MakaleWeb Uygulamaları

Kötü Web Sitesi Tasarımı Örnekleri

Kötü bir web sitesi tasarımını gördüğünüzde bunu bilirsiniz. Neden? Çünkü kullanıcı merkezli değildir. Web sitesinde gezinmek zahmetli gelebilir veya ihtiyacınız olan bilgileri ararken kaybolmuş hissedebilirsiniz. Bazı durumlarda, satın alma işlemi yapmak gibi bir işlemi tamamlamak sezgisel olmaktan bile uzak olabilir.

İnternet, 90’lardan bu yana web tasarımı ile ilgili uzun bir yol kat etti. 1998’de Apple’ı hatırlıyor musunuz? Veya 1999’da Amazon? 2005’te Yelp’e dönüp bakmak, bir zaman makinesine adım atmak gibi geliyor. Bununla birlikte, onlarca yıl sonra bile, iyi bir site tasarımının neden gerekli olduğunu tam olarak gösteren erişilebilirlik sorunları olan, karmaşık, göz atması zor web siteleri var.

Bu yazıda, bir web sitesini “kötü” yapan şeyleri tanımlayacağız ve tasarımlarınızda bu hataları önlemek için bazı örneklere bakacağız. İşletmeniz için en iyi web sitesini oluşturabilmeniz için kötü web sitesi tasarımından kaçınmaya yönelik bazı ipuçları da ekledik. https://www.kullanicideneyimi.org.tr/kotu-web-tasarim

2 thoughts on “Kötü Web Sitesi Tasarımı Örnekleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.