Bilişim FirmalarıBilişim Profesyonelleri

Pusula İletişim Bilişim İnternet Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.

PUSULA, 1996 yılında, bilgisayar ve bilgisayar yan ürünlerinin satışı ve satış sonrası desteğini hedefleyen bir bilgisayar şirketi olarak ticari hayatına başlamıştır. 1998 yılında İnternet paketleri dağıtımı faaliyetlerine Superonline ile başlayan PUSULA, sonrasında ülkemizde faaliyet gösterem diğer dial-up servis sağlayıcılarının bir çoğuna ait internet paketlerinin de Türkiye Genel Dağıtıcılığını almış, İnternet hizmetlerinin son kullanıcıya ulaştırılması alanında faaliyet gösteren bağımsız en büyük şirket olmuştur. PUSULA yurdun her yanına yayılmış ve aktif olarak çalıştığı 2000′den fazla bayisi ile dağıtım hizmetlerini yürütmüştür.

1999 yılında İnternet tabanlı hizmetler konusunda uzmanlaşma yolunu seçen PUSULA, Pusula Bilişim Hizmetleri Şirketini kurmuştur. Bu şirket web-hosting, alan adı tescili ve İnternet tabanlı yazılım uygulamaları konusunda faaliyet göstermiştir.

PUSULA, 2000 yılının ortalarında Superonline Çözüm Ortağı olarak Kurumsal İnternet Erişim çözümleri konusunda da faaliyet göstermeye başlamıştır. Bu konuda ülkemizin en büyük firmalarına kurumsal hizmetler verme imkanı bulmuş olan PUSULA, projelerini müşterilerinin ihtiyaç ve taleplerine göre planlamış, çalıştığı firmalara her zaman değer katarak yıllar boyu sürecek iş ortaklıklarına imza atmıştır. En küçük bir işin bile uzun zaman sürecek iş ortaklığının başlangıcı olabileceğinin bilinci ile PUSULA, müşterilerine ihtiyaçlara uygun gerçek çözümler sunmaktadır.

2007 yılından bu yana İnternet güvenliği, veri merkezi hizmetleri, yüksek performans ve süreklilik gerektiren servisler PUSULA’nın iş hedefi olmuştur. Yılların getirdiği piyasa ve müşteri bilgisi, gerçek taleplere gerçekçi çözümler üretmek PUSULA’ya itici güç olurken, rekabetçi ürünlere sahip olmasını da sağlamıştır. Aile şirketlerinden, çok büyük kurumsal yapılara kadar en genel ve özel ihtiyaçlar için çözümler üretmiş olan PUSULA, ürettiği bu işlerin arkasında sürekli olarak durmuştur.

PUSULA, 2013 yılına girerken bulunduğu sektör için çok uzun bir süre olarak kabul edilebilecek 17. faaliyet senesini tamamlıyor. Senelerdir süren müşteri yaklaşımımız “sürekli iş ortaklığı” anlayışı içerisinde, kazandır kazan ilkesine dayanan yeni bir çok servisi portföyümüze almaktan mutluluk duyuyoruz. Sunduğumuz tüm diğer çözüm ve hizmetler gibi, mevcut en güçlü platformu, en iyi araçları kullanarak geliştirdiğimiz ürünlerimizin  siz müşterilerimize azami faydayı sağlamasını umuyor ve diliyoruz.

Pusula Ne Yapar?

Uzun senelerdir sektör içinde bulunmak sebebi ile İnternete ilişkin bir çok ürün ve servis konusunda faaliyette bulunmuş olan PUSULA, 2007 yılı sonrası müşteri lokalindeki faaliyetlerini belirli başlıklar ile sınırlamıştır. Başlıca hizmet konuları Firewall ile ağ güvenliği sağlamak ve elektronik posta hizmetlerinin müşteri lokalinde çalıştırılması olmuştur. 2007 senesinde kanunlaşan ve sektörümüzde 5651 nolu yasa ve uygulamaları olarak bilinen log uygulamaları konusunda servisler üretmiştir. Yönetilen firewall hizmetleri ile birlikte log servisini de vermeye başlayan PUSULA, ülke genelinde bir çok şehirler arası otobüş taşımacılığı yapan firmada kullanılmakta olan İnternet erişimi hotspot uygulaması ve buna bağlı çalışan loglama alt yapısını üreterek geniş bir kullanıcı kitlesine ulaşmıştır. İş ortağı AS Teknoloji firması ile halen çalışmalarını sürdürmekte ve yönetilen log servisi ile taşımacılık firmalarına hizmet vermektedir. Elektronik posta sunucu servisleri konusunda derinleşmek, e-posta iletişimini kesintisiz ve konforlu hale getirmek için bir çok yan ürün oluşturan PUSULA, alt yapı olarak Zimbra ürününü kullanmıştır. 2006 yılından beri Zimbra platformunu elektronik posta sunucusu olarak tercih eden PUSULA, her seviyede Zimbra ürün kurulumu, özelleştirme, bakım ve destek servisi vermektedir. Zimbra ürününü kullanarak oluşturulmuş Kurumsal E-mail Hosting ürünü olan UzmanPosta yı 2010 yılından bu yana pazara sunmakta olan PUSULA, ürün çerçevesini yeniden tanımlayarak sadece e-mail hosting hizmeti vermek yerine elektronik posta ile ilgili her şeye ulaşılabilen bir e-mail servis suiti oluşturma yoluna gitmiştir.

