MakaleWeb Uygulamaları

Olağanüstü Web Tasarımı ve Kullanılabilirlik İçin En İyi Uygulamalar

Bir web sitesini tasarlamak veya yeniden tasarlamak söz konusu olduğunda, estetiğe takılmak kolaydır. Mavinin bu tonu doğru görünüyor mu? Logo ekranın sağında mı yoksa solunda mı olmalı? Sayfanın ortasına dev bir animasyonlu GIF koyarsak ne olur?

Bununla birlikte, insanların potansiyel olarak girebilecekleri 1,8 milyardan fazla web sitesine sahip olduğu bir dünyada, sizinkinin sadece güzel bir yüzü olmadığından emin olmanız gerekir. Kullanılabilirlik, web sitenizin kullanımının ne kadar kolay olduğu ve kullanıcı deneyimi (UX), web sitenizle etkileşim kurmanın ne kadar keyifli olduğu için tasarlanmalıdır.

Şimdi, bu disiplinlerin tüm ayrıntılarını inceleyerek yıllarınızı harcayabilirsiniz. Ancak size bir başlangıç ​​noktası vermek adına, bir sonraki web sitenizin yeniden tasarımında veya web sitenizde uygulayabileceğiniz temel yönergelerin ve en iyi uygulamaların bir listesini oluşturduk. Ardından, bu önerileri hayata geçirmek için sitenizde ihtiyaç duyacağınız 10 özelliği inceleyeceğiz. Hadi bakalım.

Web Sitesi Tasarım Yönergeleri

  1. Sadelik
  2. Görsel Hiyerarşi
  3. gezilebilirlik
  4. Tutarlılık
  5. Duyarlılık
  6. Ulaşılabilirlik
  7. geleneksellik
  8. güvenilirlik
  9. Kullanıcı Odaklılık

Yazının devamı: https://www.kullanicideneyimi.org.tr/web-sitesi-tasarimi-ve-kullanilabilirligi-icin-tavsiyeler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.