MakaleWeb Uygulamaları

Müşteri Deneyiminin Sekiz Aşaması

Alıcının yaşadığı pişmanlığı hepimiz deneyimledik değil mi? Başlangıçta bir satın alma işlemi gerçekleştirdikten sonra, bir dizi duygudan geçersiniz. Sevinç, heyecan ve sonunda … pişmanlık. Ama neden?

Benim teorim, kötü bir müşteri deneyimi yaşamanızdır.

Bu makalede bir müşteri, ürününüzü veya hizmetinizi satın aldıktan sonraki ilk üç ay boyunca istisnai bir müşteri deneyimi yaratarak nasıl sürekli müşteri sadakati oluşturabileceğinizi yazıyorum.

Müşteri Deneyiminin Sekiz Aşaması

Sekiz aşamalı model, müşterileri ilk etkileşimden çılgın hayranlar oldukları noktaya götürür. Her müşterinin sekiz aşamadan geçme potansiyeli vardır, ancak çoğu işletme müşteriye sonuna kadar rehberlik etmekte başarısız olur. Aslında çoğu, dördüncü ve altıncı aşamalar arasında, bazılarını oyalıyor, sadık müşterilerin ve çılgın hayranların faydalarını tamamen kaçırıyor.

Bu yazının her bölümü, her bir aşamayı derinlemesine inceleyecek, olağanüstü müşteri deneyimleri yaratan şirketleri sergileyecek ve müşteri yolculuğunun her potansiyel aşamasında müşteri etkileşimlerinizi inanılmaz kılmak için atabileceğiniz bir dizi adımı özetleyecektir. Ondan önce, sekiz aşamaya genel bir bakış sunmama izin verin. Yazının devamı için: https://www.sarvon.com/musteri-deneyiminin-asamalari

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.