Bilişim ProfesyonelleriTurizm TeknolojileriYerli Yazılımlar

LayerWiFi ile Otel Internet Çözümleri

Günümüzde otel müşterileri turizm deyimiyle otel misafirleri, seyahat planlamalarını ve otel seçimlerini yaparken mutlaka otelde WiFi hizmetinin sunulup sunulmadığına ve yorum sitelerinden otelde konaklamış önceki misafir yorumlarına bakmaktadır.

Önceleri sadece 5 yıldızlı otellerde internet hizmeti arayan misafirler günümüzde gittikleri her otelde ve diğer konaklama yerlerinde de bu hizmeti aramaktadır. İnternet hizmet kalitesinin artırılabilmesi ve müşteri memnuniyetinin sağlanabilmesi için güçlü bir internet altyapısının sunulması artık son derece önemlidir.

LayerWiFi ile Otel Internet Çözümleri

LayerWiFi ile müşterilere internet kullanımı sunulmasıyla beraber menü ve rezervasyon işlemleri de aynı bağlantı üzerinden sağlanabilir. Bu sayede hem hizmette iyileştirme hem de müşteri isteklerine hızlıca yanıt verebilme şansı doğmuş olur. LayerWifi ayrıca verimliliği artırmak adına, ağ kullanım sıklığı, demografik müşteri bilgileri gibi pazarı genişletmeye ve müşteri odaklı çözümler üretmeye imkân verecek bilgiler de otel yönetiminin kullanımına sunulur.

LayerWifi ile otellerde tüm müşterilerin kullanımına açık olan internet ağları kullanılır. Bu ağların tüm müşterilere eşit şekilde hizmet verebilmesi için bazı çözümler geliştirilmiştir. LayerWifi ile herhangi bir otel müşterisine internet kotası uygulanabilir. Ayrıca hız sınırlama özelliği ile de internet bağlantı hızı kapasitesinin eşit olarak dağıtılması garanti altına alınmış olur. LayerWifi, otellerde ek internet erişim hakkı satışı yapılmasına da olanak sağlar. Böylece hem verimlilik artırılır hem de fazladan internet ihtiyacı olan müşteriler için etkin bir çözüm üretilmiş olur.

Oteller İçin Wi-Fi Sisteminin Yönetilmesi Oldukça Önemli Bir İştir.

WifiSpot teknolojisinin kullanıldığı otellerde, sistemin yönetimi tek bir ekran üzerinden kolaylıkla gerçekleştirilebilir. Misafirler ile ilgili kota ve hız sınırı işlemleri, ek erişim hakkı satışı gibi işlemler, WifiSpot web arayüzü kullanılarak herhangi bir yerden kolayca yapılabilir. Otellerde WiFi kullanımı, katlara, odalara veya koridorlara entegre edilmiş Access Point cihazlar ile sağlanır. LayerWifi sayesinde tüm Access Point’lerin güncellemeleri ve ayarları tek bir merkezden kolayca yapılabilir. Böylece hem zamandan hem de personel masraflarından tasarruf edilir.

Kamuya açık alanlarda internet kullanımını düzenleyen 5651 sayılı kanun, internet bağlantısını paylaşan bir çok işletme gibi oteller için WiFi kullanımını ve paylaşımını da kapsar. Bu kanuna göre misafirlere sunulan internet trafiğinin tümünü otel yönetiminin kayıt altında tutması gerekir. Log kaydı ismi verilen bu işlemin yapılabilmesi için Firewall adı verilen ağ güvenlik cihazlarının kullanılması gerekir. Ancak LayerWifi’in sunduğu bulut tabanlı log kayıt sistemi sayesinde Firewall kullanımına gerek kalmaz. Bu da otellerde internet verimliliğini artıran ve maliyetleri düşüren önemli bir diğer etkendir.

LAYERWIFI, yukarıda da anlattığımız gibi kablosuz internet bağlantınızı yepyeni bir deneyime dönüştüren bulut tabanlı hotspot yazılımıdır. Siz de otellerinizi ve işletmelerinizi bir adım ileriye taşımak ve misafirlerinizin (müşterilerinizin) memnun ayrılmasını sağlamak için onlara sunacağınız internet erişimini çok yönlü bir pazarlama yöntemi olarak kullanabilirsiniz.

LayerWifi ile ilgili ayrıntılı bilgileri web sitemizden bulabilirsiniz : http://www.layerwifi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.