Bilişim ProfesyonelleriTurizm Teknolojileri

Otel Digital Signage Sistemleri

Günümüzde dijital görüntüleme ve içerik sistemleri (Digital Signage) ile otelinizde dijital tabela kullanmanın farklı ve kolay yolları.

Beş ya da altı yıl önce bir otelde dijital ekran stratejisi oldukça üst düzey bir teknolojiydi. Odalarda TV’ler, check-in’lerde haberleri paylaşan monitörler ve bir veya iki reklam panosu. O zamanlar bu oteller teknolojik olarak rakiplerinin çok ilerisindeydiler.

Sonra dünyanın geri kalanı onları bu teknolojide yakaladı.

Şimdi, birçok otel işletmecisi, bir yenilik düzeyini geri getirmek için mücadele ediyor. Bunu yapmanın yollarından biri dijital tabela. Ancak yine, yeni ve bağlantılı bir otel alanına doğru gerçekten ilerlemek için bu, duvara birkaç ekran koymaktan daha fazlası anlamına gelir.  

Bu yazıda, otelinizi daha ilginç, yenilikçi ve müşteri ihtiyaçlarına daha duyarlı hale getirmek için şu anda dijital tabela uygulayabileceğiniz 9 yolu inceleyeceğiz.

1. Otomatik check-in

Check-in, otel ziyaretçisinin yolculuğundaki acı bir noktadır, bu konuda hiç şüphe yok. Dijital ekranlarınızı hem eğlenceli hem de kullanışlı hale getirebiliyorsanız, bu çok önemli ilk izlenimle ilişkili olumsuzlukları kesinlikle azaltır mı?

Şöyle düşünün: bir ziyaretçi otelinize girer. Gözleri doğal olarak duvardaki dijital ekrana çekilir. Tabii ki isterlerse normal check-in masasını kullanabileceklerini biliyorlar, ancak check-in yapmak için ekranı da kullanabilirler. Sıra çok uzunsa veya aceleleri varsa, check-in saniyeler içinde tamamlanabilir. Onlara keşfetmeleri, çantalarını bırakmaları ve bir sonraki eylem planını oluşturmaları için zaman bırak.

Dijital tabelanın güzelliği, hiç kimse ekranı kullanmak istemediğinde (çoğu konuk için genellikle kısa bir süre içinde check-in yapılır), ayarladığınız oynatma listelerine ve programlara geri dönmesidir.

Tek ekran: birden çok harika ilk izlenim.

2. Gerçek zamanlı karşılama bilgileri

Harika bir konuk deneyimi katılım gerektirir, ancak her müşteriyi satış noktaları listesine almak biraz zaman alabilir. Yoğun dönemlerde, dijital tabela, konukları bilmeleri gereken her şeyle ilgili olarak doldurmaya hazır personelin başka bir kolu haline gelir.

Ekranda görüntülenen gerçek zamanlı karşılama bilgileri, check-in bekleme sürelerini, restoran çalışma saatlerini, yerel seyahat güncellemelerini ve hatta mevcut yükseltmeleri veya teklifleri içerebilir. Konuklar check-in veya taksi için beklerken, otelinizin sunduğu her şey için birinci sınıf görüntüleme koltukları alırlar.

Bu bilgiler de gerektiği sıklıkta güncellenebilir. ScreenCloud gibi bir tabela sistemiyle , temel bilgilerin Google Slaytlar sunumunu ayarlayabilirsiniz . Bir şey değişirse, bir gecikme olur veya tamamen doluysanız, birinin sunuyu açması, bilgileri güncellemesi ve ekranda göstermesi iki saniye sürer.

3. Oda içi hizmetler

Bir otel odasında televizyonu açtığınızda ne bekliyorsunuz? En iyi ihtimalle, “Mutlu Yıllar Bay ve Bay Smith” mesajını, en kötü ihtimalle basit bir “otele hoş geldiniz” ana ekranını görebilirsiniz.

