Haber Duyuru EtkinlikYapay Zeka

Meta AI Studio Testlerini Başlatıyor

Meta CEO‘su Mark Zuckerberg Perşembe günü yaptığı açıklamada, şirketin Instagram’da Meta AI Studio aracılığıyla yaratıcılar tarafından oluşturulan yapay zeka karakterlerini ortaya çıkarmaya başlayacağını duyurdu. Testler ABD’de başlayacak.

Instagram’ın yeni AI Studio özelliği ile birlikte içerik üreticileri, kendi yapay zekâ sohbet botlarını oluşturabilecekler. Bazı üreticiler bu özelliğe “erken test” sürecinde erişebilecek.

Zuckerberg, kendi yayın kanalında yaptığı paylaşımda, bu chatbot’ların kullanıcıların farkında olması için açıkça yapay zeka olarak işaretleneceğini belirtti.

Zuckerberg, “Bu yapay zekaların ilk günleri ve ilk beta sürümü, bu yüzden onları geliştirmeye ve yakında daha fazla insanın kullanımına sunmaya devam edeceğiz” diye ekledi.

Sosyal kanallarında paylaştığı bir röportajda ise, yapay zeka avatarlarının kullanım örneklerini şöyle genişletti: “İnsanların farklı ilgi alanlarını yansıtacak şekilde oluşturulan birçok farklı API olması gerekiyor. Dolayısıyla yaklaşımın büyük bir kısmı, her içerik oluşturucunun ve daha sonra platformdaki her küçük işletmenin, topluluklarıyla ve eğer bir işletmeyse müşterileriyle etkileşimde bulunmalarına yardımcı olacak bir yapay zeka oluşturmasına olanak tanıyacak.”

Meta bir süredir yapay zekâ araçlarını geliştirmek için bit vizyona sahip. Zuckerberg, geçtiğimiz yıl şirketin Meta yapay zekâ asistanını ve ünlü temalı sohbet botlarını duyurmuştu. Şirket şimdi bu araçları gerçekten test etmeye başladı. Yapay zekâ ile sohbeti insanların tercih edip etmeyeceğini ise zamanla göreceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.