MakaleWeb Uygulamaları

Web Siteniz İçin Organik Trafikler Neden Önemlidir?

Evet, organik trafik elde etmek zor. En üstteki organik sonuçların bile üstünde çıkan o PPC‘ler (tıklama başına maliyet, pay per click) olduğu sürece organik arama stratejileri zaman kaybı gibi görünüyor.

Aslında öyle değil. Organik arama trafikleri hala web dijital stratejileriniz için hayati önem taşıyor. Web sitenizin organik ziyaretçilere ihtiyacı var. İşletmenizin de.

Organik Trafik Nedir?

Organik trafik; arama motorlarına belirli kelimeler yazarak web sitenizi bulan ve arama motoru sonuç sayfasında “ödeme yapılmamış” sonuçlar arasından sizi seçen ziyaretçilerden meydana gelir.

google analytics web tasarımınızın trafiklerini görmenizi sağlar

Google Analytics‘de bu trafik, yönlendirme, direkt, sosyal, ödenmiş arama ve e-mail dahil olmak üzere çeşitli trafik türlerine bölünebilir. Organik arama trafiklerinize bakarak reklamların veya diğer kampanyaların etkisi olmadan web tasarımınızın nasıl çalıştığını görebilirsiniz.

Organik trafikleri analiz etmek web sitenizdeki ve stratejinizdeki zayıf noktaları belirlemeniz konusunda size yardımcı olabilir. Örneğin, eğer mobil cihazlardan gelen organik arama trafikleri yüksek sıçrama oranlarına sahipse, web sitenizin esnekliğini (responsive) ve kullanıcı deneyimini (UX) gözden geçirme zamanınız gelmiş olabilir ve mobil için yeniden tasarım yapmayı düşünebilirsiniz. Eğer Avrupa trafikleriniz Türkiye’den gelen trafiklerden düşükse ve hedef kitleniz yoğun olarak Almanya’da bulunuyorsa zamanınızı ve enerjinizi bu yerel arama sonuçlarında bulunan yerel arama motoru optimizasyonunu (SEO) araştırmaya harcamak isteyebilirsiniz.

Yazının devamı: https://bulut.press/web-siteniz-icin-organik-trafik

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.