MakaleWeb Uygulamaları

İzlemeniz Gereken Müşteri Hizmetleri & Destek Metrikleri

Bugün, müşteri hizmetleri artık yardımcı bir iş fonksiyonu değildir; işletmenizin kârlılığını aktif olarak etkiler ve markanızı rakiplerinden ayırır. Aslında, müşterilerin yaklaşık %52’si, aynı zamanda daha yüksek düzeyde bir müşteri hizmeti bekleseler, ürün veya hizmetler için daha yüksek bir fiyat ödemeye razı olacaklardır.

Müşteri hizmetleri ve desteği, ürünleriniz veya hizmetleriniz, pazarlama, satış süreci, müşterileriniz ve daha fazlası gibi şirketinizin neredeyse her yönüne dokunur. Ayrıca genel müşteri deneyiminizde büyük bir rol oynarlar — bu nedenle, müşteri hizmetleri ve destek çabalarınızın başarısını ölçmek çok önemlidir.

Bu kılavuzu okurken, müşteri deneyiminizi ölçmek ve iyileştirmek için kullanabileceğiniz müşteri hizmetleri ve destek ölçümlerini öğrenmeyi bekleyin.

Müşteri Hizmetleri Metrikleri

 1. Müşteri memnuniyeti
 2. Ortalama Bilet Sayısı
 3. Hizmet Düzeyi Sözleşmesi (SLA)
 4. Bilet Biriktirme Listesi
 5. İlk Tepki Süresi
 6. İlk Müdahale Çözünürlük Oranı
 7. Ortalama Tepki Süresi
 8. Bilet Başına Etkileşim Sayısı
 9. Ortalama Bilet Çözüm Süresi
 10. Sorun Çözme Oranı
 11. Tercih Edilen İletişim Kanalı

Aşağıdaki müşteri hizmetleri ve destek ölçümleri, müşteri hizmetleri ve destek ekiplerinizin etkisini objektif olarak ölçmenize ve anlamanıza yardımcı olan temel performans göstergeleridir (KPI’lar).

Tüm bu ölçümleri nasıl izleyeceğinizi, ölçeceğinizi ve analiz edeceğinizi mi merak ediyorsunuz? Merak etmeyin; piyasada tam da buna yardımcı olacak çok sayıda müşteri hizmeti ve destek aracı var. Yazının devamı: https://www.sarvon.com/musteri-deneyimi-metrikleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.