dc

Veri merkezin içinde her türlü özel projeye yönelik hizmet verme imkanı olan PUSULA, standartlaşmış ürünleri ile belirli konularda yoğunlaşmayı tercih etmiştir.UzmanPosta markası altına topladığı elektronik posta iletişimine özel ürünler ana hareket noktasıdır. Yönetilen elektronik posta güvenliği servisleri olan Hijyenik Posta, Smart Posta ve Yedekleyen Sunucu hizmetleri müşteri lokalinde e-mail sunucu çalışması için gerekli tamamlayıcı ürünlerdir. En uygun fiyatlı İnternet erişimi olan ADSL hatları üzerinde kararlı bir şekilde e-mail sunucu hizmeti çalıştırmayı sağlayan Smart Posta hizmetleri onlarca firma tarafından kullanılmaktadır.

Aynı anda binlerce e-mail mesajı göndermek için hazırlanmış olan Toplu Mail Gönderim Platformu, UzmanPosta e-mail suiti içinde yer almaktadır. Sadece yüksek adetli e-mail gönderimi amaçlı kullanılabilen veya web tabanlı ara yüzü ile tüm gönderim sonuçlarının raporlanabildiği sistem, farklı bir bakış açısı ile her müşterisine dedike hizmet veren yapıda çalışmaktadır. Müşterilerin birbirine etki etmesi ihtimalini ortadan kaldıran ve makul fiyatlarda dijital pazarlama yapılabilen bir platform oluşturulmuştur.

UzmanPosta servisleri ile entegre veya müstakil olarak çalışabilen Arşivleme platformu tüm e-mail trafiğinin kullanıcı müdahalesinden bağımsız olarak yedeklenmesi sağlamaktadır. Kurumsal hafızayı bir adım daha ileri götüren UzmanPosta E-mail Arşivleme hizmeti, hiç bir UzmanPosta hizmeti kullanmayan firmalara ait e-mail sunucu veya hesaplarının dahi yedeklenebilmesine imkan sağlamaktadır. Gelen ve giden tüm e-mail mesajlarını senelerce anında erişilebilir şekilde arşivlemekte olan UzmanPosta E-mail Arşivleme hizmeti, daha eski mesajları veri kasası gibi saklama opsiyonunu da sunmaktadır.

Kurumsal E-mail Hosting pazarının en geniş özelliklere sahip olan servisi UzmanPosta, Bulut üzerinde E-mail Hosting konseptinin ülkemiz içindeki ilk uygulayıcısıdır. Profesyonel UzmanPosta ve Cloud UzmanPosta adı altında iki ayrı ürün ile hizmete sunulan e-mail hosting servisimiz, hesap adeti ve kapasiteden bağımsız olarak verilebilmekte ve bulut bilişimin en önemli avantajlarını kullanıcılarına sunmaktadır. Süreklilik, anında genişleyebilme ve yüksek performans gibi bulut bilişim konseptlerini e-mail hosting hizmeti altına Cloud UzmanPosta ürünü ile getiren ve müşterilerine sürekli en güncel alt yapı üzerinde servis vermeye çalışan PUSULA, 2012 yılı itibari ile Bulut üzerinde E-mail Hosting servislerini devreye almış ilk yerli üretici ve firma olmanın gururunu yaşamaktadır.

Senelerin getirdiği iş ortakları ile çalışma ve birlikte kazanma terbiyesi UzmanPosta ürünlerinin bayi versiyonlarının oluşumunu kaçınılmaz kılmaktadır. Bayilere ve direk olarak son kullanıcıya ulaşan PUSULA, UzmanPosta Kurumsal E-mail Hosting hizmetleri ile sektöre tümüyle farklı bir bakış açısı getirmektedir. E-mail servisleri üzerine kurulu ürünler yanında Web Hosting hizmetlerinin birlikte verilmesi, UzmanPosta bayi ürünlerinin temelini oluşturmaktadır. Böylece hem bayilerimizin hem de son kullanıcılarımızın tek durakta Kurumsal E-mail Hosting ürünlerine ve de diğer hosting servislerine erişmesi hedeflenmektedir.

