MakaleWeb Uygulamaları

Nasıl Ux Tasarımcısı Olunur?

Tasarım yapmayı seviyorsanız, araştırma, hızlı tempolu bir ortamda diğer insanlarla çalışmak, ve başkalarının deneyimlerini dinlemek, UX tasarımında bir kariyer sizin için doğru olabilir. Bir UX tasarımcısı olarak, tasarımın kavramsal yönlerine odaklanır ve kullanıcılar için daha iyi deneyimler yaratırsınız.

İşte bir UX tasarımcısı olmak için izlenecek adımlar.

1. Araştırmanızı Yapın

Bu adım belirli gibi görünebilir, ancak bir kariyer yolunu takip etmek (veya sizinkini tamamen değiştirmek) büyük bir hamle. Bir UX tasarımcısı olmak istediğinizden emin olmak için bol miktarda araştırma yapın. Bunun gibi kılavuzlar, UX tasarımının neleri gerektirdiği hakkında size bir fikir vermenize yardımcı olacaktır.. Diğer UX tasarımcılarının iş günlerini nasıl geçirdiklerini daha iyi anlamak için “hayatın içi gün” makalelerini, podcast’lerini ve kitaplarını da arayabilirsiniz.

2. Bir Ux Tasarım Kursu Alın

Dünya çapında çok sayıda yüksek öğrenim kursu mevcuttur, ön koşul olarak tipik olarak dört yıllık bir lisans tasarım müfredatına ihtiyaç duysalar da.

Ancak, bazı programlar daha fazla esnekliğe izin verir, Kullanıcı Deneyimi Tasarımında çevrimiçi Açık Öğretim Fakültesi Yüksek Lisans Programı gibi. Profesyoneller için UX sertifika programları da vardır. Bunlar, sertifikanın alınmasından sonra taahhüt süresine ve uzmanlık düzeyine göre değişir. Yazının devamı için: https://www.kullanicideneyimi.org.tr/nasil-ux-tasarimcisi-olunur

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.