Hala bu mülayim, alakasız ekranları kullanan oteller bir numara kaçırıyor. Bulut tabanlı dijital tabela çözümlerinin yükselişiyle oteldeki her ekran tek bir merkezi sistemden kontrol edilebiliyor.

Bu, ekranları gruplandırmayı ve hepsine aynı anda değişiklikleri uygulamayı çok kolay hale getirir . Kapak tarafında, kişiselleştirme çok daha ulaşılabilir. Örneğin, odanıza girerken kişiselleştirilmiş bir karşılama mesajı, ayrıca otelin Instagram beslemesini, en son manşetleri ve seyahat bilgilerinin canlı bir kontrol panelini görseniz daha ilgi çekici olmaz mıydı?

Hepsi mümkün, kurulumu kolay.

Bu bilgi gerçekten kullanışlıdır. Ayrıca konuğun amacına göre özel olarak tasarlanabilir. İş için mi kalıyorsunuz? Seyahat bilgilerini, otelin konferans ve iş olanaklarını ve en son dünya haber başlıklarını gösterin. Zevk için mi geldiniz? Neden en yakın restoranları, otel barının açılış saatlerini ve son otel misafirlerinin Yelp değerlendirmelerinin listesini listelemiyorsunuz.

Konukların TV’yi hemen kapatmasını istemiyorsanız, oda içi hizmetler uygun hale getirilmeli ve her şeyden önce ilginç olmalıdır.

4. Kişiselleştirilmiş konsiyerj hizmeti

Otellerde konsiyerj hizmeti fikri, ihtiyacınız olabilecek her türlü bilginin parmaklarınızın ucunda olmasıdır. Ancak kapıcı yalnızca insandır (şu anda herhangi bir şekilde). Süpürseler de, onları fırlatan bir şey sorabilirsiniz. Dijital bir ekranı tanıttığınızda, hem kapıcı hem de misafir, ihtiyaç duydukları bilgileri parmaklarının ucunda tutar.

Aynı zamanda doğru kişinin soruları yanıtlamak için her zaman hazır olduğu anlamına gelir. Otel işletmecisinin mola zamanları konusunda endişelenmesi veya özel uzmanlığa sahip bir konsiyerj hizmeti alması gerekmez, çünkü dijital ekran her şeye sahiptir.

5. Duvar sanatı

Cosmopolitan of Las Vegas kısa süre önce, çok daha büyük bir alan illüzyonu veren, aynalı video akışını oynatan sekiz yerden tavana video duvarı kurdu. Bu içerik aynı zamanda yerel sanatçıların hikayelerini anlatan ve en önemlisi tüm gözleri ekranda gören fotoğraf ve filmlerle eşleştirilir.

Dijital ekranlar bilgi sağlamada harika olsa da, esnek sanat gösterileri olarak rollerini göz ardı etmemeliyiz.

Sağlık hizmetlerinde, daha iyi sağlık için ilham vermek ve sinirleri azaltmak için dijital duvar sanatı kullanılmaktadır . Bir bar alanı, restoran veya ambiyans alanında, ekranlar, konuklar için sahneyi hazırlayacak belirli bir görünüm ve his yaratmanın harika bir yoludur. Esnek yapıları, mevsimlik görüntüler oluşturabileceğiniz, o sırada otelde kimlerin olduğuna bağlı olarak duvarlarınızı belirli bir ortama dönüştürebileceğiniz veya mekanınızın görünümünü ve hissini istediğiniz sıklıkta değiştirebileceğiniz anlamına gelir.

6. Seyahat bilgileri

Seyahat ettiğimiz zaman çoğu zaman çok önemlidir. Bu, seyahat gecikmelerinin gerçek bir acı olabileceği ve en iyi organize edilmiş planları bile bozabileceği anlamına gelir. Gerçek zamanlı seyahat güncellemelerini paylaşan dijital tabela , konuk deneyiminde büyük bir fark yaratabilir. Konuklar check-in sırasında, otel odası içinde veya ayrılırken yakındaki otobüs, tren, metro, tramvay ve daha fazlasından canlı seyahat güncellemelerini görebilir, planlarını çok daha etkili bir şekilde düzenleyebilirler.

