MakaleWeb Uygulamaları

Chatbot’lar Kullanıcı Deneyimini Nasıl İyileştirebilir?

Yapay zeka geleceğin çok uzak bir konusu gibi geliyorsa, yanılıyor olabilirsiniz, insanların %63’ünün zaten yapay zeka teknolojilerini kullandıklarının farkında olmadığını gördük. İnsanların hem müşteriler hem de işletmeler olarak kullanmaya başladıkları popüler bir yapay zeka biçimi, sohbet robotlarıdır: müşterilerden gelen sorulara yanıt verecek şekilde özelleştirilebilen dallanma mantığına sahip basit yapay zekalar.

Robotların kullanılması müşterileri işletmenizden uzaklaştıracak gibi görünüyorsa, müşterilerin %48’inin botlar tarafından yönetilen etkileşimlerde zaten rahat hissettiğini ve %71’inin, daha iyi bir müşteri anlamına geliyorsa bir bot kullanmaktan mutlu olacaklarını söylediğini düşünün. Bu gönderide, sohbet robotlarının kullanıcı deneyimini iyileştirebileceği ve müşteri hizmetleri stratejinizi tamamlayabileceği temel yolları keşfedin: https://www.kullanicideneyimi.org.tr/chatbot-kullanici-deneyimi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.