MakaleWeb Uygulamaları

Müşteri Bağlılığını Nasıl Geliştirirsiniz?

Bir defa web tasarım şirketinizle müşterileriniz arasında güven bağı oluşturduktan sonra, bu bağı güçlendirmek ve korumak zorundasınız. İki taraf birbiriyle yüzyüze konuştuğunda bu ilişkinin en güçlüsünü kurmuş olursunuz.

Bir şekilde, bu teknoloji çağında insanlar şirketlerle etkileşim kurabilmek için mobil uygulamaları ve web sitelerini kullanıyorlar. Bu, ilişkilerimizi de etkiledi. Faturaları yatırmak için bankalara veya bir şeyler almak için mağazalara gitmemize gerek kalmadı çünkü artık bu ihtiyaçlarımızı çevrimiçi olarak karşılayabiliyoruz.

Kötü Web Tasarımları Müşteri Bağlılığına Zarar Veriyor

Şirketler genellikle çevrimiçi müşterilerine hitap edebilmek için sistem inşa etme eğilimindedir. Bu sistemler iyi tasarlanmadığında, genellikle söz konusu şirket ile müşterileri arasındaki ilişki zarar görüyor. İnsanların perspektifi değişti ve müşterilerin yönlendirilirken söyledikleri şeyler, şirketlerin dikkat çekmek için yaptıklarından çok daha önemli hale geldi.

Müşteri Her Zaman Haklıdır

müşteri ilişkileri

Değerlendirmeler ve oylamalardan birçok uygulama hakkında bilgi bulabilirsiniz. Bunlar müşterilere, yalnızca çevrimiçi değerlendirmeleri kullanarak bir şirketin bütün ününü geliştirme veya yıkma gücü veriyor.

App Store‘a veya Play Store‘a ve bütün o zayıf tasarımlara bakın. Değerlendirmeleri incelerseniz insanların çalışmayan uygulamalardan veya bir eylemi gerçekleştirmenin zorluğundan bahseden onlarca şikayetle karşılaşabilirsiniz.

Müşteriyi En Üstte Tutun

Geliştirme yapmaya başladığınız andan, ürünün ortaya çıktığı ana kadar müşteriyi aklınızın en üstünde tutmalısınız. Sizi bunun için sizi öveceklerdir ve çevrimiçi kitleniz sesinizi duyacaktır. Marka bağlılığı her zaman pozitif ve eğlenceli deneyimlerle kurulur.

Bağlılığı ne sürdürür? Hepimiz daha yüksek kullanıcı bağlılığı arıyoruz. Size bu bağlılığı kazandıracak olan şeyi bilmeniz gerekiyor. Eğer bağlılığınızı arttıracak bir değişiklik yaparsanız, muhtemelen geliriniz de aynı şekide artacaktır. Kullanışlılık geliştirmeleri kullanıcı bağlılığını arttırır mı? Özellikle kullanışlılık algısını geliştirirseniz tabii ki arttırır.

Yazının devamı: Müşteri Bağlılığını Nasıl Geliştirirsiniz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.