Firewall ile ağ güvenliği konusunda geleneksel firewall ve UTM olarak kısaltılan tümleşik tehdit önleme cihazları ile çalışmalarını sürdüren PUSULA, Fortinet firmasına ait Fortigate ürünlerini satmakta ve servisini yapmaktadır. Fortigate ürünleri UTM pazarında ülkemizde ve dünyada pazar lideridir. PUSULA, Fortigate ürünleri ülke pazarına girmeden önce kendi çabası ile yurt dışından getirerek pazara sunmuş ve ürünlerin ülkemizde dağıtımı başladığında ilk eğitim seminerinde sertifikasyonunu almıştır. Halen onlarca müşterisinde Fortigate ürün servisi vermekte olan PUSULA, bu konu da özellikle gelişimini sürdürmektedır.

Firewall ve Routing konusunda faaliyet gösteren Mikrotik firmasının ürünlerini hem satıcı hem de geliştirici olarak destekleyen PUSULA, 2006 yılında Router OS yazılımının sertifikasyonunu almıştır. Ülkemizde ilk sertifikasyonu alan firma olarak PUSULA, Mikrotik ürünlerinin Türkiye pazarında bilinmesi ve aranması konusunda da öncülük etmiştir. Log ürünleri ve şehirler arası taşımacılık piyasasında Mikrotik ürünlerinin kullanılması ile yüzlerce adet ürün satışına aracı olan PUSULA, halen Mikrotik ürünleri ve işletim sistemi olan Router OS yazılımı konusunda servis ve destek vermekte, gelişimini sürdürmeye devam etmektedir. Piyasadaki ürünlerden daha kararlı ve yüksek performanslı Router OS platformu olması amacı ile ürün ithalatını da üstlenen PUSULA, 1U ve desktop tipi network appliance konusunda da çalışma yapmaktadır.

ERP yazılımları konusunda uzun süre çalışmış olan PUSULA, 2000 senesi sonrasında ülkemizin en kapsamlı ve Online çalışabilen ERP yazılımı Plantum Web sistemi konusunda ekspertizini geliştirmiştir. Yazılımı geliştiren firma olan Minerva Yazılım ile senelerdir iş ortaklığı yaparak ürün geliştirme süreçlerinin her zaman içinde bulunmuştur. PUSULA kendi operasyonel alt yapısı ile Plantum Web yazılımını entegre olarak çalıştırmakta ve benzer ihtiyaçları olan firmalara hizmet üretmektedir. Plantum Web yazılımının hosted çözüm olarak çalışmasına destek vermekte ve güvenlik hizmetlerini sağlamaktadır.

Geleneksel Hosting pazarında uzun süredir hizmet vermekte olan PUSULA, 2007 yılında devreye almış olduğu www.internet.gen.tr hosting sitesi ile 6. hizmet yılını tamamlamaktadır. Uygun fiyatlı hosting ve sanal sunucu servislerinin satışına devam eden PUSULA, ülkemizde alan adı tescili konusunda online hizmet veren ilk site olan www.registerturkiye.com sitesinin de 2000 yılından bu yana sahibidir. Halen çalışmakta olan bu iki servis noktasında, birbirinden farklı onlarca servis, binlerce müşteriye hizmet olarak verilmektedir.

UzmanPosta Kurumsal E-mail Hosting hizmetleri başlığı altında bulunan yönetilen e-mail güvenliği servislerimiz, 2008 yılından bu yana www.antispam.gen.tr adresi üzerinden çalıştırılmakta ve onlarca kullanıcısına hizmet vermektedir. Her gün yüzbinlerce spam ve virüs içeren e-mail mesajını engelleyen Hijyenik Posta servisi ülkemizin en nadide firmalarına servis sağlamakta ve e-mail iletişimlerinin pürüzsüz şekilde olmasını sağlamaktadır.

PUSULA, kabiliyetli ekiplerin bulunduğu bir firma olarak sektörde uzun seneler geçirmiştir. Bu dönemde birbirinden çok farklı ama hep İnternet ile ilişkisi olan özel veya genel bir çok proje içinde olmuştur. Bulunduğumuz dönemdeki vizyonumuz Veri Merkezi içinde çalışan yazılım ve platfomları müşterilerimize servis halinde sunmaktır. Popüler isimleri ile SaaS (Software as a Service) ve PaaS (Platform as a Service) PUSULA’nın hareket noktası olarak tanımlanabilir. Sadece ekspertizi olduğu konularda müşteri lokalinde bulunmaya özen gösteren PUSULA, değişen şart ve gündeme göre bu servisleri her zaman makuliyetler çerçevesinde müşterilerine sunma misyonuna devam edecektir.


İletişim Bilgilerimiz: https://www.pusula.net.tr

İSTANBUL OFİSİ

Mecidiyeköy Mah, Oğuz Sk. Barbaros Apartmanı No:11/7, 34387 Şişli – İstanbul

TELEFON : +90 (212) 213 4142

FAX +90 (212) 213 5958

E-POSTA : [email protected]

POSTA KODU : 34394


ANKARA OFİSİ

Çiğdem Mahallesi, 1594. Sokak, ODTÜ Sitesi, No: 29 Çankaya – Ankara

TELEFON : +90 (212) 213 4142

FAX : +90 (212) 213 5958

E-POSTA : [email protected]

POSTA KODU : 06530

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.