Gibi uygulamalar TransitScreen konuk olduğu takım elbise onları iyi ulaşım kalışlarını ayak uydurabilmesi için bile, böyle Uber ve bikeshares olarak ulaşım seçeneklerine göstermektedir.

Misafirlerinize doğru seyahat bilgilerini olduğu gibi ücretsiz olarak verebilirseniz, kaybedecek ne var?

7. Acil durum bildirimleri

Digital signage harika bir acil müdahale aracıdır. Konukların bilmesi gereken olaylar olduğunda, bir ağdaki tüm ekranlara bildirim göndermek, bir düğmeye dokunmak gibidir. Bu, oteldeki herkesin potansiyel bir tehlike veya zorluğu fark etmesini sağlamanın daha hızlı ve daha etkili bir kamuya açık yoludur.

Yazılı mesajlar, sınırlı görme veya işitme yeteneği olanlara bile ulaşmak için sesle birleştirilebilir. Bildirimler önceden hazırlanabilir (örneğin, olumsuz hava koşulları beklentisiyle) veya anında yazılabilir, yüklenebilir ve gönderilebilir. Yıllarca, korku zamanlarında misafirperverliğin kağıt tabelalara ve dağınık iletişim taktiklerine kurban gittiğini gördük. Digital signage, başka birçok kullanıma sahip bir ağdır, ancak acil bir durumda en hayati iletişim aracınız olabilir.

8. Reklam

Görüntülediğimiz bilginin yararlı olduğu zamandan daha fazla meşgul olamayız, değil mi? Süper yararlı içeriğin reklamla birlikte ayrılması, izleyicilerin bombalanmış gibi hissetmemeleri anlamına gelir. Aynı zamanda, reklamverenler yüksek görüntüleme oranlarından elde eder.

Bölünmüş ekranlar veya oynatma listesi planlaması bunu yapmanın iki yoludur. İlkinde, reklam içeriğini ortam bilgileriyle eşleştirmek için bölgelere ayrılmış ekran görüntülerini kullanabilirsiniz. İkincisi, sponsorların reklam ekranlarıyla karıştırılmış gerçekten yararlı ve ilgi çekici içerik planlamanıza olanak tanır.

Otelciler ayrıca reklam içeriğini daha kullanışlı hale getirme avantajına da sahiptir. Yerel restoranlar, barlar ve turistik yerler, otel misafirlerinin görmek isteyebilecekleri yerel uğrak yerlerine yönelik teklifleri, bilgileri ve yönlendirmeleri paylaşmak için dijital ekranlara reklamlar yerleştirebilir.

9. Eğlence

Dijital teknoloji, yararlı olacaksa gelişmeye devam etmelidir. Dijital ekranlardaki haberler ve bilgiler sadece bu kadar uzun süre kesecekti. Artık konuklar, kişiselleştirilmiş, alakalı eğlence kaynağı olarak ekranlara yöneliyor. Doğru yayın lisansıyla bu, bir otelin bekleme alanında Netflix’ten bir film oynatmak anlamına gelebilir.

YouTube’da videolardan, rehberlerden veya seyahat blog incelemelerinden oluşan bir oynatma listesi eklemek anlamına gelebilir . Otel misafirlerinin bir otel barında, lobide veya restoranda daha uzun süre kalmasını istediğinizde veya algılanan bekleme sürelerini kolaylaştırmak istediğinizde, eğlenceli dijital tabela içeriği gitmenin yoludur.

Farklı fikirler için Google ve Apple Store’a bir göz atın; misafirleri meşgul edecek bir çok şey bulacağınıza eminiz.

Genel Yayın Yönetmeni Notu:
Otel Dijital Signage Sistemleri yazımız ilginizi çektiyse ve
bu konuyla ilgili işler yapıyorsanız bu yazı için Bize Sponsor Olabilirsiniz!”

Bu yazımıza sponsor olmak için bu link ile bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.