MakaleWeb Uygulamaları

Müşteri Deneyimi Nedir ve Neden Bu Kadar Önemlidir?

Bir müşteri olarak en son ne zaman harika bir deneyim yaşadığınızı düşünün — bu deneyimin size nasıl hissettirdiğini hatırlayın. Şimdi, bir müşteri olarak kötü bir deneyim yaşadığınız son sefer için aynısını yapın.

Olumlu bir müşteri deneyimi, işletmenizin başarısı için çok önemlidir çünkü mutlu bir müşteri, gelirinizi artırmanıza yardımcı olabilecek sadık bir müşteri olma olasılığı yüksektir. Paranın satın alabileceği en iyi pazarlama, işinizi sizin için tanıtacak bir müşteridir – şirketinize sadık, işinizi ağızdan ağza pazarlama yoluyla tanıtan ve markanızı, ürününüzü veya hizmetinizi savunan bir müşteri.

Müşteri deneyimi hakkında düşünme biçiminiz muhtemelen işinize bir bütün olarak nasıl baktığınız üzerinde derin bir etkiye sahip olmuştur. Harika bir müşteri deneyimi yaratmanın ve bu deneyimi takıntı haline getirmenin bu kadar önemli olmasının nedenlerinden sadece biri budur. (Veya mevcut müşteri deneyiminiz standartlara uygun değilse, onu nasıl iyileştireceğiniz ve nereden başlayacağınız.) Her şeyden önce — müşteri deneyiminin ne olduğunu anlamalısınız.

Müşteri Deneyimi Nedir?

Müşteri deneyimi, alıcının yolculuğunun tüm yönleri boyunca müşterilerinizin bir bütün olarak markanız hakkında sahip olduğu izlenimdir. Markanıza ilişkin görüşleriyle sonuçlanır ve gelir de dahil olmak üzere kârlılığınızla ilgili faktörleri etkiler. Müşteri deneyimini yaratan iki ana temas noktası, insanlar ve ürünlerdir.

Ürünün performansı sizi şaşırttı mı? Bir müşteri destek temsilcisinin sorununuzu çözmenize yardımcı olmak için gösterdiği ilgiden memnun kaldınız mı? Bunlar, harika bir müşteri deneyimi yaratırken hangi faktörlerin rol oynadığına dair bazı genel örneklerdir.

Kaynak: https://www.kullanicideneyimi.org.tr/musteri-deneyimi-nedir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.