MakaleWeb Uygulamaları

Kullanıcı Arayüzü (ui) Tasarımı Nedir? Başlangıç Kılavuzu

Bir web sitesi, uygulama, giyilebilir cihaz veya herhangi bir dijital ürün oluştururken, kullanımının olabildiğince kolay ve verimli olmasını istersiniz. Bu, bir üyelik sitesinin ana sayfasında oturum açma düğmesini belirgin hale getirmek veya ziyaretçilerin hemen ödeme sayfasına gidebilmesi için bir e-ticaret web sitesinde açık bir yere bir alışveriş sepeti simgesi eklemek anlamına gelebilir.

Bu kararlar, kullanıcı arabirimi (UI) tasarımının bir parçasıdır. Bu yazıda, aşağıdakiler dahil, bu konu hakkında bilmeniz gereken her şeyi ele alacağız:

  • UI tasarımı nedir;
  • UI tasarım ilkeleri;
  • Kullanıcı arabirimi tasarım araçları;
  • Bir web sitesi için kullanıcı arabirimi nasıl tasarlanır; ve
  • En iyi UI tasarım örnekleri.

Kullanıcı Arayüzü Tasarımı Nedir?

UI tasarımı, bir uygulamanın kullanıcı arayüzünün görünümünü ve hissini yaratma sürecidir. Kullanıcı arabirimi (UI), bir uygulamanın hem görünümünü hem de etkileşimini kapsar. Kullanıcıların gördüğü renkler, okudukları metinler, tıkladıkları düğmeler ve etkileşime girdikleri animasyonlar, uygulamanın kullanıcı arayüzünün bir parçasıdır ve bu nedenle bir kullanıcı arayüzü tasarımcısının sorumluluklarıdır. https://www.kullanicideneyimi.org.tr/ui-tasarimi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.