Bilişim ProfesyonelleriİnternetYazılım Geliştirme

Satış Stratejilerinde Kritik Bir Nokta : Landing Page Nedir?

Markaların satış ve pazarlama stratejileri kapsamında izledikleri pek çok farklı yol vardır. Reklam kurguları, optimizasyonlar, sosyal medya ve web sitesine yönelik planlamalar gibi stratejiler farklı yönleriyle ele alınır ve hedef kitleye göre çizgi belirlenir. Bir markanın satış kanalını oluşturacak diğer bir alan da landing page’tir. Landing page nedir ve nasıl değerlendirmek gerekir; bunlar tamamen dijital pazarlama uzmanlarının profesyonelliğinde ilerlemesi gereken konulardır. Ancak, landing page nedir diye değerlendirmek gerekirse, bir markanın web sitesi içeriğini kompakt hale getirerek, tamamen satış odaklı tek sayfa olarak kurgulanması ve dijital reklamlar aracılığıyla kullanıcının yönlendirilmesi gereken sayfa olarak ifade edebiliriz.

Landing page içeriklerinde net, yalın ve aksiyona yönlendiren bir dil kullanılması, kısa ve öz ifadelere yer verilmesi gerekir. Görsellerde ürün veya hizmete yönelik en çarpıcı görseller kullanılır; gerekirse yine markanın tanıtım videosu eklenebilir. Bu sayede, scroll yapılarak landing page üzerinde verilen tüm fırsat ve avantajlar, indirim, kampanya ve promosyonların altı çizilebilir. 

Landing page nedir ve daha etkin bir şekilde kullanmanın bir formülü var mıdır; eğer siz de markanız için tüm bu soruların cevaplarını arıyorsanız, gelin birlikte landing page nedir göz atalım…

Landing page nedir ve nasıl kullanılmalıdır?

Landing page fonksiyonel olarak satışa yönelik en iyi kurgulardan biridir. Dijital reklamlara tıklayan kullanıcılar, doğrudan buraya yönlendirilir ve buradan markayı tercih etmelerinin onlara sağlayacağı fayda, ürün ve/veya hizmete yönelik net ve kısa bilgiler, en iyi görsel içerik ve doğrudan aksiyonu sağlayacak ifadeler yer almalıdır. 

Landing page nedir ve nasıl kullanılır konusu, aslında markanın landing page’i nasıl kullanacağına göre farklılık gösterebilir. Marka buraya bir rezervasyon widget’ı ekleyebileceği gibi, bir başka marka form ekleyerek kullanıcı datası toplayabilir. Bunun yanında, aramaya yönlendiren ifadeler, doğrudan arama butonları eklenerek çağrı merkezi yönlendirmeleri yapılabilir. Bu da hiç kuşkusuz çağrı merkezi trafiğini artıracak, operasyonları hızlandıracaktır. 

Landing page tek sayfa bir web sitesi görevi göreceğinden, hızlı ve doğrudan amaca hizmet edeceğinden, mobil tarafta da son derece etkin bir kullanım imkanı sunmaktadır. Dolayısıyla doğrudan aksiyonlar için en ideal reklam kurgu stratejilerinden biri olarak markalara avantajlar sağlamaktadır. 

Yönlendirmeler, kolay ve hızlı görüntülemeler ile call-to-action bakımından kesin ve maksimum fayda sağlayacağının altını çizmek gerekir. 

Landing page tasarımı profesyonellik gerektirir

Landing page nedir, satış ve pazarlama stratejilerine nasıl hizmet eder; eğer bu konuya hakim profesyonellerden destek almazsanız, dijital pazarlama konusunda hedeflerinize ulaşamazsınız. Burada kritik konuların başında da landing page tasarımı gelmektedir. Alanında uzman tasarımcılar sayesinde desktop ve mobilde kusursuz, kullanıcı dostu ve hızlı bir landing page elde edilebilir. Şık, modern ve estetik bir görünümün yanında mobil entegrasyonda tıpkı bir mobil uygulama gibi çalışma özelliğinde bir landing page’e sahip olabilirsiniz.  

Siz de landing page tasarımı ve kodlaması için dijital pazarlama hususunda uzmanlaşmış bir ekiple çalışın. CRM Turizm profesyonel dijital reklam kurgusu içerisinde sizlere landing page konusunda da destek verecek, satış ve pazarlama süreçlerinizi hızlandıracaktır. En kısa sürede iletişime geçin ve dijitalde de karlılığınızı artırmaya bir an önce başlayın. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.