Bilişim ProfesyonelleriMakaleTurizm Teknolojileri

Otel Web Sitelerinde Mobil Uyum ve Mobil Uygulama İkileminde Kazanan Yok!

Otel web sitelerinde mobil uyum ve bir otele özel mobil uygulama hususunda artık markalar çok daha duyarlı hale geldi. Dijital dünyanın büyük ölçüde mobile taşınması ile birlikte, satın alma kararlarının da cepten belirlenmesi, markaları mobile yatırım yapmaya yönelik harekete geçirdi. Otel web sitelerinde mobil uyum bir öncelik ve hatta bir gereklilik halini alırken, otele özel mobil uygulama geliştirilmesi bir prestij göstergesi olarak algılanmaya başladı. Ne var ki otel web sitelerinde mobil uyuma yönelik tasarımlar, günümüzde bu sitelerin birer mobil uygulama gibi çalışmasını öngörerek şekillendirildiğinden, hızlı ve kullanıcı dostu arayüzlere sahip oluyor. Bu da otel web sitelerinde mobil uyumun markalara dijital dünya ile entegrasyonda son derece yeterli geliyor.

Turizm sektöründe her sezon daha da tırmanan rekabet, otellerin dijitalde yeni stratejiler geliştirmelerine aracı oldu. Bunların başında da hiç kuşkusuz mobil uyum ve mobil uygulama gibi mobile yönelik çalışmalar geliyor. Otel web sitelerinde mobil uyum bu bakımdan oldukça önemli… Ancak otel web sitelerinde mobil uyum yalnızca entegrasyonun sağlanmasıyla bitmiyor. Aynı zamanda site hızını yüksek tutacak, kullanıcıların gösterdiği ilgiyi karşılayabilecek ve site üzerinden yapılan rezervasyonları artıracak şekilde tasarlanması gerektiğinden profesyonelliğe ihtiyaç duyuyor. Dolayısıyla, alanında uzman bir ekiple çalışmak, markaların güvenilirliğini ve prestijini sarsmamak adına önem arz ediyor.

Peki otel web sitelerinde mobil uyum ve bir otel için mobil uygulama sizce markaya başka neler kazandırır? Sizce mobil uyum ve mobil uygulama arasında nasıl bir ayrım var; hangisi daha öncelikli? Her yıl dijital dünyanın otoritelerince belirlenen bazı trendler, markalara sektörlerinde liderlik kazandırıyor. Aynı zamanda bazı markalar için satış ve karlılıkta düşüşe sebebiyet de verebiliyor. Peki sizin rekabetteki konumunuz ne durumda? Markanız için dijitale yeterince yatırım yaptığınızı düşünüyor musunuz?

Eğer henüz mobil web sitesi hızınızdan haberdar değilseniz, sitenizin mobil uyumu bir mobil uygulama kadar hızlı ve kullanıcı dostu değilse, dijital varlıklarınızı profesyonellere emanet etmelisiniz. Otel web sitelerinde mobil uyum ve mobil uygulama geliştirmenin önemi hakkında daha fazla bilgiye sahip olmanın şimdi tam zamanı! Dijital mecralara hakimiyetiyle bir bilişim profesyoneli olan CRM Turizm ile tanışın. Yazının devamını blog üzerinden okuyabilirsiniz.

One thought on “Otel Web Sitelerinde Mobil Uyum ve Mobil Uygulama İkileminde Kazanan Yok!

  • yilmaz emre aksu

    Dijital Pazarlama’nın önemi artıyor 🙂

    Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.