel ve işitsel olarak uyarılması mümkün olabiliyor.

Akademisyenler ve girişimciler, erken uyarı sistemi sayesinde en sık görülen motor jeneralize tip nöbetlerin yol açtığı (düşme, çarpma, yanma, kaza yapma gibi) travmalara karşı nöbetleri bu etkenlerden uzak geçirmelerini sağlamayı hedefliyorlar.

Epilepsi Nöbet Algılama ve Takip Yazılımının Hikayesi

Dünya genelinde Milyonlarca kişinin hayatına dokunacak, yaşam kalitesini arttıracak yapay zeka destekli akıllı İNEPİLEPSY uygulaması, tıbbi ve teknik alanında uzman profesör ve doçent araştırmacılarının önderliğinde, deneyimli mühendislerce, 2017 TÜBİTAK desteği ile 2020 yılında tamamlanmış ve kullanıcılarımızın beğeni ve onayına açılarak bu başarılı serüvene başlanmış.

Akademisyenler tarafından 3 yıllık çalışma sonrasında ortaya çıkan İNEPİLEPSY yazılımı, kişiye özel nöbet verilerini toplayıp, akıllı algoritmalar ile erkenden uyarı oluşturuyor.

İNEPİLEPSY yazılımı AR-Ge ve büyük ölçekli deneylerle test edilip, Türkiye’ de 1.000.000, Dünyada da 65.000.000 epilepsi hastasının hayat konforunu arttırmak için yola çıkmış.

Ülkemiz topraklarından Dünya literatüründe ilk bir uygulama çıkarmanın gururu ve mutluluğunu bizlerle yaşayan İNEPİLEPSY yazılım ekibi bu başarılı uygulamalarını bizlerin beğenilerine sunuyor.

İNEPİLEPSY Uygulamasını kullanan hastaların ve yakınlarının Memnuniyetini ve güvenliğini değerleri arasında birinci sıraya koyan yazılım ekibi, bu değerin sürdürülebilmesi için, ISO 27001:2017, ISO 10002:2018, ISO/IEC 20000-1:2018 ve ISO 22301-2020 ile Dünya standartlarında hizmet kalitesi sunmaya devam ediyor.

Uygulamayı incelemek ve detaylar için: https://www.inepilepsy.com/ web sitelerini inceleyebilirsiniz.


Genel Yayın Yönetmeninden Not:

Emeklerinize sağlık. Dünya genelinde pek çok Epilepsi (SARA) hastasının yaşamını önemli ölçüde etkileyen, kritik durumlarına çözüm üretip, çok faydalı bir uygulama geliştirmişsiniz. Gönüllülük ilkesi ile yayın yapan Bilişim Profesyonelleri sitesi olarak bizde elimizden geldiğince böyle güzel çalışmaları duyurmaya gayret gösteriyoruz. Böyle güzel çalışmalarınızın insan hayatına yardımcı olmasından dolayı eşekkür eder, başarılar dilerim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.