MakaleWeb Uygulamaları

Kullanıcı Deneyimi Değerlendirmeleri

Harika bir kullanıcı deneyimi (ux) incelemesi, herhangi bir web tasarımı için harikalar yaratabilir. Tüm sitenin tasarımını gözden geçirerek neyin işe yarayıp neyin yaramadığını öğrenebilir ve belki de kullanıcı deneyimini artırabilecek ve sonuç olarak gelirleri artırabilecek çözümler bulabilirsiniz.

Ancak inceleme yapmayı öğrenmek, sorunları çözmenin ve daha iyi bir deneyim yaratmanın ilk adımıdır. Bu kılavuzda, bir UX incelemesinin temellerini ve kendi incelemenizi yapmaya nasıl başlayabileceğinizi ele alacağım.

Bu, UX tasarımında biraz bilgi gerektirir, ancak aynı zamanda harika web tasarımları yapmanın temel ilkelerine de dayanır. Öğrenmeye ve biraz dirsek çürütmeye istekliyseniz, kendi web sitenizin UX incelemesi, büyümek için harika bir fırsat olabilir.

İnceleme Yürütme

Bir UX incelemesinin amacı, tüm siteyi taramak ve iyileştirilebilecek noktalar bulmaktır. Bu noktalar bariz veya küçük olabilir, ancak siteyi bir bütün olarak iyileştirmeyi hedeflemelisiniz. Google lighthouse, incelemeye başlamak için en doğru yerdir.

Her zaman nesnel eğilimleri incelemeyi ve fikirlerinizi destekleyen istatistikleri bulmayı hedeflemelisiniz. Web tasarımcılar her zaman nicelik odaklı insanlar değildir, ancak iyi bir UX incelemesinde bu bir zorunluluktur.

Belirsiz görüşlerden veya olayların kişisel olarak size nasıl hissettirdiğinden kaçınmaya çalışın. Bunun yerine, kullanıcıların geri bildirimlerini toplayın ve sorunların nerede olabileceği ve neden ortaya çıktıkları hakkında fikir toplamak için trafik eğilimlerini inceleyin.

sorunları organize etme

Kartpostallar ile herhangi bir kodlama becerisi olmadan çevrimiçi e-posta şablonları oluşturabilir ve düzenleyebilirsiniz! Her zamankinden daha hızlı özel e-posta şablonları oluşturmanıza yardımcı olacak 100’den fazla bileşen içerir. Yazının devamı için: https://bulut.press/kullanici-deneyimi-degerlendirmeleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.