Haber Duyuru EtkinlikManşet

Sahibinden.com’a Erişim Sağlanamıyor

Türkiye’nin önemli ilan platformlarından olan ve gayrimenkul, vasıta gibi ilanların yer aldığı platform Sahibinden‘e 3 Ocak günü kullanıcılar tarafından erişim sorunu yaşandığı dile getiriliyor.

Kullanıcılar yaşanan erişim sorununun geçici olduğunu düşündü fakat hala devem eden sorun kafalarda soru işaretleri ve iddialar yarattı.

Sahibinden.com domain’i ile ilgili iddialar

Sahibinden.com’ a girmek isteyen kullanıcılar siteye giriş sorunu yaşarken skandal bir iddia ortaya atıldı. İddiaya göre bir ABD firması sahibinden.com isim hakkını eline geçirdi. Söz konusu iddianın devamında http://sahibinden.com domain’i yıllık dönem ödemesi gecikince boşa düştüğü ve Florida‘dan bir network şirketi olan Network Solutions LLC tarafından 2025 yılına kadar satın alındığı söyleniyor.

Öne sürülen iddia hakkında net konuşmak güç olsa da domain’i sorguladığımızda karşılaştığımız şey ise domain statüsünün “clientHold” şeklinde görünmesi.

Bu statünün en yaygın sebepleri arasında ödeme sorunları, yasal sorunlar gibi maddeler de yer alıyor. Bu durumda en kötü şey ise şirket içi e-postaların dahi kullanılamıyor olma ihtimali. 

Sonuç olarak domain’i başkası mı aldı, yoksa başka sıkıntılar mı var, henüz net bir bilgi vermek mümkün değil. Tek söyleyebileceğimiz Sahibinden.com gibi köklü bir platforma uzun bir süredir erişim sorunu yaşandığı.

Yaşanan erişim sorunu ile ilgili Sahibinden.com’un yapmış olduğu açıklama;

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.